Ogłoszenia parafialne na niedzielę 16 czerwca 2024 r.

Spis treści

  1. Kandydaci na ministrantów
  2. Marsz dla życia
  3. Zakończenie roku szkolnego
  4. Dożynki parafialne
  5. Intencje mszalne

I

Kandydaci na ministrantów, mają dziś złożenie ministranckiego ślubowania, poświęcenie komż i włączenie do grona ministrantów. W tym roku posługę ministranta w naszej parafii podejmie 5 chłopców. Życzę im wytrwałości i radości z ministranckiej posługi, oby jak najdłużej i jak najlepiej pełnili swoją ministrancką posługę.

II

W dzisiejszą niedzielę, po raz kolejny ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa organizowania Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz wartości życia ludzkiego. Szczegółowe informacji na stronie internetowej i w naszej parafialnej, ogłoszeniowej gablocie.

III

W najbliższy piątek 21 czerwca o godzinie 9.00,  Msza św. na zakończenie roku szkolnego i modlitwy             o szczęśliwe i bezpieczne wakacje. Zaparzam do kościoła dzieci, nauczycieli, wychowawców i rodziców.

IV

Bardzo proszę aby w tym roku dożynkowy wieniec i dożynkową uroczystość w kościele przygotowali mieszkańcy Wierzchowin, ta część od Kruszyny do skrzyżowania, do szkoły w Wierzchowinach. Uroczystość dożynkowa w tym roku w naszej parafii 25 sierpnia, na Mszy Św. o godzinie 9.00.

V

Intencje mszalne – 16 – 23 czerwiec 2024r.

Niedziela – 16 czerwiec 2024r. 

Godz. 7.00 – Iwona Bień z Huty – za sp. Jana Gołąbka w r. śmierci, Elżbietę Gołąbek, oraz Stanisława             i Sławomira Bień.

Godz. 9.00 – Gabriela Bartnik z Czarnego Ługu – za sp. Bronisławę, Antoniego, Tadeusza Bartnik.

Godz. 12.00 – Od męża i dzieci z rodzinami – dz – bl w intencji Elżbiety Bolek z Kruszyny w 60 r. urodzin,       o dalsze Boże błogosławieństwo, o zdrowie i opiekę Matki Bożej  dla Jubilatki, męża pana Józefa, dzieci          i wnuków.

Poniedziałek – 17 czerwiec 2024r.

Godz. 7.00 – Zbigniew Gut z Wierzchowin – za śp. Krystynę, Adama Gut, Władysława, Genowefę, Teresę       i Jana Jabłońskich, Helenę, Bronisława Gut.

 

Wtorek – 18 czerwiec 2024r.  

Godz. 7.00 – Bezimienna – za dusze cierpiące w czyśćcu.

 

Środa – 19 czerwiec 2024r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Jarosława Piwowarczyka.

 

Czwartek – 20 czerwiec 2024r. 

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Piotra Sułka.

 

Piątek – 21 czerwiec 2024r. 

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Mariannę Kwiatkowską.

Godz. 9.00 – Msza św. na Zakończenie roku szkolnego.

 

Sobota – 22 czerwiec 2024r. 

Godz. 7.00 – Od córki Mirosławy z Wczasowej – za śp. Jana Majaka z okazji Dnia ojca.

Godz. 7.30 – Krystyna Jarosz z Jeziorna – za śp. Annę, Piotra, Tadeusza, Jana Rogowskich i  zmarłych           z rodziny Jaroszów.

Godz. 17.00 – Msza św. ślubna – Marta Adamus z Budek Wierzchowskich i Damian Wawrzak z parafii Ługi.

 

Niedziela – 23 czerwiec 2024r. 

Godz. 7.00 – Od żony dzieci – za śp.  Kazimierza Wojciechowskiego.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Iwony i Krzysztofa Sawickich z Kruszyny w 30 r. ślubu, o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Od rodziców – dz – bł w intencji Julii Sumińskiej z Kruszyny w 18 r. urodzin, o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.