Ogłoszenia parafialne na niedzielę 2 czerwca 2024 r.

Spis treści

  1. Oktawa Bożego Ciała i poświęcenie wianków
  2. Błogosławieństwo dzieci
  3. I Czwartek i Piątek miesiąca
  4. Odpust parafialny
  5. Kandydaci na ministrantów
  6. Intencje mszalne

I

Po uroczystości Bożego Ciała oktawa tej uroczystości. Msze święte w czasie oktawy po południu. Po pierwszej Mszy św. o godzinie 16.30 recytowana litania do Serca Pana Jezusa  i procesja Eucharystyczna jeden raz wokół kościoła. Zakończenie oktawy w czwartek  i poświęcenie wianków na każdej Mszy św. Msza św. z kazaniem.

II

W dniu wczorajszym obchodziliśmy Dzień Dziecka, a w  dzisiejszą niedzielę, podobnie jak w minionych latach, na zakończenie Mszy o godz. 9.00, uroczyste indywidualne błogosławieństwo każdego dziecka. Podobne jak w latach wcześniejszych „Stowarzyszenie czas na zmiany”,  przygotowało, paczki, z okazji Dnia Dziecka. Środki na zakup podarunków zostały pozyskane z akcji „Chlebek na wielkanocny Stół, przeprowadzą w Niedzielę Palmową.

III

W tym tygodniu I Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź chorych w piątek w domach od godziny 9.00. Spowiedź w kościele od godziny 16.00 – 17.00

IV

W najbliższą sobotę 8 czerwca, nasz doroczny, główny parafialny odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia 3 Msze Św. O godzinie 9.00; suma 12.00 i 17.00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Dariusz Czajkowski z Domu Księży Emerytów.

Tak jak każdego roku procesja odpustowa po Mszy św. o godzinie 12.00. Bardzo proszę aby tak jak w Boże Ciało, wziąć baldachim, chorągwie i feretrony. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatków.

W tym roku będzie na odpuście mniej kapłanów, ponieważ tak się złożyło że tego dnia, w sobotę są                w naszym jedlińskim dekanacie dwa odpusty. Tego samego dnia jest odpust w Mąkosach, w goryńskiej parafii. Część kapłanów przyjedzie do Bierwiec a część do Mąkos. Jeśli dla kogoś nie robi to większej różnicy, to w sobotę zapraszam szczególnie na Mszę św. o godzinie 12.00, na sumę.

Wtedy będzie więcej spowiedników, łatwiej będzie o spowiedź, a ponadto w najbliższą sobotę, w nasz parafialny odpust, będzie o godz. 12.00 Msza św. za Parafian, ale także druga Msza św. w intencji o zdrowie dla ks. Bp Piotra Turzyńskiego. Ksiądz Biskup przebywa obecnie w szpitalu w Radomiu.

V

Kandydaci na ministrantów, mają swoje ostatnie spotkanie, przygotowujące do posługi ministranckiej w sobotę 15 czerwca o godzinie 11.00. Za tydzień spotkania nie ma ponieważ jest nasz parafialny odpust. Złożenie ministranckiego ślubowania, poświęcenie komż i włączenie go grona ministrantów w niedziele 16 czerwca.

VI

Intencje mszalne – 2 – 9 czerwiec 2024r.

Niedziela – 2 czerwiec 2024r.

Godz. 7.00 – Za Parafian.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bl w intencji Emilii i Tomasza Tarnowskich w 1 r. ślubu,   o zdrowie, potrzebne Boże łaski i opiekę Matki Bożej.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Emilii i Michała Puk z Bierwiec w 1 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę matki Bożej.       Chrzest – Zofia Puk z Bierwiec.

 

Poniedziałek – 3 czerwiec 2024r.  

Godz. 16.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Irenę Kalbarczyk.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo czerwcowe.

Godz. 17.30 – Bożena Krupa z Bierwiec – za śp. Wiesława Krupę w 9 r. śmierci.

 

Wtorek – 4 czerwiec 2024r.  

Godz. 16.30 – Elżbieta Bzducha z Bierwiec – za śp. Piotra w 3 r. śmierci, Krystynę, Mariana, Dagmarę Bzducha.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo czerwcowe.

Godz. 17.30 – Dz – bl w intencji Krystyny i Stanisława jarosz z Kruszyny w rocznicę ślubu, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnucząt, prawnuczki i całej rodziny.

 

Środa – 5 czerwiec 2024r.

Godz. 16.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Marianne Komorowską.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo czerwcowe.

Godz. 17.30 – Barbara Piątkowska z Wierzchowin – za sp. Wiktora, Edwarda, Mariannę i Edmunda Piątkowskich.

 

Czwartek – 6 czerwiec 2024r. 

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Mariannę Nowakowską w 30 dzień po śmierci.

 

Godz. 16.30 – KŻR Petroneli Kołodziejczak z Kruszyny – w intencji sióstr z Kółka różańcowego, o Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej o zdrowie, oraz w intencji ks. proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Grzegorza Będzińskiego, o potrzebne Boże łaski w kapłańskiej posłudze.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo czerwcowe.

Godz. 17.30 –  Małgorzata Szymańska i Jolanta Gorlowska – za śp. Adriana Szymańskiego, Helenę i Józefa Nowakowskich.

 

Piątek – 7 czerwiec 2024r. Najświętszego Serca Pana JezusaI Piątek miesiąca 

Godz. 16.00 – Spowiedź.

Godz. 17.00 – Krystyna Jarosz Kruszyny – za śp. Zofie w r. śmierci, Jana, Mariana, Henryka, Tadeusza, Zofię, Danutę, Lucynę Jarosz i wszystkich zmarłych z rodziny Rogowskich.

 

Sobota – 8 czerwiec 2024r. Parafialny Odpust. Niepokalanego Serca NMP

Godz. 9.00 – Irena Zegarek z Kruszyny –

Godz. 12.00 – Za Parafian.

Godz. 12.00 – O zdrowie dla ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego.

 

Godz. 17.00 – Zofia Janeczek z Sakinówki – za sp. Mariannę w r. śmierci i Józefa Marciniak, Karola Janeczka i Piotra Woźniaka.

 

Niedziela – 9 czerwiec 2024r. 

Godz. 7.00 – Dz – bł w intencji Edyty i Karola Warylak z Bierwiec w 23 r. ślubu, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla małżonków i córek, Zuzi i Amelii.

Godz. 9.00 – Od męża i córek –  Dz – bl w intencji Barbary Trzeciak z Czarnego Ługu, w 50 r. urodzin,             o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie, dla jubilatki, a także o potrzebne łaski dla męża, dzieci i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Jolanty i Piotra Szymaniak z Kruszyny w 10 r. ślubu, o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Jubilatów, dzieci i całej rodziny.