Ogłoszenia parafialne na niedzielę 10 marca 2024 r.

1. Misterium Męki Pańskiej
  2. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale
  3. Kiermasz
  4. Kandydaci do bierzmowania
  5. Nowenna za Ojczyznę

W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele po Mszy św. o godzinie 12.00 i bezpośrednio po zakończeniu Gorzkich Żalach, występ aktorów z parafii Lisów, o męce Pana Jezusa, o ostatnich godzinach Jego ziemskiego życia.

W występie brać będzie udział ponad 40 osób. Występ rozpocznie się w przyjściu pod chórem w kościele i trwać będzie około 40 minut. Aktorzy grupy Pasja z Lisowa, z przedstawieniem o męce Pana Jezusa gościli już w ponad 20 innych parafiach.

Występ jest bardzo poruszający i przybliżający nam wydarzenia Wielkiego Piątku, dnia w którym dokonała się nasze odkupienie, wysłużone dla nas przez Pana Jezusa na krzyżu.

Po Zakończeniu spektaklu aktorzy – żołnierze, zbierać będą do hełmów dobrowolne dary od uczestników przedstawienia.

Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.00.

Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godzinie 12.00.

Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny bądź cząstkowy.

Szkoła w Wierzchowinach i Rada Rodziców, serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w przyszłą niedziele tj. 17 marca br. po każdej Mszy Świętej na terenie parafii w Bierwcach.

Już teraz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za przygotowanie stroików, ozdób świątecznych, sprzedaż a przede wszystkim podziękować za wsparcie.

Środki pozyskane z kiermaszu będą przeznaczone na organizację festynu z okazji Dnia Dziecka.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9.00 ostatnie, bardzo ważne spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie w środę 20 marca, na Mszy Świętej o godzinie 17.00. Bierzmowania udziel ks. Biskup Ordynariusz Marek Solrczyk.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.

Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Intencje mszalne – 10 – 17 marzec 2024r.

Niedziela – 10 marzec 2024r.

Godz. 7.00 – Jadwiga Skiba z Sakinówki – za sp. Grzegorza, Jana, Kazimierę Skibów, Józefa, Cecylię, Jana, Beatę Sumińskich.

Godz. 9.00 – Jolanta Gorlowska i Małgorzata Szymańska z Radomia – za śp. Helenę, Józefa Nowakowskich, Adriana Szymańskiego.

Godz. 12.00 – Za Parafian. Po Mszy i Gorzkich Żalach przedstawienie o męce Pana Jezusa.

Poniedziałek – 11 marzec 2024r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Stanisława Sowińskiego.

Wtorek – 12 marzec 2024r.

Środa – 13 marzec 2024r.

Czwartek – 14 marzec 2024r.

Godz. 7.00 – Stanisława Grabowska z Bierwiec – za śp. Wawrzyńca, Mariannę, Mieczysława Zagnieńskich, siostrę Albertynkę i Krystynę Kundera.

Piątek – 15 marzec 2024r.

Godz. 16.00 – Droga Krzyżowa.

Godz. 16.30 – Irena Zegarek z Kruszyny – za śp. Tadeusza, Mariannę, Jana, Helenę Zegarek, Zofię Edwarda Bolek, Mariana Potrzebowskiego, Mariannę, Józefa Kujawiak.

Sobota –16 marzec 2024r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Bernadetę Ptaszyńską.

Godz. 7.30 – Od dzieci z rodzinami – za śp. Zofię, Józefa, Kazimierza, Krystynę Kaczmarskich, Stanisława, Kazimierza, Józefa Kaczmarczyk.

Niedziela – 17 marzec 2024r.

Godz. 7.00 – Alicja Kowalczyk z dziećmi – za sp. Wojciecha Kowalczyka w r. śmierci, Juliannę, Zbigniewa, Wacława Kowalczyk, Józefa Pawlaka.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bł w intencji Krystiana Kozłowskiego z Bierwiec w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Godz. 12.00 – Od córek – dz – bl w intencji Gabrieli Markiewicz z Sakinówki w 70 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.