Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3 marca 2024 r.

1. Rekolekcje Wielkopostne
  2. Św. Kazimierza
  3. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale
  4. Misterium Męki Pańskiej
  5. Jajka, dar dla seminarium

Tradycyjne w 3 niedziele Wielkiego Postu rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku prowadzi ks. Krzysztof Bochniak z Radomia, Dyrektor Pieszej pielgrzymki na Jasna Górę Diecezji Radomskiej i od niedawna Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej.

W  dzisiejszą niedzielę na rozpoczęcie rekolekcji 4 Msze Święte, o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 12.00.

Spowiedź we wtorek 5 marca.

Do udziału w rekolekcjach czyli przygotowaniu do naszych największych chrześcijańskich Świąt wielkiej nocy, zapraszam wszystkich parafian, dorosłych, młodzież i dzieci.

Dzieci ze szkół podstawowych przez 3 rekolekcyjne dni mają nieco zmieniony, skrócony plan szkolnych zajęć, ale w zamian przeżywają w swoich parafiach wielkopostne rekolekcje.

Plan rekolekcji na stronie internetowej, w gablocie przed kościołem oraz na tablicach informacyjnych w szkołach.

Rekolekcje Wielkopostne w parafii Bierwce

3 – 6 marzec 2024r.

NIEDZIELA –  3 marzec  2024r.

Godz. 7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Godz. 10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 12.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

PONIEDZIAŁEK – 4 marzec 2024r.

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 11.00 – Msza święta (wspólna) dla dzieci i młodzieży

Godz. 17.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

WTOREK – 5 marzec 2024r.   Dzień spowiedzi

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.

Spowiedź dorosłych – od 9.30 – 10.30. Potem przerwa w spowiedzi

Spowiedź dzieci –  od godz. 11.30 – 12.00

Godz. 12.00 – Msza św. z nauką dla dzieci.

Spowiedź młodzieży  i dorosłych – od godz. 16.00 – 17.00

Godz. 17.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

ŚRODA – 6 marzec 2024r.

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

W dniu jutrzejszym w diecezji radomskiej uroczystość św. Kazimierza patrona naszej diecezji.

Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.00.

Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godzinie 12.00.

Za udział w tych nabożeństwach  możemy zyskać odpust zupełny bądź cząstkowy.

W przyszłą niedzielę 10 marca, w naszym kościele po Mszy św. o godzinie 12.00 i bezpośrednio po zakończeniu Gorzkich Żalach, występ aktorów z parafii Lisów, o męce Pana Jezusa, o ostatnich godzinach Jego ziemskiego życia.

W występie brać będzie udział ponad 40 osób. Występ rozpocznie się w  przyjściu pod chórem w kościele i trwać będzie około 40 minut. Aktorzy grupy Pasja z Lisowa, z przedstawieniem o męce Pana Jezusa gościli już w ponad 20 innych parafiach.

Występ jest bardzo poruszający i przybliżający nam wydarzenia Wielkiego Piątku, dnia w którym dokonała się nasze  odkupienie, wysłużone dla nas przez Pana Jezusa na krzyżu.

Po Zakończeniu spektaklu aktorzy – żołnierze, zbierać będą do hełmów dobrowolne dary od uczestników przedstawienia.

Tradycyjne bardzo proszę aby sołtysi z poszczególnych wiosek, także w tym roku zebrali jajka na wigilijny stół jako dar naszej parafii, dla naszego radomskiego seminarium.

Inne parafie ofiarowują inne dary, natomiast nasza parafia już od wielu, wielu lat, zawozi jajka.

Jaja zawiozę do seminarium we wtorek 26 marca, po porannej Mszy św.

Intencje mszalne – 3 – 10 marzec 2024r.

Niedziela – 3 marzec 2024r. Rekolekcje Wielkopostne

Godz. 7.00 – Elżbieta Walczak z Bierwiec – za sp. Teresę Walczak w 1 r. śmierci i Tadeusza Walczaka.

Godz. 9.00 – Wojciechowska Aldona z Wczasowej – za sp. Kazimierza Wojciechowskiego.

Godz. 10.30 – Dz – bł w intencji Wiktorii Zakrzewskiej z Bierwiec w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Poniedziałek – 4 marzec 2024r.

Godz. 9.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Irenę Kalbarczyk.

Godz. 11.00 – Bezimienna – za dusze cierpiące w czyśćcu.

Godz. 17.00 – Dz – bł w intencji Jana i Krystyny Górka z Bierwiec  w kolejna rocznicę slubu, o zdrowie dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci i wnuków.

Wtorek – 5 marzec 2024r. Dzień spowiedzi.

Godz. 9.00 – Marian Chojnacki z Kruszyny – za śp. Janinę  w r. śmierci, Andrzeja, Mariannę, Jana Chojnackich, Janinę Kłosińską, Irenę Kalbarczyk, Marcina Mikos i zmarłych z rodziny Zegarków.

Godz. 17.00 – Elżbieta Bzducha z Bierwiec – za śp. Krystynę, Mariana, Piotra, Dagmarę Bzducha.

Środa – 6 marzec 2024r.

Godz. 9.00 – Józef Koperski z Wierzchowin – za śp. Jadwigę, Jana, Aleksandrę, Bronisława Koperskich.

Godz. 10.30 – Grażyna i Jerzy Wrońscy – za śp. Marianne Komorowską.

Czwartek – 7 marzec 2024r.

Piątek – 8 marzec 2024r.

Godz. 16.00 – Droga Krzyżowa.

Godz. 16.30 – Krystyna Bolek z Wierzchowin – za śp. Jana Bolka, zmarłych z rodziny Bolków, Józefę, Jadwigę, Józef, Stanisława, Emila Dróżdż, Dominika Ślędakowskiego.

Sobota – 9 marzec 2024r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Bolesława Sowińskiego.

Niedziela – 10 marzec 2024r.

Godz. 7.00 – Jadwiga Skiba z Sakinówki – za sp. Grzegorza, Jana, Kazimierę Skibów, Józefa, Cecylię, Jana, Beatę Sumińskich.

Godz. 9.00 – Jolanta Gorlowska i Małgorzata Szymańska z Radomia – za śp. Helenę, Józefa Nowakowskich, Adriana Szymańskiego.

Godz. 12.00 – Za Parafian. Po Mszy i Gorzkich Żalach przedstawienie o męce Pana Jezusa.