Ogłoszenia parafialne na niedzielę 21 stycznia 2024 r.

1. Niedziela Biblijna
  2. Kandydaci do bierzmowania
  3. Zbiórka na Diecezjalne Środki Społecznego Przekazu
  4. Zbiórka dla pogorzelców
  5. Plan wizyty kolędowej

Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego czyli Niedziele Biblijną, która zachęca nas osobistej lektury Pisma Świętego, osobistej a jeszcze lepiej do rodzinne lektury Słowa Bożego.

W przyszła niedzielę 28 stycznia, po Mszy Św. o godzinie 9.00 spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W dzisiejszą niedzielę doroczna zbiórka do puszek na Diecezjalne Środki Społecznego Przekazu.

9 styczna na wskutek pożaru, zniszczeniu uległ dom jednorodzinny państwa Anny i Mariusza Malinowskich     z Jedlanki. W wyniku pożaru większość pomieszczeń uległa zniszczeniu, zadymieniu i zalaniu wodę.

Państwo Malinowscy proszą także mieszkańców naszej parafii, o pomoc w odbudowie zniszczonego domu.

Zbiórka dla pogorzelców zostanie w naszej parafii przeprowadzona w dzisiejszą niedzielę  21 stycznia, po każdej Mszy św.

Plan wizyty Duszpasterskiej

Plan wizyty duszpasterskiej w parafii Bierwce 2023/2024 r.

Rozpoczęcie o godzinie 9.00

29 grudzień (piątek) 2023r. – Obózek i Godzisz. Rozpoczęcie od Obózka.

30 grudzień (sobota) 2023r. – Urbanów

2 stycznia (wtorek) 2024r. – Jeziorno

3 styczeń 2024r. (środa) – Kruszyna I część. Rozpoczęcie od rodzin mieszkających przy drodze dojazdowej od Bierwiec. Następnie rodziny mieszkające od strony Jeziorna.

Po zakończeniu tej części, pozostała część Kruszyny w stronę Wierzchowin. Zakończenie u państwa Sławomira i Katarzyny Sumińskich, Kruszyna 30b.

4 styczeń 2023r. (czwartek) – Kruszyna II część. Rozpoczęcie od państwa Grzegorza i Justyny Szymańskich, Kruszyna 30a, zakończenie u Sylwestra i Małgorzaty Kowalczyk, Kruszyna 8.

5 styczeń 2019r. (piątek)  – Wierzchowiny I część – rozpoczęcie od Bogdana i Teresy Kaniewskich Wierzchowiny 2 – zakończenie u Piotra i Marzeny Jończyk, Wierzchowiny 16a.

8 styczeń 2024r. (poniedziałek) – Wierzchowiny II część. Rozpoczęcie od Henryka i Gabrieli Warylak, Wierzchowiny 16. Zakończenie  u państwa Józefa i Elżbiety Koperskich.

9 styczeń 2024r. (wtorek) –  Sakinówka I część – Rozpoczęcie od stron Bożej Woli, od Mieczysława i Alicji Kowalczyk, Sakinówka 62. Zakończenie u Pawła i Magdy Bieniek, Sakinówka 49a.

10 styczeń 2024r. (środa) – Sakinówka II część – Rozpoczęcie od  państwa Daniela i Marii Sułkowskich, Sakinówka 47. Zakończenie u pani Zofii Urwalskiej (Sakinówka 38a).

11 styczeń 2024r. (czwartek) – Sakinówka III część – Rozpoczęcie od Stanisława i Izabeli Romanowskich, Sakinówka 36a, rodziny mieszkające obok szkoły w Wierzchowinach, następnie rodziny mieszkające wzdłuż dogi w stronę Huty. Zakończenie u państwa Grabickich.

12 styczeń 2024r. (piątek) – Zielonka

13 styczeń 2024r. (sobota) – Budki WierzchowskieRozpoczęcie od Andrzeja i Agnieszki Adamus, zakończenie u pani Krystyny Barańskiej.

15 styczeń 2024r. (poniedziałek) – Huta i Osada Janki. Rozpoczęcie od Osady Janki.

16 styczeń 2024r. (wtorek) – Czarny Ług I część – Rozpoczęcie od pani Krystyny Nojszewskiej, Czarny Ług 6a. Zakończenie u Pawła i Renaty Słomka, Czarny Ług 15.

17 styczeń 2024r. (środa) –  Czarny Ług II część – Rozpoczęcie od Stanisława i Leokadii Fudala, Czarny Ług 14. Zakończenie obok szkoły u Krzysztofa Jańczaka, Czarny Ług 1.

18 styczeń 2024r. (czwartek) – Bierwce – Wczasowa. Rozpoczęcie u Andrzeja i Lidii Dąbrowskich, Bierwce 29. Następnie domy wzdłuż Wczasowej, zakończenie u  pani Barbary Świtajło.

19 styczeń 2024r. (piątek) – Bierwce Stacja i Kruszyna Stacja

20 stoczeń 2024r. (sobota) – Bierwce za ParkiemRozpoczęcie od pana Marka Krawczyka, zakończenie u  państwa Grzegorza i Beaty Wziątek.

22 styczeń (poniedziałek ) 2024r. –  Bierwce Rynek – rozpoczęcie od strony kościoła, od budynku parafialnego w którym przebywają uchodźcy z Ukrainy. Następnie domy wzdłuż drogi w stronę lasu. Następnie domy w stronę cmentarza.

23 styczeń (wtorek) 2024r. – Bierwce od Piaskowni. Rozpoczęcie od Krzysztofa i Ewy Zegarek, Bierwce 134. Zakończenie u państwa Pawła i Anety Ofiara, Bierwce 97.

24 styczeń (środa) 2024r. – Bierwce od Plebanii. Rozpoczęcie od Andrzeja i Elżbiety Konopka, Bierwce 95. Zakończenie u Bogdana i Barbary Lewińskich.

Zakończenie kolędy

27 styczeń (sobota) 2024r. – Od godziny 9.00 odwiedziny rodzin u których nie było kolędy, na indywidualne zgłoszenie.

Intencje mszalne – 21 – 28 styczeń 2024r.

Niedziela – 21 stycznia 2024r.

Godz. 7.00 – Marian Strzelczyk z Bierwiec – za śp. Mariannę Sadowską w r. śmierci, Władysława, Eugeniusza, Jana, Łucje Sadowskich.

Godz. 9.00 – Od Rodziców – dz – bł w intencji Pawła Góreckiego z Kruszyny w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opieki Matki Bożej w dorosłym życiu.

Poniedziałek – 22 stycznia 2024r.

Wtorek – 23 styczeń 2024r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Bernadetę Ptaszyńską w 7 dzień po śmierci.

Środa – 24 styczeń 2024r.

Godz. 7.00 – Teresa Potrzebowska z Kruszyny – za sp. Jana w r. śmierci, Mariannę, Tadeusza, Helenę Zegarek, Mariana Potrzebowskiego, Marianne i Józefa Kujawiaków.

Czwartek – 25 styczeń 2024r.

Piątek –26 styczeń 2024r.

Godz. 7.00 – Marianna Maj z jeziorna  za śp. Mieczysława Maja w r. śmierci, Stanisławę, Stefana, Piotra Maj, Karolinę, Jana Jaroszków, Tadeusza Drożdża.

Sobota – 27 styczeń 2024r.

Godz. 7.00 – Małgorzata Smyrda z Zielonki – za śp. Mariana Sowińskiego w r. śmierci, Stanisławę, Danutę, Wacława, Joannę Sowińskich, Mariannę, Pawła Galińskich.

Godz. 7.30 – Malwina Babut Michalska – za śp. Mariannę, Józefa, Jana, Antoninę Kujawiak, Mariannę, Jana Zegarek, Mariana Marciniaka, Krzysztofa Świerczyńskiego.

Niedziela – 28 stycznia 2024r.

Godz. 7.00 – Za śp. ks. kanonika Władysława Kosiec i ks. kanonika Jana Grochowskiego.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Moniki i Roberta Żarłok z Jeziorna w 24 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę matki Bożej dla Jubilatów i córek Klaudii i Wiktorii.