Ogłoszenia parafialne na niedzielę 17 grudnia 2023 r.

1. Boże Narodzenie
  2. Św. Szczepana
  3. Spowiedzi w dekanacie
  4. Opłatki na wigilijny stół
  5. Paczuszka dla maluszka
  6. Kiermasz Świąteczny

W tym roku wigilijna wieczerza wypada w dzień niedzielny. W następną niedzielę Msze św. tak jak w każdą niedzielę czyli o godz. 7.00; 9.00 i 12.00.

W poniedziałek 25 grudnia w dzień Bożego Narodzenia 4 Msze św. Pasterka o godz. 0.00; następnie o godzinie 9.00; 10.30 i 12.00. W Boże Narodzenie tak jak każdego roku, nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

Taca z Pasterki, tak jak każdego roku na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

We wtorek 26 grudnia, uroczystość św. Szczepana. Tego dnia 3 Msze święte, tak jak w dzień niedzielny, czyli o godzinie 7.00; 9.00 i 12.00. Na każdej Mszy św. zgodnie z wielowiekowa tradycją poświecenie ziarna owsa.

Taca z uroczystości św. Szczepana na KUL.

W pierwszy i drugi dzień świąt będzie dwóch kapłanów. Do naszej parafii z pomocą przyjedzie ks. Karol Kowalczyk, Ojciec duchowny naszego radomskiego seminarium.

W tym tygodniu spowiedź w Jedlińsku w najbliższą środę, w czwartek w Goryniu, w sobotę we Wsoli.

W naszej parafii okazja do spowiedzi każdego dnia w dolnej kaplicy, od godziny 6.00 do 6.30 i po zakończeniu Mszy św. Roratniej. Ponadto spowiedź w naszej parafii w dolnej kaplicy, w najbliższy piątek 22 grudnia od o godziny 18.00 do 19.00.

Po opłatki na wigilijny stół przychodzimy sami, podobnie jak to czynimy od kilku lat. Opłatki wyłożone są       w pojemniku obok chrzcielnicy.

Dziękuje za dary złożone w akcji „Paczuszka dla Maluszka”.  W tym roku zostaną ona przekazane dla dzieci   z Domu Dziecka w Warszawie.

W niedzielę 17 grudnia, po każdej Mszy św. pani Dyrektor szkoły w Wierzchowinach i Rada rodziców zaprasza nas na kiermasz świątecznych ozdób.

Intencje mszalne – 17 – 26 grudzień 2023r.

Niedziela – 17 grudzień 2023r.

Godz. 6.30 – Godzinki o NMP

Godz. 7.00 – Agnieszka Babut z Bierwiec – za śp. Józefa Kujawiaka w 3 r. śmierci, Marianne Kujawiak, Krzysztofa Świerczyńskiego.

Godz. 9.00 – Iwona Bień z Huty – za śp. Elżbietę Gołąbek w r. śmierci, Jana Gołąbka, Sławomira i Stanisława Bień.

Poniedziałek – 18 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Danuta Rafalak z Wierzchowin – za śp. Czesława w r. śmierci, Mariannę, Henryka, Rafalak, Helenę, Jana, Józefa kowalczyk.

Wtorek – 19 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Marianna Maj z jeziorna – za śp. Stanisławę w r. śmierci, Stefana, Piotra, Józefa, Mariannę, Mieczysława Maj, Karolinę, Jana Jaroszek zmarłych z rodziny Wesołowskich.

Środa – 20 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Barbara Lewińska z Bierwiec – za śp. Leona, Helenę, Tadeusza Sumińskich, Genowefę, Stanisława Lewińskich.

Czwartek – 21 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 –  Od żony i dzieci z rodzinami – za śp. Piotra Sułka w 1 r. śmierci.

Piątek – 22 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki o NMP.

Godz. 6.30 – Józef Koperski z Wierzchowin – za śp. Jadwigę, Stanisława Grylaków, Tadeusza, Rozalię, Stanisława Nadolskich.

Sobota – 23 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Teresa Gierasińska z Bierwiec – za śp. za śp. Adama, Cecylię, Zofię, Józefa, Agnieszkę Grabowskich, Stanisława, Józefę Romanowskich.

Godz. 7.00 – Bezimienna –  w intencji znanej Panu Bogu.

Niedziela – 24 grudzień 2023r. Wigilia

Godz. 6.30 – Godzinki o NMP

Godz. 7.00 – Jan Kwiatkowski z Wierzchowin – za śp. Bolesława, Genowefę Kwiatkowskich, Tadeusza Sumińskiego.

Godz. 9.00 – Od żony i dzieci z rodzinami – za śp. Piotra Cichockiego.

Poniedziałek – 25 grudzień 2023r. Boże Narodzenie

Godz. 0.00 – Pasterka – dz – bł w intencji Krystyny i Mariana Łańcuchowskich z Sakinówki w rocznice ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Małżonków, dzieci i wnuków.

Godz. 9.00 – Dz – bl w intencji Anny i Waldemara Murawskich z Sakinówki, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Małżonków, dzieci i całej rodziny.

Godz. 10.30 – Od rodziny – dz – bl w intencji Wiktorii Gołębiowskiej z Czarnego Ługu       w 18 r. urodzin, o zdrowi dalsze Boze błogosławieństwo i opieke Matki Bozej w dorosłym życiu.

Wtorek –  26 grudnia 2023r. Św. Szczepana

Godz. 7.00 – Krystyna Strzelczyk z Bierwiec – za śp. Jana, Andrzeja, Tadeusza, Marię, Walerię, Stanisławę Strzelczyk, Jana, Bronisławę, Zofię Rogowskich, Ryszarda Urbaniaka.

Godz. 9.00 – Maria Komorowska z Wierzchowin – za śp. Mariana, Karola, Józefę Komorowskich.