Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3 grudnia 2023 r.

Spis treści

 1. Świece Caritas
 2. Paczuszka dla maluszka
 3. Poświęcenie opłatków
 4. Plan cmentarz
 5. Kandydaci do bierzmowania
 6. Spowiedź chorych
 7. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i Godzina Łaski
 8. Pomoc Kościołowi na Wschodzie
 9. Rekolekcje Adwentowe
 10. Poświęcenie medalików
 11. Wigilia Środowiskowa w Wierzchowinach
 12. Intencje mszalne

I

Można nabyć świece caritas na wigilijny stół w ramach pięknej, wieloletniej tradycji  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świecę stawiamy na wigilijny stół, a przy najbliższej okazji stawiany na grobach naszych bliskich, jako, znak naszej pamięci, wdzięczność i rodzinnej więzi z naszymi zmarłymi, z ta druga częścią naszej rodziny. W tym rodaku mamy 4 rodzaje świec.

Mała w cenie 10 złotych, oraz piramidę, kule i złoty walec w cenie 20 złotych. Zebrane fundusze zostaną przekazane Caritas Diecezji Radomskiej.

II

Kolejny, 3 już raz nasza parafia bierze udział w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Obok chrzcielnicy stoki choinka która przypomina nam o tej akcji. Pod choinkę, tak jak wiele razy w minionych latach, można przynosić swoje paczki, dary. W tym roku zostaną ona przekazane dla dzieci z Domu Dziecka w Warszawie.

Podarunki będą można przynosić do 10 grudnia. Więcej informacji możemy uzyskać u pani Organistki, zarazem Katechetki Eweliny Górskiej.

Paczki można również przynosić do szkoły w Wierzchowinach. Informacje te są także udostępnione na Facebooku szkoły w Wierzchowinach i Facebooku Parafialnym.

III

Dziś na Mszy św. o godzinie 7.00 poświecenie opłatków na wigilijny stół.  Łamanie się opłatkiem to piękna starodawna polska tradycja, która jednoczy rodzinę i  i wprowadza a atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Opłatki wyłożone są w pojemniku obok chrzcielnicy. Po opłatki przychodzimy sami, tak jak to miało miejsce    w ostatnich kilku latach.

IV

W gablocie przed kościołem możemy zobaczyć wstępny projekt naszego nowego cmentarza. Projekt ten wykonany jest przez pana architekta Macieja Psyka. Pan Maciej Psyk współpracuje z wieloma parafiami         i zaprojektował już kilkanaście cmentarzy w innych parafiach.

Projektowanie cmentarzy szczególnie na terenach leśnych należących do skarbu państwa  wymaga spełnienia wielu różnych przepisów prawnych. W prace te zaangażowane jest wiele różnych instytucji.

Parafia Bierwce, Lasy Państwowe w Dobieszynie, lasy Państwowe Dyrekcja w Radomiu, Gmina Jedlińsk, dziękuję panu Wójtowi Kamilowi Dziewierzowi  za pomoc w załatwianiu różnych spraw związanych                 z cmentarzem, Starostwo Powiatowe w Radomiu,

Wydział Geodezji w Radomiu, Generalne Lasy Państwowe w Warszawie, Ministerstwo Środowiska i Sanepid w Radomiu.

Jak słyszymy tych instytucji jest wiele, z każdą trzeba współpracować, pisać podania, wypełniać wnioski, wnosić wymagane opłaty.

Najgorzej jest jeśli któryś z urzędów, czy np. geodeta popełni błąd, nie weźmie czegoś pod uwagę i później wychodzą problemy. Część prac trzeba zacząć do początku i ponownie rozmawiać z urzędami w sprawach, które wydawało się że były już załatwione, a to wszystko potrzebuje czasu.

V

Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

VI

Spowiedź chorych w domach przed świętami Bozego Narodzenia 14 grudnia, w czwartek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii w kościele, na plebani, bądź telefonicznie.

VII

W najbliższy piątek 8 grudnia doroczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia  2 Msze św. za kazaniem o godzinie 9.00 i 16.00. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Tego samego dnia kościół dodatkowo będzie otwarty od godziny 12.00 do 13.00, jest to tak, jak Matka Boża powiedziała Godzina Łaski dla Świata. Nie jest to nabożeństwo obowiązkowe, ale każdego roku jest pewna grupa osób, która przychodzi na to nabożeństwo. Modlitwy i adoracje w ciągu tej godziny przeprowadzamy sami w naszych prywatnych, osobistych modlitwach.

VIII

W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

IX

W przyszła niedzielę rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje. Za tydzień w niedzielę 4 Msze św.            o godzi. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Spowiedzi adwentowa i nabożeństwo 40 godzinne następnego dnia, czyli   w poniedziałek 11 grudnia. Plan Rekolekcji w na stronie internetowej, w gablocie przed kościołem i na tablicach ogłoszeń w szkole w Bierwcach i Wierzchowinach. Rekolekcje adwentowe w tym roku przeprowadzi nasz rodak, dobrze nam znany ks. dr. Maciej Będziński, Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

X

W przyszłą niedziele na Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcenie medalików dla dzieci z klas III, w ramach przygotowań do uroczystości I Komunii Św.

XI

Jesteśmy zaproszeni na Wigilie Środowiskową do budynku szkoły w Wierzchowinach. Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy szkoły wraz z Radą Rodziców, oraz Stowarzyszenie czas na Zmiany, zapraszają wszystkich mieszkańców na Wigilie Środowiskową, jasełka i kiermasz ozdób Świątecznych, do szkoły            w Wierzchowinach, 9 grudnia, w sobotę na godzinę 16.00.

Intencje mszalne – 3 – 10 grudzień 2023r.

Niedziela – 3 grudzień 2023r.  I Niedziela Adwentu

Godz. 6.30 – Godzinki o NMP

Godz. 7.00 – Aniela Bień z Huty – za śp. Sławomira Bień w r. śmierci, Stanisława, Rozalię. Stanisława, Jana Bień.

Godz. 9.00 – Jolanta Tarnowska z Wierzchowin – za śp. Józefę, Henryka Tarnowskich.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

 

Poniedziałek – 4 grudzień 2023r. 

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Kazimierza Kaczmarskiego.

 

Wtorek – 5 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Elzbieta Dawidowska z Bierwiec – za śp. Józefa, Mariannę, Tadeusza, Jana Zegarek, Adama, Leokadię Adamczyk.

 

Środa – 6 grudzień 2023r. 

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 –Od uczestników pogrzebu – za śp. Mariannę Kudas.

 

Czwartek – 7 grudzień 2023r.  

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Stanisława Kudasa.

 

Piątek – 8 grudzień 2023r. Niepokalanego Poczęcia NMP

Godz. 8.30 – Godzinki o NMP.

Godz. 9.00 – Od Rodziny – za śp. Antonię, Jana Ofiara, dziadków Ofiarów i dziadków Pawelców.

Godz.16.00 – Monika Żaydak – za śp. Jana, Janinę Żarłok, Elżbietę, Mariana Kucharczyk.

 

Sobota – 9 grudzień 2023r. 

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Irena Sumińska z Obózka – za śp. Tadeusza Sumińskiego w 2 r. śmierci.

Godz. 7.00 – Natalia Puk z Obózka – za śp. Henryka Puka w 2 r. śmierci.

 

Niedziela – 10 grudzień 2023r. Rekolekcje Adwentowe

Godz. 6.30 – Godzinki o NMP

Godz. 7.00 – Od Rodziny – za śp. Henryka, Krystynę, Janusza Skowron, Teresę, Piotra, Huberta Bolek.

Godz. 9.00 – Teresa Sułek z Bierwiec – za śp. Mieczysławę w r. śmierci, Józefa Grzywacz, Katarzynę, Alicję, Andrzeja Sułkowskich, Annę Rutkowską, Macieja Walczaka, Piotra Sułka.

Godz. 10.30 – Anna Bojarska z Miejskiej Dąbrowy – za śp. Leokadię, Józefa Michalczewskich, Franciszkę, Stanisława ofiara, Teresę, Henryka Kowalczyk, Krzysztofa Bojarskiego

Godz. 12.00 – Za Parafian.   Chrzest – Zofia Tkaczyk z Zielonki.

 

Rekolekcje Adwentowe

w parafii Bierwce 10 i 11 grudzień 2023r.

Niedziela – 10 grudzień

Godz. 6.30 – Godzinki

7.00 – Msza św. z nauką ogólną

9.00 – Msza św. z nauką  ogólną

10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci (poświęcenie medalików)

12.00 – Msza św. z nauką ogólną

 

Poniedziałek – 11 grudzień

Dzień spowiedzi i Nabożeństwo 40 – godzinne

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

– Rozpoczęcie spowiedzi od 9.30 do 10.00

– Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu

11.30 – Spowiedź dorosłych

Godz. 12.00 – Msza św. z nauką ogólną.

15.00 – Spowiedź dzieci i młodzieży i udzielenie Komunii św.

15.30 – Spowiedź dorosłych

Godz. 16.00 – Msza św. z nauką ogólną. Zakończenie rekolekcji.