Ogłoszenia parafialne na niedzielę 26 listopada 2023 r.

Spis treści

  1. Niedziela Chrystusa Króla
  2. Świece caritas
  3. Paczuszka dla Maluszka
  4. I Piątek i Sobota miesiąca
  5. Intencje mszalne

I

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok kościelny. Następna niedziela będzie pierwsza niedzielą Adwentu. W przyszłą niedzielę zapraszam już na godz. 6.30 na śpiew Godzinek o NMP. Poświęcenie opłatków na wigilijny stół w przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 7.00.

II

Od dziś można nabyć świece caritas na wigilijny stół w ramach pięknej, wieloletniej tradycji  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świecę stawiamy na wigilijny stół, a przy najbliższej okazji stawiany na grobach naszych bliskich, jako, znak naszej pamięci, wdzięczność i rodzinnej więzi z naszymi zmarłymi, z ta druga częścią naszej rodziny. W tym rodaku mamy 4 rodzaje świec.

Mała w cenie 10 złotych, oraz piramidę, kule i złoty walec w cenie 20 złotych. Zebrane fundusze zostaną przekazane Caritas Diecezji Radomskiej.

III

Kolejny, 3 już raz nasza parafia bierze udział w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Obok chrzcielnicy stoi choinka, która przypomina nam o tej akcji. Pod choinkę, tak jak wiele razy w minionych latach, można przynosić swoje paczki, dary. W tym roku zostaną ona przekazane dla dzieci z Domu Dziecka w Warszawie.

Podarunki będą można przynosić do 10 grudnia. Więcej informacji możemy uzyskać u pani Organistki, zarazem Katechetki Eweliny Górskiej.

Paczki można również przynosić do szkoły w Wierzchowinach. Informacje te są także udostępnione na Facebooku szkoły w Wierzchowinach i Facebooku Parafialnym.

IV

W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek spowiedź chorych w domach od godziny 9.00. Spowiedź w kościele, w dolnej kaplicy od godziny 15.00. O godz. 16.00 Msza św. o Najświętszy Sercu Pana Jezusa.

W sobotę ostatnie w tym roku Nabożeństwo I Sobotnie , po Mszy św. o godzinie 7.00, także w dolnej kaplicy. Do dolnej kaplicy zostały zakupione i już są rozłożone wykładziny izolacyjny na wszystkie Ławski. Są one takie same jak wykładziny na ławkach pod oknami i chórem w górnym kościele.

V

Intencje mszalne – 26 listopad – 3 grudzień 2023r.

Niedziela – 26 listopad 2023r. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  

Godz. 7.00 – Anna Wojciechowska z Sakinówki – za śp. Marię, Zbigniewa Żołądkiewicz, Jadwigę, Tadeusza, Bogusława Wojciechowskich i zmarłych z rodziny.

Godz. 9.00 – Od męża, dzieci i wnucząt – dz – bł w intencji Katarzyny Jarosz z Jeziorna w 50 r. urodzin,          o zdrowie, dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatki, a także męża, dzieci i wnucząt.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

 

Poniedziałek – 27 listopad 2023r. 

Godz. 7.00 –

 

Wtorek – 28 listopad 2023r.

Godz. 7.00 – Halina Krupa z Bierwiec – za śp. Mariannę Krupa w r. śmierci, Józefa, Eugeniusza, Pawła, Mariannę Krupa, Elżbietę Konarską, Ignacego, Mariannę Majchrzaka.

 

Środa – 29 listopad 2023r. 

Godz. 7.00 – Feliks Kupa z Bierwiec  – za śp. Stanisława w r. śmierci, Cecylię, Teresę, Wiesława, Juliannę, Józefa Krupa.

 

Czwartek – 30 listopad 2023r.   

Godz. 7.00 – Od rodziców – za ś. Marcina Jarosza w r. śmierci.

 

Piątek – 1 grudzień 2023r. I Piątek miesiąca  

Godz. 15.00 – Spowiedź

Godz. 16.00 – Alicja Górnik z Kruszyny –

 

Sobota – 2 grudzień 2023r. I Sobota miesiąca   

Godz. 7.00 – Daniela Król z Bierwiec –

 

Godz. 7.30 – Nabożeństwo I Sobotnie.

Godz. 8.00 – Od syna Pawła z rodziną – za śp. Irenę Kalbarczyk w 30 dzień po śmierci.

 

Niedziela – 3 grudzień 2023r. I Niedziela Adwentu 

Godz. 6.30 – Godzinki o NMP

Godz. 7.00 – Aniela Bień z Huty – za śp. Sławomira Bień w r. śmierci, Stanisława, Rozalię. Stanisława, Jana Bień.

Godz. 9.00 – Jolanta Tarnowska z Wierzchowin – za śp. Józefę, Henryka Tarnowskich.

Godz. 12.00 – Za Parafian.