Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19 listopada 2023 r.

Spis treści

  1. Świece Caritas
  2. Niedziela Chrystusa Króla
  3. Apel młodych
  4. Turniej szachowy
  5. Intencje mszalne

I

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece caritas na wigilijny stół.

II

W  następną niedzielę uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok kościelny. Niedziela za dwa tygodnie będzie pierwsza niedzielą Adwentu.

III

Papież FRANCISZEK Uroczystość Chrystusa Króla uczynił diecezjalnym obchodem Światowych Dni Młodzieży oraz dniem modlitwy za młodych i z młodymi.

Dlatego w najbliższą sobotę, 25 listopada, w 8 miejscach naszej diecezji radomskiej odbędą się rejonowe spotkania młodzieży.

Nasz dekanat jedliński ma takie wyznaczone spotkanie w Skrzyńsku od godz. 10.00 razem z dekanatem  przysuskim, przytyckim. Chętne dzieci i młodzież do wyjazdu, proszę do środy włącznie, o zapisy u pani Organistki, Eweliny Górskiej. Szczegóły wyjazdu u pani Eweliny.

IV

Pięcioro naszych młodych czy nawet bardzo młodych parafian, zajęło drugie miejsce w Szachowych Mistrzostwach Polski ministrantów. Drugie miejsce na 27 drużyn biorących udział w turnieju. Szachowa drużyna z naszej parafii przywiozła piękny puchar.

Gratuluje sukcesu: Jarosławowi Kacperczykowi, Weronice Kacperczyk, Emilii Starzyńskiej, Jakubowi Jabłońskiemu i Kamilowi Smyrda. Dziękuje także rodzicom dzieci, ich troskę o szachowy rozwój umiejętności dzieci i za ich zawiezienie na turniej.

V

Intencje mszalne – 19 – 26 listopad 2023r.

Niedziela – 19 listopad 2023r. 

Godz. 7.00 – Agnieszka Komorowska z Czarnego Ługu – za śp. Tadeusza i Cecylie Gospodarczyk, zmarłych z rodziny, Komorowskich, Gospodarczyków, Mąkosów i za duszce cierpiące w czyśćcu.

Godz. 9.00 – Grzegorz Wziątek z Bierwiec – za śp. Janinę Wziątek w r. śmierci.

Godz. 12.00 – Od dzieci z rodzinami – Dz – bł w intencji Bożeny i Kazimierza Bień z Huty w 45 r. ślubu,         o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci i wnuków.

 

Poniedziałek – 20 listopad 2023r. 

Godz. 7.00 –

 

Wtorek – 21 listopad 2023r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Piotra Sułka.

 

Środa – 22 listopad 2023r.  

Godz. 7.00 – Elżbieta Chojnacka z Kruszyny – za śp. Leokadię Janiec i dusze cierpiące w czyśćcu.

 

Czwartek – 23 listopad 2023r.  

Godz. 7.00 – Elżbieta Rojecka z Bierwiec – za śp. Cecylię, Józefa Chojnackich, Helenę, Stanisława Góreckich.

 

Piątek – 24 listopad 2023r. 

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Zofię Kozłowską.

 

Sobota – 25 listopad 2023r. 

Godz. 7.00 – Od męża i dzieci z rodzinami – za śp. Teresę Górka w 8 r. śmierci, Jadwigę Górka oraz Annę      i Tadeusza Jędrzejewicz.

 

Niedziela – 26 listopad 2023r. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  

Godz. 7.00 – Anna Wojciechowska z Sakinówki – za śp. Marię, Zbigniewa Żołądkiewicz, Jadwigę, Tadeusza, Bogusława Wojciechowskich i zmarłych z rodziny.

Godz. 9.00 – Od męża, dzieci i wnucząt – dz – bł w intencji Katarzyny Jarosz z Jeziorna w 50 r. urodzin,        o zdrowie, dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatki, a także męża, dzieci i wnucząt.

Godz. 12.00 – Za Parafian.