Ogłoszenia parafialne na niedzielę 12 listopada 2023 r.

1. Taca na Wyższe Seminarium Duchowe w Radomiu
  2. Kandydaci do bierzmowania
  3. Projekcja filmu: „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”

Taca z przyszłej niedzieli na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

W dzisiejszą po Mszy św. o godzinie 9.00 spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

PROJEKCJA FILMU: „NIEBO NIE MOŻE CZEKAĆ. HISTORIA CARLA ACUTISA”

15 listopada 2023 roku.  Godzina 12.00 i 18.00

Resursa Obywatelska w Radomiu

To kino poruszające, pełne dobrych emocji i umocnienia, a przy tym – międzypokoleniowe. Jego bohaterem jest zmarły w 2006 roku na białaczkę nastolatek, wyniesiony na ołtarze trzy lata temu. Historię Carla Acutisa zrealizował znakomity hiszpański dokumentalista Jose María Zavala (twórca m.in. filmów: Tajemnica Ojca Pio i Wojtyła. Śledztwo). Nie ograniczył się do pokazania życia radosnego nastolatka, fascynata komputerów, gier wideo i gry na saksofonie. Udokumentował także to, co dzieje się po śmierci młodego człowieka – staje się on jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła, wierni pielgrzymują do jego grobu w Asyżu, a jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw. (na podstawie opisu dystrybutora)

Czas trwania: 78 min.

Wstęp płatny – 15 zł

Justyna Dąbrowska

Instruktor ds. projektów kulturalnych

Intencje mszalne – 12 – 19 listopad 2023r.

Niedziela – 12 listopad 2023r.

Godz. 7.00 – Wiesław Nogalski z Huty – za śp. Weronikę, Stanisława, Edwarda Nogalskich, Helenę, Mariana Murawskich, Halinę Jankowską.

Godz. 9.00 – od dzieci z wnukami i prawnukami – dz – bl w Teresy Rudeckiej z Bierwiec w 75 r. ur o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatki, dzieci, wnucząt, prawnucząt i całej rodziny.

Poniedziałek – 13 listopad 2023r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Annę Ambrożewską.

Wtorek – 14 listopad 2023r.

Środa – 15 listopad 2023r.

Czwartek – 16 listopad 2023r.

Piątek – 17 listopad 2023r.

Godz. 7.00 – Od sąsiadów z ulicy Świętokrzyskiej z Radomia – za śp. Marianna Jęczkowskiego.

Sobota – 18 listopad 2023r.

Godz. 7.00 – Od rodziny – za śp. Mirosława Ofiarę w 16 r. śmierci, Wandę, Piotra i Witolda Ofiara.

Niedziela – 19 listopad 2023r.

Godz. 7.00 – Agnieszka Komorowska z Czarnego Ługu – za śp. Tadeusza i Cecylie Gospodarczyk, zmarłych z rodziny, Komorowskich, Gospodarczyków, Mąkosów i za duszce cierpiące w czyśćcu.

Godz. 9.00 – Grzegorz Wziątek z Bierwiec – za śp. Janinę Wziątek w r. śmierci.

Godz. 12.00 – Od dzieci z rodzinami – Dz – bł w intencji Bożeny i Kazimierza Bień z Huty w 45 r. ślubu,          o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci i wnuków.