Ogłoszenia parafialne na niedzielę 29 października

5. I czwartek, piątek i sobota miesiąca
  6. Spowiedź
  7. Kwiaty

Zapraszam na Nabożeństwo różańcowe na dniu powszednim o godzinie 16.00, w niedzielę po Mszy św.   o godzinie 12.00.  Dziś po różańcu wręczenie dzieciom nagród za uczęszczanie na różańcową modlitwę.

Można zamawiać modlitwę wypominkową na nowy rok. Wypominki tak jak zawsze mogą być roczne, półroczne i jednorazowe. Jednorazowe będą wyczytane 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu i drugi raz 2 listopada, z Dzień Zaduszny w kościele przed Mszami świętymi.

W najbliższą środę 1 listopada,  doroczna Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli na pewno zbawionych, szczęśliwych w niebie. Jest to święto tzw. nakazanie, obowiązujące, tego dnia mamy obowiązek być na Mszy św.

W uroczystość 3 Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja na nasz parafialny cmentarz, pokropienie wodą święconą grobów i wyczytanie  wszystkich parafialnych wypominek jednorazowych.

Od kilku dni na cmentarzu stoi przenośna toaleta, WC.

Następnego dnia czyli w czwartek 2 listopada, Wspominienie Wszystkich Wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Tego dnia 2 Msze święte, o godz. 9.00 i 16.00.

W dzień Zaduszny, około 50 minut przed rozpoczęciem Mszy św. rozpocznę w kościele wyczytywanie wypominek jednorazowych.

W miesiącu listopadzie a szczególnie w dniach od 1 do 7 listopada włącznie, możemy zyskiwać za zmarłych odpusty. Zachęcam do spowiedzi przed świętami, tak aby móc swoim zmarłych poprzez odpusty przyjść         z jeszcze bardziej skuteczną pomocą.

Ma Mszach Św. 1 listopada, będzie w kościele 2 kapłanów.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź chorych       w domach w piątek od godziny 9.00. Spowiedź w kościele po zmianie czasu, od godziny 15.00 – 16.00. Nabożeństwo I Sobotnie w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00.

Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństwa różańcowego.

Dziękuję rodzinie państwa Skowronów z Wierzchowin za ofiarowanie 4 pięknych, dorodnych kwiatów, chryzantemów.

Intencje mszalne – 29 październik – 5 listopad 2023r.

Niedziela – 29 październik 2023r.

Godz. 7.00 – Agnieszka Komorowska z Czarnego Ługu – za śp. Tadeusza Komorowskiego i Tadeusza Gospodarczyka z racji imienin i za dusze cierpiące w czyśćcu.

Godz. 9.00 – Od synów i synowych – dz – bł w intencji Ewy i Krzysztofa Ofiara z Bierwiec w kolejną rocznice ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnucząt i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Od dzieci z rodzinami – dz – bł w intencji Wandy i Wojciecha Bednarek z Bierwiec w 40 r. ślubu,        o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnuczki i całej rodziny.

Godz. 13.00 – Nabożeństwo różańcowe

Poniedziałek – 30 październik 2023r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Annę Ambrożewską w 7 dzień po śmierci.

Godz. 15.30 –  Bezimienna – w intencji znanej Panu Bogu. MI.

Godz. 16.00 – Nabożeństwo różańcowe

Godz. 16.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Genowefę Nowińską.

Wtorek – 31 październik 2023r.

Godz. 15.30 – Józef Koperski z Wierzchowin – za śp. Jadwigę, Stanisława, Janinę Grylaków, Stefana Sołtysa, Helenę, Jana Pionków, Tadeusza Nadolnego.

Godz. 16.00 – Nabożeństwo różańcowe

Godz. 16.30 – Bezimienna – w intencji znanej Panu Bogu. MI.

Środa – 1 listopad 2023r. Uroczystość Wszystkich Świętych

Godz. 7.00 – Rafał Sumiński z Bierwiec – za śp. Józefa w r. śmierci, Domicelę, Mariannę Katus, Annę, Henryka Sumińskich, Wandę, Jana Grabowkich, Mirosława Ofiarę, Cecylię, Jana Zegarek.

Godz. 9.00 – Jadwiga Skiba z Sakinówki – za śp. Grzegorza, Jana, Kazimierę Skiba, Józefa, Cecylię, Jana, Mariannę, Franciszka, Beatę Sumińskich, Jana, Helenę Małek.

Godz. 11.00 – Za zmarłych Parafian. Po Mszy procesja na cmentarz i modlitwy wypominkowe jednorazowe.

Czwartek – 2 listopad 2023r. Dzień Zaduszny

Godz. 9.00 – KŻR Teresy Sułek z Bierwiec – za śp. ks. kan Władysława Kosiec, ks. kan Jana Grochowskiego, zmarłe siostry z KŻR i za Jana Jóźwika.

Godz. 16.00 – Bezimienna – w intencji znanej Panu Bogu. MI

Piątek – 3 listopad 2023r. I Piątek miesiąca

Godz. 7.00 – od uczestników pogrzebu – za śp. Marianne Kudas w 30 dzień po śmierci.

Godz. 15.00 – Spowiedź.

Godz. 16.00 – Jan Krupa z Bierwiec – za śp. Cecylię Krupa w r. śmierci, Teresę, Stanisława, Wiesława, Juliannę, Józefa Krupa.

Sobota – 4 listopad 2023r. I Sobota miesiąca

Godz. 7.00 – Dorota Żarłok z Kruszyny Stacja – za śp. Ernesta Żarłoka.

Godz. 7.30 – Nabożeństwo Pierwszosobotnie.

Godz. 16.00 – Msza św. ślubna – Anna Mastalerz z Jeziorna i Kamil Zarychta z parafii Błotnica.

Niedziela – 5 listopad 2023r.

Godz. 7.00 – Od rodziny – za śp. Adama Świątkowskiego w r. śmierci.

Godz. 9.00 – Tomasz Nowiński z Kielc – za śp. Genowefę Nowińską w 1 r. śmierci.