Ogłoszenia parafialne na niedzielę 8 października 2023 r.

1. Nabożeństwa różańcowe
  2. Dzień Papieski
  3. Wypominki
  4. Pielgrzymka policji
  5. Elektrośmieci

Zapraszam na Nabożeństwo różańcowe na dniu powszednim o godzinie 16.00, w niedzielę po Mszy św.   o godzinie 12.00. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych.

W przyszłą niedziele obchodzić będziemy Dzień Papieski. Tego dnia w całej Polsce, podobnie jak w latach minionych, zbiórka ofiar do Puszek na Dzieło Nowego Tysiącletnia, czyli na pomoc w nauce, dla uzdolnionej   a ubogiej młodzieży.

Można zamawiać modlitwę wypominkową na nowy rok. Wypominki tak jak zawsze mogą być roczne, półroczne i jednorazowe. Jednorazowe będą wyczytane 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu i drugi raz 2 listopada, z Dzień Zaduszny w kościele prze Mszami świętymi.

W przejściu pod chórem wyłożone są specjalne kartki do wpisywania wypominek, jeśli ktoś chce, to może je wziąć i z nich skorzystać. Jeśli ktoś potrzebuje większej kartki, to imiona i nazwiska swoich zmarłych może napisać na innej, większej kartce.

16 października br. (poniedziałek) o godz. 12.00 odbędzie się IX Pielgrzymka Pracowników Policji Garnizonu Świętokrzyskiego i Mazowieckiego do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej,       w którym znajduje się również figura św. Michała Archanioła – Patrona Policji.

Również 16 października do godziny 9.00, zbiórka elektrośmieci na naszym parafialnym parkingu. Jeśli ktoś chce to może zużyty sprzęt elektryczny przywieź wcześniej, jakiegoś innego dnia.

Intencje mszalne – 8 – 15 październik 2023r.

Niedziela – 8 październik 2023r.

Godz. 7.00 – Od dzieci i wnuków – za sp. Jadwigę Sapińską w 1 r. śmierci i Wacława Sapińskiego.

Godz. 9.00 – Jadwiga Kobza z Wierzchowin – za śp. Teresę, Stanisława, Ryszarda Romanowskich, zmarłych z rodziny Romanowskich i Górków.

Godz. 12.00 – Od żony i dzieci – dz – bł w intencji Sylwestra Kowalczyka z Kruszyny w 40 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilata, a także dla małżonki, dzieci i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Chrzest – Miłosz Kołtunowicz z Wierzchowin.

Godz. 13.00 – Nabożeństwo różańcowe

Poniedziałek – 9 październik 2023r.

Godz. 15.30 – Krystyna Strzelczyk z Bierwiec – za sp. Jana, Andrzeja, Tadeusza, Marię, Walerię, Stanisławę Strzelczyk, Jana, Bronisławę, Zofię Rogowskich, Ryszarda Urbaniaka.

Godz. 16.00 – Nabożeństwo różańcowe

Godz. 16.30 – Od rodziny – za śp. Annę, Jana, Mariusza Boryczka, Adama, Kazimierza, Mirosława Kacperczyk, Wincentego, Józefę Urbaniak.

Wtorek – 10 październik 2023r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Mariannę Kudas w 7 dzień po śmierci.

Godz. 15.30 – Barbara Murawska z Sakinówki – za sp. Mariannę, Józefa, Tadeusza Cielniak, Zofię, Stanisława Murawskich.

Godz. 16.00 – Nabożeństwo różańcowe

Godz. 16.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Stanisława  Grabowskiego.

Środa – 11 październik 2023r.

Godz. 15.30 – KŻR Teresy Sułek z Kruszyny Stacja – dz – bł w intencji sióstr i braci z Kółka różańcowego,     w intencji ich rodzin, o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, a także w intencji                      ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca, ks. Macieja Będzińskiego, o potrzebne łaski i dary Ducha św.                 w posłudze kapłańskiej, oraz w intencji ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego, szczególnie o łaskę zdrowia dla niego.

Godz. 16.00 – Nabożeństwo różańcowe

Godz. 16.30 – Od dzieci i siostry Anieli – za śp. Teresę Marek.

Czwartek – 12 październik 2023r.

Godz. 15.30 – Irena Bromińska z Bierwiec – za sp. Józefa, Mariannę Kujawiak, Antoninę, Jana Kujawiak, Mariannę, Jana, Helenę, Tadeusza Zegarek, Mariana Potrzebowskiego.

Godz. 16.00 – Nabożeństwo różańcowe

Godz. 16.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Stanisława Kudasa.

Piątek – 13 październik 2023r.

Godz. 15.30 – Agnieszka Górka z Bierwiec – za śp. Henryka Wołczyńskiego w 1 r. śmierci, zmarłych               z rodziny Wołczyńskich, Mizińskich i Górków.

Godz. 16.00 – Nabożeństwo różańcowe

Godz. 16.30 – Od rodziny – za śp. Janusza Gawrońskiego w 4 r. śmierci, Janinę, Edwarda, Zdzisława Gawrońskich.

Sobota – 14 październik 2023r.

Godz. 15.30 – Danuta Jabłońska z Kruszyny – za śp. Jana w r. śmierci, Genowefę, Władysława, Teresę Jabłońskich, Zofię, Stanisława Malczewskich, Krystynę, Adama Gut.

Godz. 16.00 – Nabożeństwo różańcowe.

Godz. 16.30 – Msza św. ślubna – Agnieszka Sułkowska i Arkadiusz Suchanek, oraz chrzest – Adama Suchanka.

Niedziela – 15 październik 2023r.

Godz. 7.00 – Rafał Sumiński z Bierwiec – za sp. Eugeniusza, Helenę, Kacpra Górka.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Bożeny i Mariusza Majchrzak z Czarnego Ługu w 25 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opokę Matki bożej, dla Jubilatów, dzieci i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Bożeny i Andrzeja Sławińskich z Sakinówki w 40 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci i całej rodziny

Godz. 13.00 – Nabożeństwo różańcowe