Ogłoszenia parafialne na niedzielę 21 maja 2023 r.

2. Nabożeństwa majowe
  3. Uroczystość Wniebowstąpienia
  4. Rocznica I Komunii Św.
  5. Kandydaci na ministrantów
  6. Paczki i błogosławieństwo dla dzieci
  7. „AKCJA REHABILITACJA” dla Adama Piątkowskiego z Bierwiec

Intencje mszalne – 21 – 28 maj 2023r.

Niedziela – 21 maj 2023r.

Godz. 7.00 – Krystyna Łańcuchowska z Sakinówki – za sp. Jana, Kazimierę Skibów w r. ich śmierci, Grzegorza Skibę, Feliksa, Annę Łańcuchowskich, Dominika Ślędakowskiego.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bl w intencji Oskara Szymanowicza z Godzisza w 18 r. urodzin,         o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Godz. 12.00 – W intencji dzieci z klas IV w rocznicę I Komunii Świętej.

Poniedziałek – 22 maj 2023r.

Godz. 7.00 – Od rodziny – za śp. Stanisława i Annę Broda.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Helenę Fronczyk w 7 dzień po śmierci.

Godz. 16.30 –  Od uczestników pogrzebu – za śp. Zdzisława Rutkowskiego.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 –  Od uczestników pogrzebu – za śp. Piotra Sułka.

Wtorek – 23 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Bezimienna – o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bosej dla Jana i rodziny.

Godz. 17.30 –  Bezimienna – w intencji znanej Panu Bogu. MI

Środa – 24 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Teresa Kowalczyk z Bierwiec – za śp. Cecylię w r. śmierci, Józefa Chojnackich.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe

Godz. 17.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Krystynę Kaczmarską.

Czwartek – 25 maj 2023r.

Godz. 16.30 –  Petronela Kołodziejczak z Kruszyny – za sp. Cecylię w r. śmierci, Franciszka, Stanisława Woźniak, Marię, Adama, Edwarda Krawczyk, Stanisława Kołodziejczaka, Andrzeja Pietrzaka.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 –  Od córki – za śp. Krystynę, Antoniego, Stanisława Sawickich, Ryszarda Wieczorka, Barbarę, Mariana Konopków, Iwonę Wojtuniak.

Piątek – 26 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Jadwiga Wojtysiak z Kruszyny – za sp. Henryka, Andrzeja, Wacława Maj, Irenę, Jana Wojtysiak, Elżbietę, Jana Gołąbek.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe

Godz. 17.30 – Aneta Wolak z Wierzchowin – za sp. Bożenę Sułkowską w 2 r. śmierci, Łukasza Sulkowskiego, Eugeniusza, Celinę Ptasińskich.

Sobota – 27 maj 2023r.

Godz. 7.00 – Od Rodziców – dz – bł w intencji ks. dr Macieja Będzińskiego, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo   i opiekę Matki Bosej, opiekunki kapłanów.

Godz. 7.30 – Od córki Barbary – za sp. Wandę Ofiara w 2 r. śmierci, Piotra, Mirosława, Witolda Ofiarów.

Godz. 10.00 – Chrzest – Fabian Leonte z Kruszyny.

Godz.16.30 – Janina Kaca z Wczasowej – za sp. Dagmarę Bzducha, Jana, Kazimierę, Piotra, Stanisława Kaca, zmarłych z rodziny Kaców, Maziarzy, Zwierzyków.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe

Godz. 17.30 –  Janina Pyzel z Jeziorna – za sp. Jana, Mariannę, Stanisława, Filipinę, Franciszka, Stanisława Urbaniak, Marka Pyzla, Jakuba Pawłowskiego.

Niedziela – 28 maj 2023 r.

Godz. 7.00 – Dz – bł w intencji Renaty i Łukasza Jurek z Bierwiec w 20 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bozei dla Małżonków i dla syna Patryka.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bł w intencji Izabeli i Michała Kołodziejczak z Jeziorna w 5 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Małżonków i córek Juli i Ali.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.     Chrzest – Leon Kozłowski z Budek Wierzchowskich.

Zapraszam do kościoła na nabożeństwa majowe. Na dniu powszednim majówka o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00. Można także modlić się na swoich wioskach przy przydrożnych krzyżach i figurkach, aby podtrzymywać ten stary Polski pobożny zwyczaj.

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia

Dziś I rocznica Komunii Św. dzieci z klas IV. Życzę dzieciom zdrowia, opieki Matki Bożej i wytrwałej przyjaźni z Panem Jezusem w Komunii Świętej.

Kandydaci na ministrantów będą mieć ze mną pierwsze spotkanie w sobotę 27 maja, o godz. 11.00. Kandydatami mogą być także chłopcy ze starszych klas, nie tylko III.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00, Stowarzyszenie Czas na Zmiany z Wierzchowin, wręczać będzie paczki z różnymi podarunkami dla dzieci z naszej parafii z okazji bliskiego już Dnia Dziecka. Paczki są ufundowane z ofiar składanych za chlebki w Niedziele Palmową.

Każde dziecko odchodząc z paczką otrzyma specjalne Boże błogosławieństwo, połączone z nałożeniem rąk na głowę przez kapłana.

W przyszła niedzielę 28 maja, po każdej Mszy świętej odbędzie się sprzedaż ciast pod hasłem :

„AKCJA REHABILITACJA” dla Adama Piątkowskiego z Bierwiec.

Adam jest po operacji głowy. Miał samoistnego krwiaka śródczaszkowego prawej półkuli mózgu, który pękł i się rozlał, powodując bardzo duże spustoszenie i niedowład połowiczny lewostronny. Adam jest pod opieką fundacji Siepomaga w której trwa zbiórka pieniędzy na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny.

Niestety zbiórka ta, kończy się 10 czerwca, a wciąż brakuje ok. 5 tysięcy złoty do wymaganej kwoty. Zebrane pieniądze pozwoliłyby Adamowi wyjechać na rehabilitację, dzięki której ma szansę na samodzielne funkcjonowanie.

Zebrane  ofiary ze sprzedaży ciast zostaną przekazana na konto fundacji Siepomaga.

Rodzina i przyjaciele z góry dziękują za okazane wsparcie i pomoc.