Ogłoszenia parafialne na niedzielę 14 maja 2023 r.

2. Nabożeństwa majowe
  3. I Komunia święta
  4. Kandydaci na ministrantów
  5. Rocznica I Komunii Św.
  6. Spowiedź

Intencje mszalne – 14 – 21 maj 2023 r.

Niedziela – 14 maj 2023r.

Godz. 7.00 – Elżbieta Adamczyk z Bierwiec – za śp. Kazimierę, Jana w rocznice ich śmierci i Grzegorza Skibę.

Godz. 9.00 – KŻR Teresy Sułek z Bierwiec Stacji – dz – bł w intencji sióstr i braci z Kółka różańcowego, w intencji ich rodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opieki Matki Bożej Królowej Różnica Świętego, oraz o potrzebne łaski dla kapłanów, ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego, szczególnie w intencji ks. Maciej    w z okazji imienin.

Godz. 11.00 – W intencji dzieci z klas III w dniu ich I Komunii Świętej.

Poniedziałek – 15 maj 2023r.

Godz. 16.30 –  Elżbieta Marus z Wierzchowin – za śp. Jana Sowińskiego w r. śmierci, zmarłych z rodziny Sowińskich      i Bieńków.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Bogdana Adamskiego.

Wtorek – 16 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Jan Zegarek z Bierwiec – za ś. Zofię, Mariana, Tadeusza Zegarek, Stefanię Sułek.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 – Marianna Pawelec z Bierwiec – za śp. Zygmunta w r. śmierci, Artura, Józefa, Helenę Pawelec.

Środa – 17 maj 2023r.

Godz. 7.00 – od brata Wojciecha z rodzina – za śp. Mariana Jęczkowskiego.

Godz. 16.30 – Janina Kaca z Wczasowej – za śp. Józefę, Antoniego, Józefa, Waldemara Górskich, Bronisławę Sońta, zmarłych z rodziny Górskich, Kozickich, Potrzebowskich i Kalbarczyków.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe

Godz. 17.30 – Danuta Rafalak z Wierzchowin – za śp. zmarłych z rodziny Rafalaków, Kalbarczyków i Woźniaków.

Czwartek – 18 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Krystyna Rdzanek z Wolskiej Dąbrowy – za śp. Józefa Rdzanka w 11 r. śmierci, Andrzeja, Stanisława Jurek, Ryszarda, Tomasza Szczepaniak, Wacława, Stanisławę, Wojcieszkę, Jadwigę Rdzanek.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 –  KŻR Jadwigi Skiba z Sakinówki – dz – bł w intencji sióstr i brata z Kółka różańcowego, w intencji ich rodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opieki Matki Bożej Królowej Różnica Świętego, oraz o potrzebne łaski dla kapłanów, ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego.

Piątek – 19 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Żarłok Anna z Kruszyny – za śp. Henryka, Tomasza, Ernesta Żarłok, Józefę, Stanisława, Bogdana Adamskich.

Godz. 17.30 –  Sylwester Majchrzak z Bierwiec –

Sobota – 20 maj 2023r.

Godz. 7.00 – Krystyna Jarosz z Jeziorna – za śp. Annę, Piotra, Tadeusza Jana, Rogowskich, Zofię, Jana, Marcina, Tadeusza, Henryka, Danutę, Zofię, Lucynę Jarosz.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Jana Majaka.

Godz. 11.00 – Pogrzeb – śp. Franciszka Wierzbickiego.

Godz.16.30 – Barbara Babut z Bierwiec –

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe

Godz. 17.30 – Od chrześnicy Wiesławy Piątek z Radomia – za śp. Krystynę Kaczmarską.

Niedziela – 21 maj 2023r.

Godz. 7.00 – Krystyna Łańcuchowska z Sakinówki – za sp. Jana, Kazimierę Skibów w r. ich śmierci, Grzegorza Skibę, Feliksa, Annę Łańcuchowskich, Dominika Ślędakowskiego.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bl w intencji Oskara Szymanowicza w 18 r. urodzin, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Godz. 11.00 – W intencji dzieci z klas IV w rocznicę I Komunii Świętej.

Zapraszam do kościoła na Nabożeństwa majowe. Na dniu powszednim majówka o godz. 17.00,        w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00. Można także modlić się na swoich wioskach przy przydrożnych krzyżach i figurkach, aby podtrzymywać ten stary Polski pobożny zwyczaj.

Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klas III. 26 naszych małych parafian weźmie dziś po raz pierwszy pełny udział we Mszy św. Pełny czyli połączony z Przyjęciem Komunii  Świętej. Wszystkim dzieciom życzę wytrwalej przyjaźni z Panem Jezusem w Eucharystii i nieustannej opieki Matki Bożej patronki naszej parafii.

Wszystkie dzieci z rodzicami, z rodzinami zapraszam każdego dnia na tak zwany Biały tydzień, na Mszę św. o godzinie 16.30, a potem od razu po Mszy św. na Nabożeństwo majowe.

W najbliższy czwartek 18 maja dzieci Pierwszokomunijne z opiekunami udają się do Sanktuarium Matki Bożej w Kałkowie, aby szczególnie tam podziękować Matce Bożej z dotychczasową opiekę i poprosić aby Matka Boża nimi i ich bliskimi nieustannie się opiekowała.

Autokar zatrzyma się w 3 miejscach. O godz. 7.40 przy szkole w Wierzchowinach, następnie obok przejazdu kolejowego na Kruszynie i przed 8.00, obok kościoła.

Kandydaci na ministrantów będą mieć ze mną pierwsze spotkanie w sobotę 27 maja, o godz. 11.00.

W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 12. 00 Rocznica I Komunii Św. dzieci z klas IV. Pierwsza próba dla tych dzieci jutro o godz. 14.30.

Okazja do spowiedzi każdego dnia, przed pierwszą Msza św. i po zakończeniu drugiej Mszy św.