Ogłoszenia parafialne na niedzielę 7 maja 2023 r.

2. Nabożeństwa majowe
  3. I Komunia św.
  4. Spowiedź
  5. Pielgrzymka kobiet na Jasną Górę
  6. Wyjazd do Zoo
  7. Dar od bierzmowanych

Intencje mszalne – 7 – 14 maj 2023 r.

Niedziela – 7 maj 2023r.

Godz. 7.00 – Teresa Janiec z Kruszyny – za śp. Józefa w r. śmierci, Jolantę, Jana, Mariannę, Helenę, Janiec, za zmarłych z rodziny Jańców i za Wandę Jabłońską.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji małżonków Anety i Radosława Kacperczyk z Kruszyny w r. ślubu, w intencji ich dzieci Jarosława i Weroniki i całej rodziny, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Grażyny i Andrzeja Lao z Czarnego Ługu w 35 r. ślubu, w intencji dzieci, wnuczki            i całej rodziny, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Poniedziałek – 8 maj 2023r.

Godz. 7.00 – Od rodziny – za śp. Stanisława i Annę Broda.

Godz. 7.30 – Marianna Kwiatkowska z Jeziorna – za sp. Stanisława Kwiatkowskiego.

Godz. 16.30 –  Od uczestników pogrzebu – za śp. Stanisława Króla.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 – Ryszard Kosiński z Wierzchowin – za śp. Zofie i Stanisława Kosińskich.

Wtorek – 9 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Gabriela Markiewicz z Sakinówki – za śp. zmarłych rodziców, za Waldemara Markiewicza, zmarłych        z rodziny Jabłońskich, Wojciechowskich, Lachów, Szaszków i Roberta Jakubiaka.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 – Elzbieta Ofiara z Kruszyny Stacja – za śp. Stanisławę, Tadeusza, Ryszarda Łoskotów, Zofię, Jana Ofiara     i Jakuba Senatora.

Środa – 10 maj 2023r.

Godz. 8.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Kazimierza Kaczmarskiego w 7 dzień po śmierci.

Godz. 16.30 – Jadwiga Kobza z Wierzchowin – za sp. Teresę, Stanisława, Ryszarda Romanowskich, zmarłych                  z rodziny Górków, Romanowskich i za Marianne Lao.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe

Godz. 17.30 – Od dzieci – za sp. Mariana i Natalie Jaosz.

Czwartek – 11 maj 2023r.

Godz. 11.00 – Pogrzeb – za sp. Stanisława Grabowskiego z Bierwiec.

Godz. 16.30 – Adamczyk Marian z Bierwiec – za sp. Mariannę i Edwarda Adamczyk.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 – Od rodziców – za śp. Romana Kalbarczyka z racji urodzin.

Piątek – 12 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Od rodziny Kostków i Mrozów – za śp. Teresę, Tadeusza Walczak i Barbrę Mróz.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe

Godz. 17.30 – Daniela Król z Bierwiec – za sp. Franciszka, Józefę, Stanisława Sąpór, Zbigniewa Króla.

Sobota – 13 maj 2023r.

Godz.7.00 – Od dzieci – za śp. Zofię, Stanisława, Piotra, Marka Bednarczyków, Małgorzatę Krawczyk, zmarłych             z rodziny Bednarczyków.

Godz. 9.00 – Spowiedź dzieci z Klas III.

Godz.16.30 – Od dzieci – za śp. Janinę Sąpór w 13 r. śmierci.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe

Godz. 17.30 – Bożena Lewikowska z Czarnego Ługu – za śp. Sylwestra Lewikowskiego, Mariannę, Stanisława Korzeniowskich, Teresę Laskowską, Stanisława Popiela.

Niedziela – 14 maj 2023r.

Godz. 7.00 – Elżbieta Adamczyk z Bierwiec – za śp. Kazimierę, Jana w rocznice ich śmierci i Grzegorza Skibę.

Godz. 9.00 – KŻR Teresy Sułek z Bierwiec Stacji – dz – bł w intencji sióstr i braci z Kółka różańcowego, w intencji ich rodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opieki Matki Bożej Królowej Różnica Świętego, oraz o potrzebne łaski dla kapłanów, ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego, szczególnie w intencji ks. Maciej    w z okazji imienin.

Godz. 11.00 – W intencji dzieci z klas III w dniu ich I Komunii Świętej.

Zapraszam do kościoła na nabożeństwa majowe. Na dniu powszednim majówka o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00. Można także modlić się na swoich wioskach przy przydrożnych krzyżach i figurkach, aby podtrzymywać ten stary Polski pobożny zwyczaj.

W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii św. dzieci z klas III. Osoby które mają zwyczaj przychodzić na godzinę 12.00, proszę aby tego dnia wybrały inną godzinę, aby jak najwięcej miejsca pozostawić rodzinie, bliskim Pierwszokomunijnych dzieci.

Spowiedź dzieci i rodziców w najbliższą sobotę 13 maja od godziny 9.00. Będzie jeszcze jeden ksiądz z Jedlińska. Dziękuje rodzicom Pierwszokomunijnych dzieci za wczorajsze sprzątanie kościoła, sprzątanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kościoła, zamiatanie i koszenie trawy.

Okazja do spowiedzi każdego dnia, przed pierwszą Msza św. i po zakończeniu drugiej Mszy św.

21 maja odbędzie się IV Ogólnopolska pielgrzymka kobiet na Jasną Górę. Wyjazd organizuje wspólnota kobiet z Radomia pod nazwą Boże Kobiety.  Zbiórka  o godz. 7.45 przy kościele św. Wacława w Radomiu. Zapisy w naszej parafii u pani Organistki, pani Eweliny. Koszt pielgrzymki 65 zł.

17 maja wyjazd do Zoo w Warszawie. Wyjazd dla naszej parafialnej scholii i dla ministrantów. Ten wyjazd dla nich jest całkowicie darmowy. Ja jako ksiądz Proboszcz zakupie dla całej grupy bilety wstępu do Zoo, a pan Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz, wynajmie i pokryje koszty przejazdu autokarem.

Kilka tygodni temu był w naszej parafii koncert o św. Janie Pawle II, pan Wójt był na tym koncercie. Szczególnie występ naszej parafialnej scholii bardzo mu się podobał i zrobił na nim duże wrażenie. Wyjazd do Zoo to dla scholii i ministrantów nagroda za ich śpiew i liturgiczna posługę w naszej parafii. Szczegółowe informacje można uzyskać u pani Organistki, pani Eweliny, u Moniki Bolek i u Asi Puk, a także na grupie na mesendżerze.

Dziękuje bierzmowanej młodzieży i ich rodzicom za ofiarowany w dar dla parafii jakim są dwa mszalne ornaty.