Ogłoszenia parafialne na niedzielę 30 kwietnia 2023 r.

2. Niedziela Dobrego Pasterza
  3. Nabożeństwa majowe
  4. Matki Bożej Królowej Polski
  5. I czwartek, piątek i sobota miesiąca
  6. Sakrament Bierzmowania
  7. Sprzątane kościoła

Niedziela – 30 kwiecień 2023r.

Godz. 7.00 –  KŻR Marianny Maj z Jeziorna – za sp. Halinę Jaroszek.

Godz. 9.00 –  Od rodziny – za śp. Janusza, Krystynę, Henryka Skowron, Teresę, Piotra, Huberta Bolek.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji strażaków, druhów i druhen z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierwcach,   w intencji ich bliskich, rodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i patrona strażaków św. Floriana.

Poniedziałek – 1 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Jadwiga Warchoł z Kruszyny – za śp. Wacława, Józefę, Kazimierza Chmielewskich, ks. Kazimierza Kapustę, Annę, Jana Wachoł.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 – Alicja Górnik z Kruszyny – za śp. Mariana Nowińskiego z racji imienin, Genowefę, Andrzeja Nowińskich.

Wtorek – 2 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Dorota Żarłok z Kruszyny Stacja – Józefę, Stanisława Adamskich, Henryka, Tomasza, Ernesta Żarłok.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 – Bezimienna – za sp. Piotra Sułka.

Środa – 3 maj 2023r. Matki Bozej Królowej Polski

Godz. 7.00 – Bezimienna – w intencji znanej Panu Bogu.

Godz. 9.00 – KŻR Krystyny Bolek z Wierzchowin – dz – bł w intencji sióstr z Kółka różańcowego, w intencji ich bliskich, rodzin, o zdrowie, potrzebne  łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Królowej Różańca św.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.

Czwartek – 4 maj 2023r.

Godz. 16.30 – Krystyna Strzelczyk z Bierwiec – za śp. Ryszarda Urbaniaka w r. śmierci, zmarłych z rodziny, Rogowskich, Strzelczyków, Urbaniaków.

Godz. 17.00 – Nabożeństwa majowe

Godz. 17.30 – od uczestników pogrzebu – za śp. Kazimierza Rudeckiego.

Piątek – 5 maj 2023r. Bierzmowanie uczniów klas VIII

Godz. 7.00 – Bezimienna – w intencji znanej Panu Bogu. MI

Godz. 7.30 – Nabożeństwo I Piątkowe.

Godz. 17.00 – Msza św. w intencji uczniów klas VIII przyjmujących Sakrament Bierzmowania. Po Mszy Nabożeństwo majowe.

Sobota – 6 maj 2023r. I Sobota miesiaca

Godz. 15.00 – Chrzest – Leon Artur Łarzewski z Bierwiec.

Godz.16.30 – Marianna Maj z jeziorna – dz – bł w intencji sióstr i brata z Kółka Różańcowego, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opieki Matki Bożej Królowej Różańca św. dla modlących się w Kółku i dla kapłanów, Ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo I Sobotnie.

Godz. 17.30 – Irena Starzyk z Czarnego Ługu – za sp. Stanisławę, Krzysztofa, Henryka Starzyk, zmarłych z rodziny Serafinów i Starzyków.

Niedziela – 7 maj 2023r.

Godz. 7.00 – Teresa Janiec z Kruszyny – za śp. Józefa w r. śmierci, Jolantę, Jana, Mariannę, Helenę, Janiec,  za zmarłych z rodziny Jańców i za Wandę Jabłońską.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji małżonków Anety i Radosława Kacperczyk z Kruszyny w r. ślubu, w intencji ich dzieci Jarosława i Weroniki i całej rodziny, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Grażyny i Andrzeja Lao z Czarnego Ługu w 35 r. ślubu, w intencji dzieci, wnuczki i całej rodziny, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Niedziela za tydzień to Niedziela Dobrego Pasterza, zachęca nas do modlitwy o nowe powołania, kapłańskie, misyjne zakonne.

Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Na dniu powszednim majówka o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.

Na nabożeństwa zapraszam wszystkich parafian zawłaszcza dzieci, które przygotowują się do               I Komunii Św. i kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W najbliższą środę 3 maja doroczna uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, tego samego dnia obchodzimy rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja. W środę 3 Msze św. o 7.00; 9.00 i 12.00.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź chorych w domach od godz. 9.00. Po południu spowiedź od godz. 17.00, w czasie Mszy św. połączonej z udzieleniem sakramenty bierzmowania.

W najbliższy piątek 5 maja, gościć będziemy ks. Biskupa Ordynariusza naszej diecezji Marka Solarczyka, który młodzieży z naszej parafii, na Mszy św. o godz. 17.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców, świadków, rodzin w czwartek od godz. 18.00. Po spowiedzi sprzątanie kościoła. Będzie jeszcze jeden kapłan do spowiedzi, z Jedlińska. Okazja do spowiedzi każdego dnia, przed pierwszą Msza św. i po zakończeniu drugiej Mszy św.

Dziękuje mieszkańcom Urbanowa, za sprzątanie, dbanie o czystość naszego kościoła. Kolejka sprzątających przechodzi teraz  na Obózek a potem od razu na Godzisz.

Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III.