Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19 lutego 2023 r.

2. Tydzień modlitw o trzeźwość
  3. Środa Popielcowa
  4. Droga krzyżowa i Gorzkie Żale
  5. Trzęsienie ziemi
  6. 5 % podatku dla Caritas

Intencje mszalne – 19 – 26 luty 2023 r.

Niedziela – 19 luty 2023r.

Godz. 7.00 – Od dzieci – dz – bł w intencji Kazimiery Sowińskiej z wierzchowin w 96 r. urodzin, o zdrowie       i potrzebne Boże laski, opiekę Matki Bożej dla Jubilatki, dla dzieci, wnuków, prawnuków i całej rodziny.

Godz. 9.00 – Anna Żarłok z Kruszyny – za sp. Henryka Żarłoka w 5 r. śmierci, Tomasza i Ernesta Żarłok.

Chrzest – Filip Jabłoński z Kruszyny.

Poniedziałek – 20 luty 2023r.

Godz. 7.00 – od uczestników pogrzebu – za śp. Halinę Jaroszek.

Wtorek – 21 luty 2023r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Stefanie Jarosz.

Godz. 7.30 – Elżbieta Będzińska z Kruszyny Stacja – za śp. Piotra Sułka.

Środa – 22 luty 2023r. Środa Popielcowa

Godz. 9.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Henryka Wołczyńskiego.

Godz. 16.00 – Elżbieta Ofiara za śp. Jakuba Senatora.

Czwartek – 23 luty 2023r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Andrzeja Chojnackiego.

Godz. 7.30 – Bezimienna – za sp. Marianne Jabłońską w 30 r. śmierci, Mariana, Stanisława, Tadeusza, Zenobię Jabłońskich.

Piątek – 24 luty 2023r.

Godz. 16.00 – Droga Krzyżowa.

Godz. 16.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Kazimierza Rudeckiego.

Sobota – 25 luty 2023r.

Godz. 7.00 – Od dzieci – za sp. Helenę Ofiara w r. śmierci, Kazimierza, Andrzeja, Marcina Ofiara.

Niedziela – 26 luty 2023r.

Godz. 9.00 – Jadwiga Kozłowska z Bierwiec – za sp. Kazimierza Kozłowskiego w 10 r. śmierci, za zmarłych z rodziny Kozłowskich i Ślędakowskich.

Godz. 12.00 – Od męża, dzieci i wnucząt – dz – bł w intencji Teresy Tchórzewskiej z Jeziorna w 70 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatki, męża, dzieci, wnucząt i całej rodziny.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość polskiego narodu. Wielki Post skłania nas do podjęcia abstynencji chociaż do na czas Wielkiego Postu, czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych.

Najbliższa Środa to Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu, czyli przygotowań do Świat Wielkanocnych. W Środę Popielcową 2 Msze Święte o godz. 9.00 i 16.00. Na każdej Mszy Św. z obrzędem posypania głów popiołem. W środę obowiązuje nas post ścisły.

Zapraszam w każdy piątek Wielkiego Postu na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek        o godz. 16.00.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

Za udział w Drogich Krzyżowych i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

Z ofiar składanych tydzień temu na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, wpłynęła kwota 640 zł. Dziękuję za złożone ofiary, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Diecezji Radomskiej.

Rozpoczyna się czas składania rocznych zeznań podatkowych.  Caritas radomska, zwraca się             z prośbą o przekazanie 1,5% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które doświadczają cierpienia i choroby. Więcej informacji niezbędnych do podania w zeznaniu podatkowym, znajdą Państwo na ulotkach i plakatach. Ulotki położone są na klęczniku pod chórem.