Ogłoszenia parafialne na niedziele 29 stycznia 2023 r.

2. Kolenda
  3. I Czwartek, Piątek i Sobota
  4. Matki Bożej Gromnicznej
  5. Poświęcenie książeczek
  6. Parafialna schola

Intencje mszalne – 29 styczeń – 5 luty 2023r.

Niedziela – 29 styczeń 2023r.

Godz. 7.00 – Bezimienna – za śp. ks. Władysława Kosiec, Jana Jóźwika i ks. Stanisława Suwałę.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Moniki i Roberta Żarłok z jeziorna w 23 r. ślubu, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów i dla dzieci Klaudii i Wiktorii.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.

Poniedziałek30 styczeń 2023r.

Godz. 7.00 – Jadwiga Wojtysiak z Kruszyny – za sp. Wacława w r. śmierci, Henryka, Andrzeja Maj, Irenę, Jana Wojtysiak, Elżbietę, Jana Gołąbek i zmarłych z rodziny Cieślaków.

Godz. 7.30 – Jan Górka z Bierwiec – za sp. Leokadię Górka w 5 r. śmierci, Stefana, Franciszkę, Pawła Górka, Małgorzatę, Władysława Rdzanek.

Wtorek – 31 styczeń 2023r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Genowefę Nowińską.

Środa – 1 luty 2023r.

Godz. 7.00 – Bezimienna – za dusze cierpiące w czyśćcu.

Czwartek – 2 luty 2023r.  Matki Bożej Gromnicznej

Godz. 9.00 – Irena Zegarek z Kruszyny – za sp. Tadeusza Zegarka w r. śmierci.

Godz. 16.00 – Wiesław Maj z Bierwiec – za sp. Mariannę i Józefa Maj w r. ich śmierci, Annę Anusik i Zofię Jończyk.

Piątek – 3 luty 2023r. I Piątek miesiąca

Godz. 15.00 – Spowiedź.

Sobota – 4 luty 2023r. I Sobota miesiąca

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Stanisława Króla.

Niedziela – 5 luty 2023r.

Godz. 7.00 – Marian Strzelczyk z Bierwiec – za sp. Mariannę Sadowską w 3 r. śmierci, Lucję, Władysława, Eugeniusza, Jana Sadowskich.

Godz. 9.00 – Regina Turek z Bierwiec – za sp. Magdę Turek w 6 r. śmierci, zmarłych z rodziny Szatanów, Górków, Sylwestra, Daniela Celej i Zofie Szatan.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.

Dziękuje mieszkańcom: Bierwce za Parkiem, Bierwce Rynek,  Bierwce od Piaskowni, Bierwce od Plebanii za wizytę kolędową w kończącym się tygodniu. Dziękuje za złożone ofiary, podwiezienie samochodem, poczęstunek, kawą, herbatą, obiadem.

W tym roku ofiara z kolędy na nowy parafialny cmentarz z całej parafii wynosi 44 240 złotych. Całą tę kwotę wpłaciłem do Banku Spółdzielczego w Jedlińsku.

Jednocześnie panu Maciejowi Psykowi architektowi, projektantowi poszerzonego cmentarza, który wykonuje plan cmentarza, wypłaciłem 25 000 złotych, czyli  50% należnej mu kwoty za wykonanie projektu cmentarza.

Stan parafialnego konta w banku w Jedlińsku wynosi obecnie 146 000 złotych.

W tym tygodniu I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź chorych w domach  w piątek od godziny 9.00. Spowiedź w kościele w dolnej kaplicy od godziny 15.00. O godzinie 16.00 Msza św.         o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W sobotę Nabożeństwo I Sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00.

2 lutego w najbliższy czwartek, święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia dwie Msze św. o godz. 9.00 i 16.00. Taca z tego dnia na zakony klauzurowe. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec gromnicznych.

Zachęcam aby w każdym domu była gromniczna świeca. Gdyby ktoś chciał nabyć świecę gromniczną woskową, to można ja kupić w cenie 20 złotych, po Mszy św. w zakrystii, lub na plebanii.

W przyszła niedziele na Mszy św. o godz. 9.00 poświecenie książeczek do nabożeństwa dzieci z klas III przed uroczystością I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci Pierwszokomunijnych.

Dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz. 9.00 występ naszej parafialnej scholii z koncertem kolęd i pastorałek.