Ogłoszenia parafialne na niedzielę 25 grudnia 2022 r.

2. Boże Narodzenie
  3. Św. Szczepana. Poświęcenie owsa.
  4. Dekoracja świąteczna
  5. Paczuszka dla maluszka
  6. Kolenda
  7. Cmentarz parafialny
  8. Sprzątanie
  9. Zakończenie Starego Roku
  10. Świętej Bożej Rodzicielki

Intencje mszalne – 25 grudzień 2022r. – 1 styczeń 2023r.

Niedziela – 25 grudzień 2022r. Boże Narodzenie

Godz. 0.00 – Dz – bł w intencji Krystyny i Mariana Łańcuchowskich w r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Godz. 9.00 – Od żony i synów  z rodzinami – za sp. Piotra Cichockiego.

Godz. 10.30 – Bezimienna – w pewnej intencji znanej Panu Bogu. MI

Godz. 12.00 –  Za Parafian.

Poniedziałek – 26 grudzień 2022r.

Godz. 7.00 – Od rodziny za sp. Józefa. MI

Godz. 9.00 – Marianna Komorowska z Sakinówki – za śp. Mariana Komorowskiego w 14 r. śmierci.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Macieja Warylaka z Czarnego Ługu w 18 r. urodzin, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Wtorek – 27 grudzień 2022r.

Godz. 7.00 – od uczestników pogrzebu – za śp. Genowefę Nowińską.

Środa – 28 grudzień 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Jana Kacę.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Piotra Sułka w 7 dzień po śmierci.

Czwartek – 29 grudzień 2022r.

Godz. 7.00 – Elżbieta Adamczyk z Wczasowej – za sp. Józefa Adamczyka w r. śmierci, Leokadię, Franciszka, Andrzeja Adamczyk.

Piątek – 30 grudzień 2022r.

Godz. 7.00 – Od dzieci z rodzinami – za śp. Teresę Kowalczyk w 11 r. śmierci, Henryka Kowalczyka, Leokadię i Józefa Michalczewskich.

Godz. 7.30 – Izabela Romanowska z Sakinówki – za sp. Stefanię w 4 r. śmierci. Jana Romanowskiego i Stanisława Mrozika.

Sobota – 31 grudzień 2022r.

Godz. 16.00 – Od rodziców i rodzeństwa – za sp. Marcina Jarosza w r. śmierci.

Po Mszy św. Nabożeństwo na Zakończenie Starego Roku.

Niedziela – 1 styczeń 2023r.

Godz. 9.00 – W intencji Kornela Przyborskiego z Wierzchowin w 5 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Kornela i dla całej jego rodziny.

Godz. 12.00 –  Dz – bł w intencji pani Teresy Sułek z Bierwiec, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, dla pani Teresy, dla dzieci, wnuków i prawnuków.

Dziś w pierwszy dzień Świat Bożego Narodzenia jeszcze 3 Msze św. O godz. 9.00, 10.30    i 12.00

Jutro drugi dzień Świat Bosego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 12.00. Na jednej Mszy św. o godz. 12.00 poświecenie ziarna siewnego z racji św. Szczepana.

Dziękuje panom: Grzegorzowi Wziątkowi, Arturowi Kaczmarskiemu i Grzegorzowi Małkowi, za wykonanie w tym roku świątecznej dekoracji.

Dyrekcja Domu Dziecka w Warszawie, dziękuje wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom w ramach akcji Paczuszka dla maluszka.

Planowałem rozpoczęcie tegorocznej kolędy, wizyty duszpasterskiej od najbliższej środy, ale niestety ponieważ uległem przeziębieniu i nie czuje się jeszcze w pełni sił, to lepiej, rozsądniej, będzie gdy kolędę rozpocznę po Nowym Roku, od 2 stycznia. Planuje

2 styczna w poniedziałek odwiedzić mieszkańców – Jeziorna

3 stycznia we wtorek – Kruszyna I część,

4 stycznia w środę – Kryszyna II część,

5 stycznia w czwartek – Wierzchowiny I część

7 stycznia w sobotę – Wierzchowiny II część.

Części te będą identyczne podzielone, tak jak w ubiegłym roku.

Ofiary składanie za opłatki na wigilijny stół i ofiary składane w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej, kolędowej przeznaczone są w całości na budowę nowego cmentarza. Wielokrotnie już, dokładnie, czy nawet bardzo dokładnie w ogłoszeniach informowałem      o tych sprawach.

VIII

Dziękuje mieszkańcom Kruszyny za to że w ostatnim czasie dbali o kwiaty i czystość          w naszej świątyni. Kolejka sprzątających przechodzi teraz na Jeziorno.

IX

W najbliższa sobotę zakończenie Starego Roku. Msza św. tego dnia po południu o godz. 16.00, a bezpośrednio po Mszy Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie Starego roku. Odczytam także imiona i nazwiska osób które zmarły z naszej parafii w 2022r.

X

Następna niedziela to 1 dzień Nowego Roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.