Ogłoszenia parafialne na niedzielę 1 stycznia 2023 r.

2. Kolenda
  3. Trzech Króli
  4. Biesiada Bierwiecka
  5. I Czartek, Piątek i Sobota miesiąca

Intencje mszalne – 1 – 8 styczeń 2023r.

Niedziela – 1 styczeń 2023r.

Godz. 9.00 – W intencji Kornela Przyborskiego z Wierzchowin w 5 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Kornela i dla całej jego rodziny.

Godz. 12.00 –  Dz – bł w intencji pani Teresy Sułek z Bierwiec, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, dla pani Teresy, dla dzieci, wnuków i prawnuków.

Poniedziałek – 2 styczeń 2023r.

Wtorek – 3 styczeń 2023r.

Środa – 4 styczeń 2023r.

Czwartek – 5 styczeń 2023r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Stanisława Króla.

Piątek – 6 styczeń 2023r. Uroczystość Trzech Króli.   I Piątek miesiąca.

Godz. 9.00 – Tomasz Nowiński z Kielc – za sp. Genowefę Nowińską.

Godz. 12.00 – Od żony i dzieci – dz – bł w intencji Jarosława Smyrdy z Zielonki w 40 r. urodzin, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilata, żony i dzieci.

Chrzest – Maria Rafalak z Obózka.

Sobota – 7 styczeń 2023r. I Sobota miesiąca

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Sylwestra Bolka.

Niedziela – 8 styczeń 2023r. Niedziela Chrztu Pana Jezusa

Godz. 7.00 – Gabriela Bartnik z Czarnego Ługu – za sp. Tadeusza Bartnika w 2 r. śmierci.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bł w intencji Dawida Szczepanika z Obózka w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Chrzest – Jan Piątkowski z Wierzchowin.

Plan wizyty duszpasterskiej w parafii Bierwce 2022 / 2023r.

Rozpoczęcie o godzinie 9.00

2 stycznia 2023r. (poniedziałek) – Jeziorno

3 styczeń 2023r. (wtorek) – Kruszyna I część. Rozpoczęcie od rodzin mieszkających przy drodze dojazdowej od Bierwiec. Następnie rodziny mieszkające od strony Jeziorna.

Po zakończeniu tej części, pozostała część Kruszyny w stronę Wierzchowin. Zakończenie      u państwa Sławomira i Katarzyny Sumińskich, Kruszyna 30b.

4 styczeń 2023r. (środa ) – Kruszyna II część . Rozpoczęcie od państwa Grzegorza i Justyny Szymańskich, Kruszyna 30a, zakończenie  u   Sylwestera i Małgorzaty Kowalczyk, Kruszyna 8.

5 styczeń 2019r. (czwartek)  – Wierzchowiny I część – rozpoczęcie od Bogdana i Teresy Kaniewskich Wierzchowiny 2 – zakończenie u Piotra  i Marzeny Jończyk, Wierzchowiny 16a.

7 styczeń 2023r. (sobota) – Wierzchowiny II część. Rozpoczęcie od Henryka i Gabrieli Warylak, Wierzchowiny 16. Zakończenie  u państwa Józefa i Elżbiety Koperskich.

Ofiary składane w czasie wizyty kolędowej przeznaczone są na rozbudowę naszego parafialnego cmentarz. Z ofiar składanych za opłatki na wigilijny stół wpłynęła kwota 6170 złotych, którą wpłaciłem do Banku Spółdzielczego w Jedlińsku. Tam też będę regularnie dokonywał wpłat ofiar składanych w czasie wizyty kolędowej. Część rodzin nie odebrała wigilijnego opłatka, zapewne korzystali z ubiegłorocznych zapasów. Proszę aby tak jak to miało miejsce dotychczas, około 8.50 przejechał jakiś samochód pod plebanię, którym udam się na wizytę kolędową na poszczególne wioski naszej parafii.

W najbliższy piątek 6 styczna doroczna uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 12.00. Jest to święto nakazane, tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. tak jak w niedzielny dzień. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Poświęcenie kredy dla oznaczenia drzwi naszych domów, na każdej Mszy św. Możemy mieś swoją kredę, ale będzie także kreda do wzięcia, wyłożona na klęczniku.

Podobnie jak w latach minionych w pojemniku obok chrzcielnicy będą także tzw. zestawy na 3 Króli, czyli w małej foliowej torebce kred, kadzidło i węgielek do spalenia kadzidła. Ofiary za zestaw na 3 Króli, to ofiary dobrowolne.

W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 i po jej zakończeniu będzie śpiewać kolędy     i pastorałki nasza Bierwiecka Biesiada.

W tym tygodniu I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W tym roku tak się złożyło że I Piątek miesiąca wypada w uroczystość Trzech Króli. Dużo dzieci było na święta u Komunii Św. i jeśli nie mają potrzeby spowiedzi, to tylko przychodzą po Mszy św. do zakrystii i tam podpisze im pierwszopiątkowe obrazki. Jeśli maja potrzebę spowiedzi, to będę spowiadał przed i po każdej Mszy św. w piątek.

Do chorych w domach udam się po Mszy św. 9.00.

W sobotę nabożeństwo I sobotnie w dolnej kaplicy po Mszy św. o godz. 7.00.