Ogłoszenia parafialne na niedzielę 28 sierpnia 2022 r.

2. Rozpoczęcie Roku Szkolnego
  3. Kalendarz na 2023r.
  4. Zbiórka elektrośmieci
  5. Pielgrzymka służby liturgicznej do Lichenia
  6. Pielgrzymka strażaków
  7. Męski Różaniec
  8. Pielgrzymka z Gorynia

Intencje mszalne – 28 sierpień – 4 wrzesień 2022r.

Niedziela – 28 sierpień 2022 r.

Godz. 7.00 – Dz – bł w intencji Anny i Waldemara Murawskich z Wierzchowin w 21 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci i całej rodziny.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Malwiny i Marcina Ofiara z Bierwiec, w 13 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci Wiktorii i Adama i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Petroneli i Włodzimierza Kołodziejczak z Kruszyny w 40 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Poniedziałek29 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Kazimierę Kwiatkowską.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Kazimierę Krawczyk w 7 dzień po śmierci.

Wtorek – 30 sierpień 2022r.

Środa – 31 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Bożena Krupa z Bierwiec – za śp. Teresę Krupa w 6 r. śmierci i Stanisława Krupę.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Jana Kacę w 30 dzień po śmierci.

Czwartek1 wrzesień 2022r.

Godz. 7.00 – Od Rodziny Wachowiczów z Łysakowa – za śp. Antoniego Sieradzkiego.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Antoniego Sawickiego.

Piątek – 2 wrzesień 2022r. I Piątek miesiąca

Godz. 16.00 – Spowiedź

Godz. 17.00 – Od Rodziny – za śp. Mariana w r. śmierci, …………………………….

Sobota – 3 wrzesień 2022r. I Sobota miesiąca

Godz. 7.00 – Agnieszka Sułkowska z Wierzchowin – za śp. Łukasza Sułkowskiego w 7 r. śmierci           i Bożenę Sułkowską.

Godz. 7.30 – Nabożeństwo I sobotnie.

Niedziela – 4 wrzesień 2022 r.

Godz. 7.00 – Zuzanna Dobrzańska z Bierwiec – za sp. Czesława Dobrzańskiego w 4 r. śmierci, Mariannę, Józefa Sosnowskich, Mariannę, Stanisława Dobrzańskich.

Godz. 9.00 –  Dorota Grzybowska z Sakinowki – za sp. Grzegorza Grzybowskiego w 12 r. śmierci.

Godz. 12.00 – Od dzieci z rodzinami – w intencji Teresy Sułkowskiej z Huty w 70 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Dzisiejszej niedzieli zapraszam dzieci, młodzież wszystkich nauczycieli na czele z paniami Dyrektor, rodziców i pracowników szkół z naszej parafii,  na Msze świętą o godz. 9.00 i na modlitwy na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie przyborów szkolnych dla najmłodszych dzieci rozpoczynających szkolna naukę.

Od dzisiejszej niedzieli można zamawiać Msze św. na nowy 2023r. Przez jeden pierwszy miesiąc, przez wrzesień proszę w  pierwszej kolejności na dzień niedzielny, zamawiać Msze św. za żyjących,     a więc w jakiejś jubileusze czy ważne rocznice za żyjących.

Natomiast Msze św. za zmarłych na dniu powszednim w 2023r. można zamawiać już od dzisiejszej niedzieli. Natomiast za zmarłych Msze św. w dzień niedzilny, będzie można zamawiać od 1 października. Msza św. o 12.00 zasadniczo zarezerwowana jest jako Msza za Parafian.

9 września w naszej parafii doroczna zbiórka elektrośmieci na parafialnym parkingu.

30 sierpnia a więc w najbliższy wtorek, pielgrzymka autokarowa ministrantów, naszej parafialnej scholii i oazy do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Wyjazd jest gratisowy. Dzieciom towarzyszyć będzie odpowiednia grupa dorosłych jako opiekunów. Autokar tak jak zawsze zatrzyma się w 3 miejscach. Przy szkole w Wierzchowinach o godz. 5.15,  obok stacji kolejowej na Kruszynie 5.20 i obok kościoła. Sprawdzenie listy i wyjazd o godz. 5.30. Msza św. w Licheniu o godz. 10.00. Po Mszy św. zwiedzenie bazyliki i rozległego terenu sanktuarium w Licheniu. Powrót około godz. 20.00. Proszę aby wszyscy uczestnicy pielgrzymki mieli ze sobą różańce i książeczki na  nabożeństwa.

PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW

18 września br. (niedziela) odbędzie się Pielgrzymka Strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu skarżyskiego i okolicznych miejscowości do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Program uroczystości:

– godz. 12.00 – zbiórka przed Ostrą Bramą z pocztami sztandarowymi

– godz. 12.15 – zawierzenie się Matce Bożej

– godz. 12.30 – uroczysta Eucharystia. Po Mszy św. poświęcenie samochodów i wspólna grochówka strażacka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce Jerzy Karbownik Kustosz Sanktuarium

MĘSKI RÓŻANIEC

W imieniu Rycerzy Kolumba zapraszamy do wspólnej modlitwy w „Męskim Różańcu” wszystkich mężczyzn naszego miasta i okolic do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej ul. Wernera 57 w dzielnicy Kaptur.

W tym miesiącu, będziemy modlić się o pokój dla naszego narodu i świata, wzajemne pojednanie oraz o katolickie wychowanie młodego pokolenia.

Rozpoczęcie 4 września Mszą św. o godz.13.00, o godz.14.00 świadectwa wiary żywej głoszone przez mężczyzn i Modlitwa różańcowa z  zawierzeniem Matce Bożej.

Rycerze Kolumba i Proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.