Ogłoszenia parafialne na niedzielę 21 sierpnia 2022 r.

2. Dożynki parafialne
  3. Odpust ku czci Matki Bożej Królowej
  4. Matki Boskiej Częstochowskiej
  5. Rozpoczęcie Roku Szkolnego
  6. Kalendarz na 2023r.
  7. Zbiórka elektrośmieci
  8. Pielgrzymka służby liturgicznej do Lichenia

Intencje mszalne – 21 – 28 sierpień 2022 r.

Niedziela – 21 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Małgorzata Maj z Huty –

Godz. 9.00 –  Dz – bł w intencji Kazimierza Wojciechowskiego z Bierwiec w 60 r. urodzin, o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Jubilata małżonki pani Aldony, dzieci, wnucząt i całej rodziny.

Godz. 12.00 –  Msza św. Dożynkowa z tegoroczne zbiory z naszych pól, sadów i ogrodów. Uroczystość przygotowana przez mieszkańców Obózka i Godzisza.

Poniedziałek22 sierpień 2022r. Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Królowej

Godz. 9.00 –  Wiesław Maj z Bierwiec –

Godz. 12.00 – Za Parafian

Godz. 17.00 – Jolanta Maj z Obózka –

Wtorek – 23 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Andrzeja Chojnackiego.

Godz. 7.30 – Od mamy i rodzeństwa – za śp. Tomasza Jurczaka w 30 dzień po śmierci.

Środa – 24 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Od rodziny państwa Chmielewskich z Bierwiec – za dusze cierpiące w czyśćcu.

Czwartek25 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Emila Dróżdż.

Piątek – 26 sierpień 2022r. Matki Boskiej Częstochowskiej

Godz. 9.00 – Teresa Tchórzewska z Jeziorna –

Godz. 17.00 – Od dzieci – dz – bł w intencji Leokadii i Stanisława Fudala z Czarnego Ługu w 55 r. ślubu,         o zdrowie dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnucząt i prawnuczki.

Sobota – 27 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 –  Bezimienna – w intencji znanej Panu Bogu.

Godz. 7.30 –  Od uczestników pogrzebu – za sp. Bożenę Sułkowską.

Godz. 8.00 – Od Rodziny – za śp. Mariana w r. śmierci, Andrzeja, Mariannę Nowińskich zmarłych z rodziny Nowińskich, Małków i Kowalczyków.

Niedziela – 28 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Dz – bł w intencji Anny i Waldemara Murawskich z Wierzchowin w 21 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci i całej rodziny.

Godz. 9.00 – Malwina Ofiara z Bierwiec –

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Petroneli i Włodzimierza Kołodziejczak z Kruszyny w 40 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Dziś w naszej parafii Msza św. Dożynkowa z tegoroczne zbiory z naszych pól, sadów i ogrodów. Uroczystość przygotowana przez mieszkańców Obózka i Godzisza. W imieniu wszystkich parafian dziękuje mieszkańcom Obózka i Godzisza za przygotowanie dożynkowego wieńca i całej dożynkowej uroczystości.

22 sierpnia a więc już jutro nasz doroczny parafialny odpust ku czci Matki Bożej Królowej. Msze św. o godz. 9.00; suma o 12.00 i o 17.00. Po Mszy o godz. 12.00 procesja Eucharystyczna wokół świątyni. Proszę aby wziąć krzyż, chorągwie, różaniec, feretrony         i aby dziewczynki przed Najświętszym Sakramentem sypały kwiatki. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Wojciech Jończyk z Jastrzębia. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty szczególnie dzieci i młodzież szkolną. Jest pięknym zwyczajem że dzieci i młodzież kończą rok szkolny spowiedzią i rozpoczynają nowy Rok szkolny spowiedzią. Jest to także podziękowanie za szczęśliwe wakacje.

W najbliższy piątek 26 sierpnia, uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze święte    o godz. 9.00 i 17.00.

W przyszła niedzielę 28 sierpnia zapraszam na Msze świętą o godz. 9.00 i na modlitwy na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież wszystkich nauczycieli   z paniami Dyrektor, rodziców i pracowników szkoły. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie przyborów szkolnych dla najmłodszych dzieci rozpoczynających szkolna naukę.

Od przyszłej niedzieli 28 sierpnia, będzie nowy kalendarz do zamawiania Mszy św. na nowy 2023r. Przez jeden pierwszy miesiąc, przez wrzesień proszę w  pierwszej kolejności na dzień niedzielny, zamawiać Msze św. za żyjących, w jakiejś jubileusze czy ważne rocznice za żyjących. A od października w niedziele także za zmarłych. Msza św. o 12.00 zasadniczo zarezerwowana jest jako Msza za Parafian.

9 września w naszej parafii doroczna zbiórka elektrośmieci na parafialnym parkingu.

VIII

30 sierpnia, we  wtorek, pielgrzymka autokarowa ministrantów, naszej parafialnej scholii     i oazy do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Wyjazd jest gratisowy. Dzieciom towarzyszyć będzie odpowiednia grupa dorosłych jako opiekunów. Autokar tak jak zawsze zatrzyma się w 3 miejscach. Przy szkole w Wierzchowinach o godz. 5.15,  obok stacji kolejowej na Kruszynie 5.20 i obok kościoła. Sprawdzenie listy i wyjazd o godz. 5.30. Msza św. w Licheniu o godz. 10.00. A po Mszy św. zwiedzenie bazyliki i rozległego terenu sanktuarium w Licheniu. Powrót około godz. 20.00. Proszę aby wszyscy uczestnicy pielgrzymki mieli ze sobą różańce i książeczki na  nabożeństwa.