Ogłoszenia parafialne na niedzielę 30 lipca 2022 r.

2. Poświęcenie pojazdów
  3. I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca
  4. Przemienienie Pańskie
  5. Męski różaniec
  6. Pielgrzymka na Jasną Górę

Intencje mszalne – 31 lipiec – 7 sierpień 2022r.

Niedziela – 31 lipiec 2022 r.

Godz. 7.00 – Celina Dawidowska z Huty – za sp. Władysława Dawidowskiego w 10 r. śmierci, Feliksę Skowron, Stanisława, Zdzisława, Janusza Skowron, Zofię, Antoniego Dawidowskich, Kazimierę Bieniek, Władysławę Ćwiek, Władysławę Bednarek.

Godz. 9.00 – Regina Turek z Bierwiec – za sp. Janinę, Ryszarda Szatan w r. ich śmierci, Magdę Turek, zmarłych z rodziny Górków, Turków, Sylwestra i Daniela Celej.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.

Poniedziałek – 1 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Antoniego Sieradzkiego w 30 dzień po śmierci.

Godz. 7.30 – Teresa Mastalerz z Urbanowa – za sp. Stanisława, Helenę, Franciszkę Fronczyk, Jana, Zofię, Mariana, Stefana, Wandę, Adama Malinowskich, Krystynę, Henryka Mastalerz.

Godz. 10.00 – Pogrzeb śp. Tomasza Jurczaka z Urbanowa.

Wtorek – 2 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Antoniego Sawickiego w 30 dzień po śmierci.

Środa – 3 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Piotra Bzduchę.

Godz. 7.30 – Od rodziny państwa Chmielewskich z Bierwiec – za dusze cierpiące w czyśćcu.

Czwartek – 4 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Edwarda Fronczyka.

Piątek – 5 sierpień 2022r.  I Piątek miesiąca

Godz. 16.00 – Spowiedź

Godz. 17.00 – Jadwiga Kobza z Wierzchowin –

Sobota – 6 sierpień 2022r. Przemienienie Pańskie i I Sobota miesiąca

Godz. 9.00 – Anna Wojciechowska z Sakinówki – za sp. Jadwigę, Bogusława, Tadeusza Wojciechowskich, Zbigniewa, Marię Żołądkiewicz.

Godz. 17.00 – Dz – bł w intencji Danuty i Jana Maciejczak z Zielonki w 50 rocznicę  ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, dla małżonków, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Niedziela – 7 sierpień 2022r.

Godz. 7.00 – Jan Gos z Zielonki – za sp. Annę Gos  w r. śmierci, Marcina Gos w 20 r. śmierci i Kazimierza Gos.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bł w intencji Aleksandry Kobza z Wierzchowin w 18 r. urodzin,            o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Godz. 12.00 –  Od dzieci i wnuków – dz – bł w intencji Haliny Sumińskiej z Jeziorna w 60 r. urodzin,       o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatki, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Z okazji poświęcenia pojazdów w dniu św. Krzysztofa, na środki transportu dla misjonarzy wpłynęła kwota 1600 złotych. Dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź chorych w domach od godz. 9.00. Spowiedź w kościele od godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo I Sobotnie, po Mszy o godz. 7.00.

W sobotę także święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00          i 17.00. Odpust w Goryniu.

Rycerze Kolumba z Radomia zapraszają do wspólnej modlitwy w „Męskim Różańcu” wszystkich mężczyzn naszego miasta i okolic do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Wernera 57 w dzielnicy Kaptur. Tym razem będziemy modlić się o trzeźwość naszego narodu i uwolnienie z nałogów oraz wspierać modlitwą pielgrzymujących na Jasną Górę. Rozpoczęcie 7 sierpnia Mszą św. o godz.13.00. O godz.14.00 świadectwa wiary żywej głoszone przez mężczyzn i Modlitwa różańcowa z zawierzeniem Matce Bożej.

Zachęcam do pieszej pielgrzymki na Jasną Górę do Częstochowy z parafią w  Jedlińsku, lub jakąś inną parafią. Gdyby ktoś chciał iść w pielgrzymce z Jedlińska, to w gablocie jest numer telefonu, do osób, które zajmują się organizacją pielgrzymki. Pielgrzymka od 6 do 13 sierpnia.