Ogłoszenia parafialne na niedzielę 26 czerwca 2022 r.

Spis treści

 1. Intencje mszalne
 2. Przyjęcie kandydatów na ministrantów
 3. Apostołów Piotra i Pawła
 4. I Piątek i Sobota miesiąca
 5. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowa na Jasną Górę
 6. Naprawa schodów
 7. Deklaracja

I

Intencje mszalne – 26 czerwiec – 3 lipiec 2022 r.

Niedziela – 26 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gregorianka  – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Lidii i Jana Maik z Bierwiec w 33 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla małżonków, dla dzieci i wnuczki Małgosi.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

Poniedziałek27 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gregorianka – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 7.30 – Od rodzeństwa – za śp. Andrzeja i Marcina Ofiarów.

Wtorek – 28 czerwiec 2022r. 

Godz. 7.00 – Gregorianka – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 7.30 – Janina Kaca w Wczasowej – za sp. Dagmarę Bzducha.

Środa – 29 czerwiec 2022r.  Uroczystość św. Piotra i Pawła                                        

Godz. 9.00 – Gregorianka – za śp. Mieczysława Maja

Godz. 17.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Bożenę Sułkowską.

Czwartek30 czerwiec 2022r.   

Godz. 7.00 – Gregorianka – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Emila Dróżdż.

Piątek – 1 lipiec 2022r. I Piątek miesiąca                                       

Godz. 7.00 – Stanisław Flis z Bierwiec –  za sp. Stefanię, Jana, Krzysztofa, Zbigniewa Flis.

Godz. 16.00 – Spowiedź.

Godz. 17.00 – Od córki Ireny Piątkowskiej – za śp. Janinę Warmijak.

Sobota – 2 lipiec 2022r.  I Sobota miesiąca  

Godz. 7.00 – Barbara Kołodziejczak z Bierwiec –

Godz. 7.30 – Nabożeństwom I Sobotnie.

Godz. 8.00 – Jadwiga Pomarańska z Kruszyny – za śp. Jana Pomarańskiego w r. śmierci, Jana, Mariannę, Antoniego, Józefę Piechórskich.

Godz. 15.00 – Chrzest – Natalia Ryznar z Bierwiec.

Godz. 17.00 – Msza św. ślubna – Kinga Wójcik z Wierzchowin i Przemysław Kołtunowicz z Nowego Kiełbowa.

Niedziela – 3 lipiec 2022r.   

Godz. 7.00 – Gabriela Markiewicz z Sakinówki –  za sp. Antoniego w r. śmierci, Stanisławę, Jerzego, Jana, Janinę Roberta Jabłońskich, Waldemara Markiewicza w 2 r. uśmierci zmarłych z rodziny Wojciechowskich, Lachów, Szaszków i Roberta Jakubiaka.

Godz. 9.00 – Dz – bl w intencji Katarzyny i Mirosława Jarosz z Jeziorna w 30 r. ślubu, o zdrowi, dalsze Bożę błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Od męża i dzieci – dz – bl w intencji Ireny Gizickiej z Czarnego Ługu w60 r. urodzin, o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej dla Jubilatki, dla męża dzieci, wnucząt i całej rodziny.

II

Dziś na Mszy św. o godz. 9.00 uroczyste przyjęcie kandydatów na ministrantów w poczet ministrantów w naszej parafii. Chłopcy złożą ministranckie przyrzeczenia i po poświęceniu komży zostaną dołączeni do starszych ministrantów naszej parafii.

III

W najbliższa środę 29 czerwca uroczystość Apostołowi św. Piotra i Pawła. Msze św. O godz. 9.00 i 17.00. Odpust w Jedlińsku. Taca z tego dnia o tzw. Świętopietrze, przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

IV

spowiedź chorych w dom ach na I Piątek miesiąca od godz. 9.00. Spowiedź w kościele od godz. 16.00 d 17.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo I Sobotnie.

V

5 lipca, we wtorek  autokarowa , jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki 120 zł. Wyjazd o godz. 5.30. W programie Msza św. o godz. 11.00. Czas na prywatą modlitwę, na zwiedzanie sanktuarium i na zakup pamiątek. W drodze powrotnej odwiedzimy sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Są jeszcze wolne miejsca.

VI

Na pewno wszyscy zauważyliśmy że rozpoczęła się naprawa głównych schodów wejściowych. Część marmurowych i granitowych płyt na schodach odkleiła się, a nawet samoczynnie odpadła, przewróciła, a bywało że potłukła, porozbijała się.

Granitowe stopnie i marmurowe podstopnie będą ponownie przyklejone i ułożone na schodach.

Dwie barierki ze stali nierdzewnej na schodach, będą teraz postawione nie przy ścianie kościoła, jak dotychczas, ale na wprost głównych drzwi wejściowych, na taką szerokość, jaką szerokość mają całe główne drzwi wejściowe do kościoła.

Schody są granitowe, wyślizgane i szczególnie w okresie zimowym można się na nich było przewrócić i poślizgnąć. Korzystając z okazji że są remontowane, będzie pod stopniami schodów założone elektryczne ogrzewanie, aby roztapiać oblodzenie schodów w okresie zimowym, tak aby nie było potrzeby używania piasku a tym bardziej soli.

Ogrzewanie będzie nie pod całymi schodami, bo nie ma takiej potrzeby, lecz miedzy dwiema nowymi barierkami, a więc na taką szerokość, jaką mają całe głownie drzwi wejściowe do kościoła.

Prace te wykonują nasi parafianie. Za to że się tego podjęli, wygospodarowali czas, dziękuję panom Cezaremu Wójcikowi, Grzegorzowi Kozłowskiemu, Arturowi Kaczmarskiemu, Rafałowi Walczakowi, panom z Bierwiec oraz panu Grzegorzowi Małkowi z Obózka.

VII

 Informacja

W Radomiu przy parafii św. Rodziny powstała Fundacja „Kochać lepiej”, której misją jest pomoc małżeństwom i narzeczonym w pokonywaniu trudności, które niesie ze sobą bycie w związku.

Naszym celem nie jest mediowanie do rozwodu – chcemy uratować każde małżeństwo przed rozwodem i do końca chcemy walczyć o uratowanie związku i rodziny. W sytuacji kryzysu w relacji warto skorzystać z pomocy doradcy małżeńskiego.

Pomożemy w duchu poszanowania wiary, szacunku i zrozumienia:

 • poprawić relację
 • naprawić komunikację
 • zwiększyć poczucie bliskości
 • zawalczyć o szczęśliwsze małżeństwo

  Zapraszamy na konsultacje, na której przyjrzymy się Waszym wspólnym oraz indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Będziemy pracować nad poprawą Waszego związku w atmosferze szacunku i zrozumienia.
  Więcej informacji na naszym FB:
  https://www.facebook.com/kochaclepiejZapisy telefonicznie:
  500 381 581- Anna Ostatek – specjalista ds. płodności, terapeuta małżeński
  791 361 367 – Agnieszka Myrta – pedagog, terapeuta małżeński