Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19 czerwca 2022 r.

2. Boże Ciało
  3. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowa na Jasną Górę
  4. Odpust parafialny
  5. Zakończenie Roku szkolnego
  6. Przyjęcie kandydatów na ministrantów
  7. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  8. Zakończanie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków

Intencje mszalne – 19 – 26 czerwiec 2022 r.

Niedziela – 19 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gregorianka  – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 9.00 –  Iwona Bień z Huty – za sp. Jana Gołąbka w r. śmierci, Elżbietę Gołąbek, Sławomira i Stanisława Bień.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Iwony i Krzysztofa Sawickich w Kruszyny w 28 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów i dzieci, Jarosława i Izy.

Poniedziałek20 czerwiec 2022r. Oktawa Bożego Ciała

Godz. 16.30 – Gregorianka – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 17.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Piotra Cichockiego.

Wtorek – 21 czerwiec 2022r.

Godz. 16.30 – Gregorianka – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 17.00 – KŻR Krystyny Bolek z Wierzchowin – za sp. zmarłe siostry z Kółka różańcowego i za zmarłych księży Proboszczów parafii Bierwce: księdza Bronisława Kaczmarskiego, Józefa Suligoskiego i Władysława Kosiec.

Środa – 22 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – od uczestników pogrzebu – za sp. Andrzeja Chojnackiego.

Godz. 16.30 – Gregorianka – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 17.00 – Krystyna Jarosz z Jeziorna – za śp. Annę w r. śmierci, Piotra, Tadeusza, Jana Rogowskich zmarłych z rodziny Jaroszów.

Czwartek23 czerwiec 2022r. Zakończenie Oktawu Bożego Ciała

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Kazimierę Kwiatkowską.

Godz. 16.30 – KŻR Petroneli Kołodziejczak z Kruszyny – dz – bł w intencji sióstr z Kółka różańcowego i ich rodzin, o zdrowie, dary Ducha świętego i opiekę Matki Bożej Królowej Różańca świętego.

Godz. 17.00 – Gregorianka – za śp. Mieczysława Maja.

Piątek – 24 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gregorianka – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 7.30 – Teresa Tchórzewska z  jeziorna – za śp. Jana, Honoratę, Tadeusza, Barbarę, Wojciecha Tchorzewskich, wszystkich zmarłych z rodziny Tchórzewskich i Bolków.

Godz. 8.00 – Elżbieta Będzińska z Kruszyny Stacja – za sp. Antoniego w 33 r. śmierci, Zofię, Kazimierza, Mirosława Kowalczyk, ks. kanonika Władysława Kosiec, ks. kanonika Jana Grochowskiego, Adama Babika, Mariana i Andrzeja Nowińskich, Zuzannę, Stanisława Będzińskich, zmarłych z rodziny Kowalczyków, Nowińskich, Zakrzewskich i Będzińskich i za wszystkie dusze cierpiące w czyśćcu.

Godz. 9.00 – Msza św. na zakończenie Roku szkolnego.

Sobota – 25 czerwiec 2022r. Odpust Parafialny

Godz. 9.00 –  Gregorianka – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 17.00 – Od żony – za sp. Stanisława Bienia w r. śmierci.

Niedziela – 26 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gregorianka  – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 9.00 – Jan Maik z Bierwiec –

Dziękuje wszystkim wspólna modlitwę w uroczystość Bożego Ciała. Dziękuje nabardziej tym którzy trudzili się przy budowie 4 ołtarzy, dziękuję pani Organistce, Ewelinie Górskiej, Strażakom   z OSP w Bierwcach, Biesiadzie Bierwieckiej, tym którzy nieśli chorągwie, feretrony, różaniec, baldachim, dziękuję dziewczętom ze scholii, ministrantom, panu Arturowi Kaczmarskiemu i dziewczynkom sypiącym kwiatki.

5 lipca, we wtorek  autokarowa , jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki 120 zł. Wyjazd o godz. 5.30. W programie Msza sw. o godz. 11.00. Czas na prywatą modlitwę, na zwiedzanie sanktuarium i na zakup pamiątek. W drodze powrotnej odwiedzimy sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Są jeszcze wolne miejsca.

W najbliższą sobotę 25 czerwca nasz parafialny główny odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 17.00. Kazania odpustowe wygłosi ks. Patryk Golczyński z parafii Wsola.

Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego w najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 9.00. Na Mszę św. zapraszam cała społeczność szkoły w Bierwcach i w Wierzchowinach.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 uroczyste przyjęcie kandydatów na ministrantów    w poczet ministrantów w naszej parafii. Chłopcy złożą ministranckie przyrzeczenia i po poświęceniu komży zostaną dołączeni do starszych ministrantów naszej parafii.

W najbliższy piątek 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ponieważ jest to uroczystość, to tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

VIII

W czwartek 23 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświecenie wianków na Mszy św. o godz. 16.30.