Ogłoszenia parafialne na niedzielę 12 czerwca 2022 r.

2. Uroczystość Trójcy świętej
  3. Obchody 120 rocznicy urodzin Sługi Bożego Bp. Piotra Gołębiowskiego
  4. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowa na Jasną Górę
  5. Boże Ciało
  6. Zbiórka kandydatów na ministrantów
  7. Zbiórka na chore dziecko

Niedziela – 12 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gregorianka  – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Edyty i Karola Warylak w 21 r. ślubu, o zdrowi i dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków i córek Zuzanny i Amelii.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Małgorzaty i Jarosława Smyrda z Zielonki w 15 r. ślubu, zdrowi i dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków i dla dzieci Juli, Magdaleny i Kamilka.

Chrzest – Nadia Kowalczyk z Bierwiec.

Poniedziałek13 czerwiec 2022r.        Zapowiedzi – 17.00

Godz. 7.30 – Krystyna Górka z Bierwiec –

Wtorek – 14 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gregorianka za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 7.30 –  Jadwiga Cielnik z Wierzchowin – za śp. Stanisławę, Stanisława Cielniak, Jana, Wiktorię Wiśniewskich.

Środa – 15 czerwiec 2022r.

Czwartek16 czerwiec 2022r. Boże Ciało

Godz. 7.00 – Gregorianka za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 9.00 – Bogdan Adamski z Kruszyny Stacja – za śp. Józefę, Stanisława Adamskich, Henryka, Tomasza, Ernesta Żarłok.

Piątek – 17 czerwiec 2022r.  Oktawa Bożego Ciała

Godz. 7.00 – Bezimienna z  dusze cierpiące w czyśćcu.

Godz. 16.30 – Gregorianka za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 17.00 – Jadwiga Wojtysiak z Kruszyny – za śp. Henryka w r. śmierci, Andrzeja, Wacława Maj, Irenę, Jana Wojtysiak, Elżbietę, Jana Gołąbek.

Sobota – 18 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Barbara Piątkowska z Wierzchowin – za śp. Eugeniusza w r. śmierci, Mariannę, Wiktora, Edwarda Piątkowskich.

Godz. 7.30 – Od dzieci – dz – bł w intencji Elżbiety Konopka z Czarnego Ługu w 70 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatki męża, dzieci, wnuków.

Godz. 16.30 – Gregorianka za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 17.00 – Zbigniew Gut z Wierzchowin – Adama, Krystynę Gut, Władysława, Genowefę, Jana, Teresę Jabłońskich, Bronisława, Helenę Gut.

Niedziela – 19 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gregorianka  – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 9.00 –  Iwona Bień z Huty – za sp. Jana Gołąbka w r. śmierci, Elżbietę Gołąbek, Sławomira i Stanisława Bień.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Iwony i Krzysztofa Sawickich w Kruszyny w 28 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów i dzieci, Jarosława i Izy.

Dzisiejsza niedziela i uroczystości Trójcy Świętej – kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, do czego jesteśmy jako ludzie wierzący zobowiązani na mocy 2 i 3 przykazania Kościelnego.

W dzisiejsza niedzielę  w kościele w Jedlińsku uroczyste obchody 120 rocznicy urodzin Sługi Bożego Bp. Piotra Gołębiowskiego i modlitwy o rychłą jego beatyfikacje.

5 lipca, we wtorek  autokarowa , jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki 120 zł. Wyjazd o godz. 5.30. W programie Msza sw. o godz. 11.00. Czas na prywatą modlitwę, na zwiedzanie sanktuarium i na zakup pamiątek. W drodze powrotnej odwiedzimy sanktuarium Matki Bożej w Gidlach.

W najbliższy czwartek doroczna uroczystość najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Boże Ciało. Jest to święto nakazanie, obowiązujące. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Po Mszy św.       o 11.00 tradycyjna procesja do 4 ołtarzy.

Tak jak każdego roku proszę poszczególnej wioski o przygotowanie 4 ołtarzy i o liczy udział tego dnia we Mszy św. szczególnie na Mszy św. godz. 11.00. ministrantów i parafialną scholę, dziewczynki sypiące kwiatki zapraszam na Msze św. o godz. 11.00.

Po Bożymi Ciele, 8 dniowa oktawa tej uroczystości i Msze św. po południu, z procesją Eucharystyczną każdego dnia wokół kościoła.

W sobotę o godz. 10.00, zbiórka kandydatów na ministrantów.

Rodzice chorego Antosia Siczka serdeczne dziękują wszystkim ofiarodawcom, którzy swoją ofiarą z przed tygodnia pomogli w zorganizowaniu skomplikowanej i kosztownej operacji.