Ogłoszenia parafialne na niedzielę 29 maja 2022 r.

Spis treści

  1. Intencje mszalne
  2. Nabożeństwo Majowe
  3. Wizytacja biskupia
  4. Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Kałkowie
  5. I czwartek, piątek i sobota miesiąca
  6. Zbiórka na chore dziecko

I

Intencje mszalne – 29 maj – 5 czerwiec 2022 r.

Niedziela – 29 maj 2022r. 

Godz. 7.00 – Bezimienna – w intencji znanej Panu Bogu. MI

Godz. 9.00 – Renata Jurek z Bierwiec –

Godz. 12.00 – KŻR pani Teresy

Sułek z Bierwiec – dz – bl w intencji sióstr i braci z KŻR, w intencji ich rodzin, o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, oraz w intencji kapłanów ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca w 20 r. święceń kapłańskich i w intencji ks. Macieja Będzińskiego, o zdrowie dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej, Matki Kapłanów.

Godz. 13.00 – Chrzest – Szymon Bedra z Bierwiec.

Poniedziałek30 maj 2022r.

Godz. 16.30 – Od dzieci – za sp. Natalie i Mariana Jarosz.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 –  Za sp. ks. Władysława Kosiec.

Wtorek – 31maj 2022r.    

Godz. 16.30 – Marianna Maj z Jeziorna – za śp. Stefana w r. śmierci, Stanisławę, Piotra, Mieczysława Maj, Karolinę, Jana Jaroszków, zmarłych z rodziny Majów i Wesołowskich.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Józef Koperski z Wierzchowin – za sp. Barbarę i Mieczysława Sieradzkich.

Środa – 1 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gregorianka za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 7.30 – Bożena Krupa z Bierwiec – za sp. Wiesława Krupe w 7 r. śmierci.

Czwartek2 czerwiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gregorianka za śp. Mieczysława Maja.

Piątek – 3 czerwiec 2022r. I Piątek miesiąca  

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Edwarda Fronczyka.

Godz. 16.00 – Spowiedź.

Godz. 17.00 – Gregorianka za śp. Mieczysława Maja.

Sobota – 4 czerwiec 2022r. I Sobota miesiąca  

Godz. 7.00 – Gregorianka za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 7.30 – Nabożeństwo Pierwszosobotnie.

Godz. 11.00 – Msza św. dz – bł z okazji 100-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach.

Godz. 17.00 – Msza św. ślubna – Klaudia Bednarczyk z Czarnego Ługu i Sebastian Nowak z Czarnego Ługu.

Niedziela – 5 czerwiec 2022r.   

Godz. 7.00 – Gregorianka  – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 9.00 – Krystyna i Stanisław Jarosz z Jeziorna – o zdrowie, potrzebne łaski dla Krystyny i Stanisława Jarosz          w r. ślubu, Boże błogosławieństwo dla małżonków, dzieci, wnuków, prawnuków i całej rodziny, o opiekę Matki Bożej.

Godz. 12.00 –  Dz – bł w intencji Wandy i Zdzisława Ofiara z Wierzchowin w 40 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnuków i całej rodziny.

II

Nabożeństwo Majowe o godz. 17.00

III

Tydzień temu w naszej parafii odbyła się Wizytacja kanoniczna, przypadająca co kilkanaście lat. Wizytację przeprowadził dobrze nam znany ks. Biskup Piotr Turzyński. Dziękuję wszystkim parafianom za przybycie i wspólną modlitwę z ks. Biskupem. Ks. Biskupowi podobała się nasz parafialna schola i wykonywane pieśni. Ks. Biskup cieszył się także liczną obecnością parafian w czasie modlitw za zmarłych na naszym parafialnym cmentarzu. Ks. kanclerz Marek Fituch, towarzyszący ks. Biskupowi, powiedział że jeszcze nigdy nie widział tylu wiernych modlących się na cmentarzu w czasie wizytacji biskupiej.

IV

Juto autokarowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Kałkowie. Jest to pielgrzymka dla tegorocznych dzieci I Komunijnych i ich rodziców. Autokar najpierw zatrzyma się przy szkole w Wierzchowinach o godz. 7.30. Drugi raz zatrzyma się przy kościele w Bierwcach. Gdy już będziemy wszyscy razem w komplecie, sprawdzenie listy i około godz. 7.45 ruszamy do Kałkowa.

Proszę aby dzieci i dorośli mieli ze sobą różańce i książeczki do nabożeństwa.

W programie oglądanie Misterium męki Pańskiej, a później pod opieka przewodnika zwiedzanie sal wystawowych w tzw. Golgocie. Zwiedzanie zakończymy na samym szczycie Golgoty.

O godz. 12.00 udajemy się na Mszę św. Dzieci zabierają ze sobą stroje komunijne. Na początku ubrane są normalnie, tak jak na co dzień. Natomiast przed Msza św. wrócą na chwilę do autokaru aby przebrać, się w stroje uroczyste, komunijne.

Po Mszy św. udajemy się na wspólny posiłek, obiad. Po obiedzie czas wolny. Prywatne zwiedzanie sanktuarium, na straganach i sklepikach zakup pamiątek, możliwość odpoczynku, czas na lody, kawę, herbatę jeśli ktoś będzie chciał.

V

W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Spowiedź chorych w domach od godz. 9.00. Spowiedź w kościele od godz. 16.00 do 17.00. O godz. 17.00 Msza św. o Sercu Pana Jezusa.

W sobotę nabożeństwo I Sobotnie o godz. 7.30

VI

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem, zbiórka dobrowolnych ofiar na chore dziecko, Antosia Siczka z Woli Gutowskiej. Antoś ma problemy głównie kardiologiczne ale nie tylko. Pierwsza operacje przeszedł już w 7 dniu życia. Lekarze w Polsce nie chcą się podjąć kolejnej skomplikowanej operacji. Gotowi są ją przeprowadzić lekarz z zagranicy, ale to wiąże się ze znacznymi kosztami finansowymi, na które nie stać rodziców Antosia.