Ogłoszenia parafialne na niedzielę 15 maja 2022 r.

2. Nabożeństwo Majowe
  3. Rocznica I Komunii św.
  4. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania
  5. Wizytacja biskupia i udzielenie sakramentu bierzmowania

Intencje mszalne – 15 – 22 maj 2022r.

Niedziela – 15 maj 2022r.

Godz. 7.00 – Bezimienna – w intencji znanej Panu Bogu. MI

Godz. 9.00 – Helena Krawczyk z Kruszyny Stacja – za sp. Henryka Krawczyka , Piotra, Rozalię, Jana, Tadeusza Bień, Stefanie Płachta, Małgorzatę Krawczyk.

Godz. 12.00 – Uroczystość Pierwszej rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas IV.

Poniedziałek16 maj 2022r.

Godz. 16.30 – Elżbieta Marus  z Wierzchowin – za śp. Jana Sowińskiego w 50 r. śmierci, zmarłych z rodziny, Sowińskich i Bieńków.                  Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Agnieszka Górka z Bierwiec – za sp. Zofie, Feliksa Mizińskich, Janinę, Henryka Górków, zmarłych z rodziny Wołczyńskich, Cymerów, Marcina Węglińskiego.

Wtorek – 17 maj 2022r.

Godz. 16.30 – Daniela Kucharska z Bierwiec –  za śp. Józefę Wasiluk w r. śmierci, Jana, Zofie Wasiluk, Jana, Helenę, Henryka Adamczyk, Danutę Górka.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 –  Marianna Pawelec – za sp. Zygmunta Pawelca w r. śmierci, Artura, Józefa, Helenę Pawelców.

Środa – 18 maj 2022r.

Godz. 16.30 – Danuta Maciejczyk z Zielonki – za śp. Zofię, Annę, Szymona, Stanisława, Teresę, Józefa Szymaniak, Stanisławę, Stanisława Maciejczyk, Wandę Kobylarz, Stanisławę, Zdzisława Nogalskich, Zofię, Jakuba Maj, Eugenie Dyziak.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 –  Teresa Łobodzień z Nowych Zawad – za śp. Mariannę i Edwarda Adamczyk.

Czwartek19 maj 2022r.

Godz. 16.30 – Janiną Pyzel z jeziorna –

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 –  Danuta Rafalak z Wierzchowin – za sp. Czesława, Mariannę, Henryka Rafalak, Helenę, Jana, Józefa Kalbarczyków.

Piątek – 20 maj 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Andrzeja Chojnackiego.

Godz. 16.30 – Krystyna Jarosz z Jeziorna – za sp. Annę, Piotra w r. śmierci, Tadeusza, Jana Rogowskich, Zofię, Jana, Marcina, Tadeusza, Henryka, Danutę, Zofie, Lucynę Jarosz.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – KŻR Jadwigi Skiba z Wierzchowin – dz – bł w intencji sióstr i brata z KŻR o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boże, w intencji ich rodzin i o potrzebne  łasi i również opiekę Matki Bożej dla kapłanów: ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego.

Sobota – 21 maj 2022r.

Godz. 7.00 – Od dzieci – za śp. Wandę, Piotra, Witolda i Mirosława Ofiarów.

Godz. 16.30 – Od rodziny – za śp. Marcina Mikos w 9 r. śmierci, zmarłych z rodziny Zygarków Adama, Helenę, Walentego, Marianne i Jana.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – KŻR Marianny Maj z Jeziorna – dz – bł w intencji sióstr i brata z KŻR o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boże, w intencji ich rodzin i o potrzebne  łasi i również opiekę Matki Bożej dla kapłanów: ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego.

Niedziela – 22 maj 2022r. Wizytacja biskupia i udzielenie Sakramentu bierzmowania

Godz. 7.00 – Elżbieta Adamczyk z Bierwiec – za śp. Kazimierę i Jana Skibów w r. śmierci.

Godz. 9.00 – Teresa Sułkowska z Huty – za sp. Mariannę, Stanisława Nadolnych, zmarłych z rodziny Nadolnych i Dyziaków.

Godz. 11.00 – Chrzest – Aleksander Krystian Hernik z Uranowa.

Godz. 12.00 –  Za Parafian

Godz. 12.00 –  Za młodzież przyjmująca Sakrament bierzmowania o dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej.

Nabożeństwo majowe na dniu powszednim o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00

W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godzinie 12.00 rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV.

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 9.00, spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

22 maja, a więc w przyszłą niedzielę w naszej parafii tzw. Wizytacja biskupia, przypadająca co kilkanaście lat. W tym roku wizytację biskupia przeprowadzi dobrze nam znany             ks. Biskup Piotr Turzyński.

Wizytacja będzie połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII.

Wizytacja rozpocznie się na Mszy św. o godz. 9.00.

Na godzinę 11.30 ks. Biskup zaprasza nas na wspólną modlitwę na naszym parafialnym cmentarzu. Ks. Biskup Piotr Turzyński razem ze zgromadzonymi parafinami odmówi Koronkę do Bożego Miłosierdzia, za zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. Wielu spoczywających na naszym cmentarzu było osobiście znanych ks. biskupowi gdy przyjeżdżał do Bierwiec i pomagał śp. ks. kanonikowi Władysławowi.

Po powrocie z cmentarza Msza św. o godz. 12.00 a na niej udzielenie sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas VIII.

Zachęcam aby tego dnia jadąc do kościoła na Mszę św. wyjechać wcześniej i najpierw przyjechać na parafialny cmentarz, a po wspólnych modlitwach za zmarłych udać się do kościoła na Mszę w. o godz. 12.00.

Kandydaci do bierzmowania także mogą udać się na cmentarz, na modlitwy za zmarłych. Ks. Biskup powiedział że jeśli by nawet na cmentarzu, nieco się przedłużyło, to nic się nie stanie.

Spowiedź kandydatów do bierzmowania każdego dnia na dniu powszednim  przed Msza św. o godz. 16.30 i po zakończeniu drugiej Mszy św. czyli o godz. 18.00.

Ponadto okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, rodziców, świadków i rodzin w najbliższa sobotę od godz. 9.00.

W tym tygodniu spotkania i próby przed udzieleniem sakramentu bierzmowania, obecność na próbach obowiązkowa dla kandydatów.