Ogłoszenia parafialne na niedzielę 8 maja 2022 r.

Spis treści

  1. Intencje mszalne
  2. Nabożeństwo Majowe
  3. Uroczystość I Komunii
  4. Rocznica I Komunii św.
  5. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania
  6. Wizytacja biskupia

I

Intencje mszalne – 8 – 15 maj 2022r.

Niedziela – 8 maj 2022r.  

Godz. 7.00 – Maria Bień z Huty – za sp. Stanisława z racji imienin i Sławomira Bień.  

Godz. 9.00 –  Krystyna Maj z Huty – za sp. Stanisława, Łukasza Maj, Jana, Katarzynę Bień, Lucynę, Józefa Strzelczyk, Elżbietę i Stanisława Sułkowskich.

Godz. 11.00 – Uroczystość I Komunii Świętej.

Poniedziałek – 9 maj 2022r.

Godz. 16.30 – Jadwiga Kobza z Wierzchowin – za śp. Stanisława, Teresę, Ryszarda Romanowskich, Zofię, Jana Górków, Juliannę, Józefa Romanowskich, Marianne Lao.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Krystyna Rdzanek z Wolskiej Dąbrowy – za sp. Józefa Rdzanka w 10 r. śmierci, Andrzeja, Stanisławę Jurek, Tomasza, Ryszarda Szczepaniak, Wacława, Stanisławę Rdzanek, siostrę Jadwigę Wojcieszke Rdzanek.

Wtorek – 10 maj 2022r. 

Godz. 16.30 – jan Górski i Janina Kaca – za sp. Józefę, Antoniego, Jozefa, Waldemara Górskich, Bronisławę Sońta, zmarłych z rodziny Górskich, Kozickich, Potrzebowskich, Kalbarczyków i Kaców.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Elżbieta Rafalak z Bierwiec – za śp. Henryka Rafalaka w r. śmierci, Władysława, Genowefę, Stanisława Maj, Bronisława, Genowefę, Kazimierza, Janinę Rafalak.

Środa – 11 maj 2022r.

Godz. 7.00 – Barbara Babut z Bierwiec – za sp. Józefa w r. śmierci i Annę Fudalów, Barbarę, Leopolda Majchrzaków, Mariannę, Franciszka Fudalów.

Godz. 16.30 – Stanisława Grabowska z Bierwiec – za sp. zmarłych z rodziny Zagnieńskich, Marianne Grabowska w r. śmierci, siostrę Albertynkę i Krystynę Kundera.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Barbara Dróżdż z Kruszyny – za śp. Henryka, Stanisławę Dróżdż, Marię i Stanisławę Świdzińską.

Czwartek – 12 maj 2022r.

Godz. 16.30 – Daniela Król z Bierwiec – za sp. Józefę, Stanisława, Franciszka w r. śmierci Sąpór           i Zbigniewa Króla.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Helena Fronczyk z Bierwiec – za sp. Józefę, Antoniego Albinowskich, Wojciecha i Edwarda Fronczyk.

Piątek – 13 maj 2022r.

Godz. 16.30 – Od dzieci – za sp. Janinę Sąpór w 12 r. śmierci.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Od rodziców – za sp. Romana Kalbarczyka.

Sobota – 14 maj 2022r. 

Godz. 7.00 – Krzysztof Sułkowski z Kruszyny – za sp. Stanisława, Elżbietę, Sławomira, Henryka, Zbigniewa Sulkowskich, Stanisława, Łukasza Maj.

Godz. 16.30 –  Mizińska Barbara z Huty – dz – bł w intencji Zofii Sowińskiej z Huty w 90 r. urodzin, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Bezimienna – w pewnej intencji znanej Panu Bogu. MIEG

Niedziela – 15 maj 2022r.  

Godz. 7.00 – Bezimienna – w intencji znanej Panu Bogu. MI

Godz. 9.00 – Helena Krawczyk z Kruszyny Stacja – za sp. Henryka Krawczyka , Piotra, Rozalię, jana, Tadeusza Bień, Stefanie Płachta.

Godz. 12.00 – Uroczystość Pierwszej rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas IV.

II

Nabożeństwo majowe na dniu powszednim o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00

III

W dzisiejsza niedziele w naszej parafii przezywamy wielkiej święto, uroczystość jaką jest     I Komunia św. dzieci z klas III. W tym roku jes ich wszystkich razem 22. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się, dołożyli swoją cegiełkę do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję najbardziej rodzicom dzieci komunijnych, dziękuje za ich troskę, zaangażowanie w religijne wychowanie swojego dziecka, przybliżanie do Boga, kształtowanie jego religijnej duchowości. Dziękuję za współpracę w ciągu całego roku przygotować       a szczególne w ostatnich dniach przed uroczystością.

Dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych za generalne sprzątanie świątyni i terenu wokół niej. Zamiatanie, koszenie trawy, mycie okien i inne wykonane prace. Dziękuję również dzieciom, bo także i one na miarę swoich możliwości pomagały w sprzątaniu. Dziękuję za ofiarowany dar dla parafii jaką jest w tym roku kropielnica na wodę święconą, ale nie taką zwykłą, lecz automatyczna, z automatycznym podawaniem wody. Kropielnica jest już dawno zamówiona i myślę ze lada dzień dotrze do naszej parafii i że będzie nam długo służyć.

Jest to wspólny dar dzieci I Komunijnych i od rodziców i dzieci kandydatów do bierzmowania, którzy ten sakrament przyjmą równo za 2 tygodnie.

Dziękuję paniom wychowawczyniom i nauczycielom ze szkół do których uczęszczają I Komunijne dzieci, dziękuję paniom katechetkom, pani Anecie Bratvajt i pani Iwonie Góreckiej, za całoroczną naukę dzieci w szkole i za przegotowanie dzisiejszej uroczystości w kościele.. Dziękuję pani Ewelinie Górskiej, pani Organistce za muzykę, śpiew, za uświetnienie dzisiejszej uroczystości za muzyczne przegotowanie dzieci.

Dziękuję naszej parafialnej scholii na czele z Monika Bolek i innymi starszymi dziewczętami ze scholii. Za pomoc w przebiegu liturgii dziękuję także przybyłym ministrantom. Za pomoc w przygotowanie dzisiejszej uroczystości dziękuję także panu Arturowi Kaczmarskiemu. Dziękuję wszystkim za przybycie i za wspólną modlitwę, wspólne uczestniczenie w dzisiejszej uroczystości.

I Komunijne dzieci, rodziców, rodziny zapraszam na Biały Tydzień. Zapraszam na Nabożeństwo  majowe o godzinie 17.00 i na Mszę św. bezpośrednio po Nabożeństwie majowym. W miesiącu maju rozpoczną się spotkania z chłopcami, kandydatami na ministrantów.

IV

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 12.00 rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV. Spowiedź dzieci i rodzin na dniu powszednim przed lub po Nabożeństwie majowym, oraz    w sobotę od godziny 9.00.

V

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00, spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

VI

22 maja a więc równo za 2 tygodnie w naszej parafii tzw. Wizytacja biskupia, przypadająca co kilkanaście lat. W tym roku Wizytacje biskupią przeprowadzi dobrze nam znany ks. Biskup Piotr Turzyński.

Wizytacja miała być nieco później, ale jej termin uległ zmianie. Wizytacja będzie połączona                   z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII.