Ogłoszenia parafialne na niedzielę 1 maja 2022 r.

2. Nabożeństwo Majowe
  3. MB Królowej Polski
  4. Niedziela Biblijna
  5. 50 rocznicą rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego
  6. Uroczystość I Komunii
  7. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas VIII
  8. Spotkanie z Radnymi i Sołtysami z naszego terenu
  9. I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca

Intencje mszalne 1 – 8 maj 2022 r.

Niedziela – 1 maj 2022r.

Godz. 7.00 – od Rodziny – za sp. Mariana z racji imienin, Andrzeja Nowińskich, zmarłych z rodziny Nowińskich, Małków, Kowalczyków.

Godz. 9.00 – KŻR Krystyny Bolek z Wierzchowin – dz – bl w intencji sióstr z KŻR i ich rodzin o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Królowej różańca św. a także w intencji kapłanów, Ks. proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego  o dary Ducha św. i opiekę Maryi Matki kapłanów.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Strażaków z OSP z Bierwiec i ich rodzin, o zdrowie, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej i świętego Floriana Patrona strażaków.

Poniedziałek2 maj 2022r.

Godz. 16.30 – Wanda Ofiara z Wierzchowin – za sp.  Wandę, Mieczysława Siennickich, Zofię, Jana Ofiara, zmarłych z rodziny Ofiarów, Siennickich i Jagiełów.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Henryka Puka.

Wtorek – 3 maj 2022r.
Matki Bożej Królowej Polski

Godz. 7.00 – Krystyna Łańcuchowska z Bierwiec – za sp. Jana, Kazimierę Skibów w r. ich śmierci, Feliksa, Annę Łańcuchowskich, Grzegorza Skibę, Dominika Ślędakowskiego.

Godz. 9.00 – Dz – bł. w intencji małżonków Anety i Radosława Kacperczyk z Kruszyny w 10 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla małżonków dzieci, Jarosława i Weroniki i dla całej rodziny.

Środa – 4 maj 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Edwarda Franczyka w 30 dzień po śmierci.

Godz. 16.30 – Jadwiga Warchoł z Kruszyny – za śp. Wacława, Józefę, Kazimierza Chmielewskich, ks. Kazimierza Kapustę, Jana, Annę Warchoł.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Celina Dawidowska z Huty – za sp. Zofie Bednarczyk.

Czwartek5 maj 2022r.

Godz. 16.30 – Dorota Żarłok z Kruszyny Stacja – za sp. Józefę, Stanisława Adamskich, Henryka, Tomasza, Ernesta Żarłok.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Krystyna Strzelczyk z Bierwiec – za sp. Jana, Andrzeja, Marię, Weronikę, Stanisławę Strzelczyk, Jana, Bronisławę Rogowskich, Ryszarda Urbanika.

Piątek – 6 maj 2022r. I Piątek miesiąca

Godz.  16.00 – Spowiedź.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Teresa Janiec z Kruszyny – za sp. Józefa w r. śmierci, Jolantę, Jana, Mariannę, Helenę Janiec, Wandę Jabłońską, zmarłych z rodziny Jańców.

Sobota – 7 maj 2022r.
I Sobota miesiąca

Godz. 7.00 – KŻR Marianny Maj z Jeziorna – za sp. Kazimierę Kwiatkowską

Godz. 16.00 – Msza św. ślubna – Magdalena Rzeszot z Zielonki i Piotr Tkaczyk z Radomia

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Nabożeństwo I Sobotnie.

Godz. 18.00 – Marianna Kwiatkowska z  Jeziorna – za sp. Stanisława Kwiatkowskiego.

Godz. 19.00 – Msza św. ślubna – Małgorzata Gos i Robert Romanowski z Wierzchowin.

Niedziela – 8 maj 2022 r.

Godz. 7.00 – Maria Bień z Huty – za sp. Stanisława z racji imienin i Sławomira Bień.

Godz. 9.00 –  Krystyna Maj z Huty – za sp. Stanisława, Łukasza Maj, Jana, Katarzynę Bień, Lucynę, Józefa Strzelczyk, Elżbietę Sułkowską.

Godz. 11.00 – Uroczystość I Komunii Świętej.

Nabożeństwo majowe na dniu powszednim o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00

W najbliższy wtorek 3 maja doroczna Uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00; 9.00      i 12.00

Dzisiejsza Niedziela nosi nazwę Niedzieli Biblijnej i rozpoczyna Tydzień Biblijny, zachęcając nas do prywatnej, osobistej lektury Pisma Św.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna przygotowanie do 50 rocznicy peregrynacji Kopi cudownego obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry.

W przyszłą niedzielę 8 maja, w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klas III na Mszy św.      o godz. 11.00. Spowiedź dzieci i rodzin w najbliższą sobotę o godz. 9.00.

Ale ze spowiedzi dorośli mogą skorzystać także w najbliższy piątek, bo to I Piątek miesiąca, a także przed i po Mszach św. na dniu powszednim. Dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych za wczorajsze generalne sprzątanie świątyni i terenu wokół niej. Zamiatanie, koszenie trawy, mycie okien i inne wykonane prace. Dziękuję również dzieciom, bo także i one w miarę swoich możliwości pomagały       w sprzątaniu.

W dzisiejsza niedziel po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klas VIII w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

VIII

W nieodległym czasie zaproszę na spotkanie w kościele wszystkich Radnych i Sołtysów z naszej parafii, podsumujemy dwumiesięczny pobyt uchodźców z Ukrainy w naszej parafii.

IX

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź chorych w domach od godz. 9.00. Spowiedź w kościele od godz. 16.00 do godz. 17.00. Nabożeństwo I sobotnie o godz. 17.30 czyli po Nabożeństwie majowym.