Ogłoszenia parafialne na niedzielę 10 kwietnia 2022 r.

Spis treści

  1. Intencje mszalne
  2. Niedziela Palmowa
  3. Dar dla seminarium
  4. Święcenie pokarmów
  5. Spowiedź chorych na Święta Wielkanocne
  6. Liturgia Wielkiego Tygodnia
  7. Nowenna Do Miłosierdzia Bożego
  8. Spowiedź w Wielkim Tygodniu
  9. Taca z Wielkiego Piątku i Poniedziałku Wielkanocnego
  10. Kiermasz świąteczny

I

Intencje mszalne 10 kwietnia – 17 kwietnia 2022 r.

Niedziela – 10 kwiecień 2022r. Niedziela Palmowa

Godz. 7.00 – Za Parafian.

Godz. 9.00 – Wiesława Szmid z Czarnego Ługu – za sp. Juliannę, Józefa Biesiadeckich, Emilię, Romana Szmid, Katarzynę Kozłowską, dziadków Biesiadeckich, zmarłych z rodziny Szmidtów, Mąkosów i Gruntów.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Anny i Łukasza Paluch z Czarnego Ługu w r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, dla małżonków, dzieci i całej rodziny.

Poniedziałek –  11 kwiecień 2022r.  

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Adama Malinowskiego.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Edwarda Fronczyka w 7 dzień po śmierci.

Wtorek – 12 kwiecień 2022r. 

Godz. 7.00 – Bezimienna – za dusze cierpiące w czyśćcu.

Środa 13 kwiecień 2022r. 

Godz. 7.00 – Od zony i dzieci z rodzinami – za sp. Tadeusza Rudzieńskiego w 2 r. śmierci.

Czwartek 14 kwiecień 2022r. WIELKI CZWARTEK  

Godz. 18.00 – Dz – bł w intencji kapłanów, ks. Proboszcza, księdza Grzegorza Lipca, księdza Macieja Będzińskiego, o zdrowi, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Św. i opiekę Matki Bożej.

Piątek15 kwiecień 2022r. WIELKI PIĄTEK

Godz. 18.00 – Droga Krzyżowa.

Godz. 18.30 – Nabożeństwo Wielkiego Piątku.

Sobota – 16 kwiecień 2022r. WIELKA SOBOTA

Godz. 18.00 – Od dzieci – za sp. Kazimierza Ofiarę w r. śmierci, Helenę, Andrzeja, Marcina Ofiarów.

Niedziela –17 kwiecień 2022r. NIEDZIELA WIELKANOCNA  

Godz. 6.00 – REZUREKCJA – dz – bł do Pana Jezusa Zmartwychwstałego, w intencji Teresy i Stanisława Tchórzewskich z Jeziorna, w intencji ich dzieci, wnuków i całej rodziny, o zdrowie, potrzebne łaski od Pana Jezusa zmartwychwstałego i opiekę Matki Bożej.

Godz. 9.00 – Bezimienna – o zdrowie, potrzebne łaski Boże i opiekę Matki Bożej dla pewnej rodziny. MI

Godz. 10.30 – Dz – bl w intencji Amandy i Marcina Kucharskich z Huty w 10 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci i całej rodziny.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.

Poniedziałek18 kwiecień 2022r. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Godz. 7.00 – Marzec Kazimiera z Jeziorna – za sp. Mariana Marca w 40 r. śmierci, Józefa Krawczyka, Annę, Jana Chojnackich, Danutę Szymańska i zmarłych z rodziny Mąkosów.

Godz. 9.00 – Od rodziny – za śp. Józefa. MI

Godz. 12.00 – Za Parafian.

II

Dziś Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Poświecenie palm                   i procesja z palmami jeden raz wokół świątyni na Mszy św. o godz. 12.00.

Tak jak każdego roku taca z Niedzieli Palmowej przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Grób Pana Jezusa w dolnej kaplicy, tak jak to było przez wiele lat przed pandemią. Kwiaty z grobu Pana Jezusa z dolnej kaplicy, w sobotę wieczorem zostaną przeniesiona do górnego kościoła.

III

Wracając do starej tradycji proszę aby sołtysi z poszczególnych wiosek zebrali jajka, jako dar naszej parafii dla naszego radomskiego seminarium. Jajka zawiozę do seminarium we wtorek 12 kwietnia, przed południem. Niektóre wioski złożyły już swój dar.

IV

Świecenie pokarmów świątecznych w Wielka Sobotę, tak jak w minionych latach, 2 razy w kościele o godz. 9.00 i 11.00. Po pierwszym poświęceniu w kościele, poświęcenie w domach na poszczególnych wioskach. Gdyby była jakaś zmiana lokalizacji święcenia pokarmów to proszę mnie o tym poinformować.

V

Do chorych ze spowiedzią na Święta Wielkanocne, udam się 11 kwietnia (w poniedziałek) od godziny 9.00. Chorym można zgłaszać w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii.

VI

Liturgia Wielkiego Tygodnia – 2022r.

Wielki Czwartek – Liturgia Wielkiego Czwartku godz. 18.00

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 18.00

Liturgia Wielkiego Piątku – 18.30

Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku, całonocne czuwanie przy grobie Pana Jezusa. Modlitewna adoracja Strażaków z OSP Bierwce od godziny 22.00 do 23.00. Od godziny 23.00 do 7.00 w Wielką  Sobotę osobiste czuwanie Strażaków i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na to nocne czuwanie, może przejść, każdy  o dowolnej godzinie w nocy.

Wielka Sobota – Adoracja przy grobie Pana Jezusa od godziny – 7.00 do 18.00.

Po zakończeniu Liturgii Wielkiej Soboty, adoracja Pana Jezusa w grobie do godziny 22.00. Od godziny 21.00 do 22.00 adoracja i modlitewne czuwanie grup parafialnych i młodzieży z naszej parafii. Oaza, schola, ministranci.

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele o godzinie 9.00  i  11.00. Po pierwszym poświęceniu w kościele, poświecenie w domach na poszczególnych wioskach, tak jak w latach minionych.

Msza święta i Liturgia Wielkiej Soboty – godzina 18.00. Możemy przynieść zabezpieczone świece         i naczynie na wodę święconą.

Niedziela Wielkanocna – Msze św. o godzinie 6.00;  9.00;  10.30;  12.00

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godzinie 7.00;  9.00;  12.00

VII

W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

VIII

Spowiedź w Wielkim Tygodniu. Spowiedź w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę, przed Mszą Świętą o godzinie 7.00 i po jej zakończeniu w górnym kościele. Począwszy od jutra wszystkie Msze św. także na dniu powszednim będą już w górnym kościele. Okazja do spowiedzi także w czasie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, oraz wieczorem po zakończeniu Liturgii w Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty.

IX

Taca z Wielkiego Piątku na utrzymanie grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. Taca z  Poniedziałku Wielkanocnego czyli drugiego dnia świąt na KUL.

X

Także w dzisiejszą niedziele trwa kiermasz świątecznych ozdób i kart.

Prace zostały wykonane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów, rodziców oraz nauczycieli szkoły w Wierzchowinach.

Fundusze pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na organizację obchodów stulecia szkoły, im. Ks. Kardynała Wyszyńskiego w Wierzchowinach. Jubileusz stulecia szkoły przypada w tym roku 4 czerwca.

Uroczystość i wspólne spotkanie otwarte, w formie festynu rodzinnego, na które już dzisiaj serdecznie zaprasza Pani Dyrektor wraz z pracownikami i rodzicami.

W tym bardzo trudnym czasie, również pod względem pozyskiwania środków od sponsorów, ofiarodawców, szkoła jest bardzo wdzięczna za każdą złotówkę przekazaną na ten cel. Zapraszamy do zakupu dzisiaj i w następną niedzielę.