Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3 kwietnia 2022 r.

Spis treści

  1. Intencje mszalne
  2. Niedziela Palmowa
  3. Dar dla seminarium
  4. Święcenie pokarmów
  5. Kiermasz
  6. Pomoc dla Ukrainy
  7. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale
  8. Spowiedź chorych na Święta Wielkanocne
  9. Spowiedź w dekanacie jedlińskim

I

Intencje mszalne 3 – 10 kwiecień 2022 r.

Niedziela – 3 kwiecień 2022r.  

Godz. 7.00 – Bogdan Adamski z Kruszyny Stacja – zasp. Ernesta Żarłoka w 3 r. śmierci, Henryka, Tomasza Żarłok, Józefę, Stanisława Adamskich.

Godz. 9.00 –  Alicja Kowalczyk z Sakinówki – za sp. Edwarda, Jana, Mariannę w 2 r. śmierci Sznyr, Adama, Juliannę Sosińskich, Mariana Kowalczyka.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

Poniedziałek –  4 kwiecień 2022r.  

Godz. 7.00 –

Wtorek – 5 kwiecień 2022r.   

Godz. 7.00 –

Środa 6 kwiecień 2022r.

Godz. 7.00 –

Czwartek 7 kwiecień 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Henryka Puka.

Piątek – 8 kwiecień 2022r.  

Godz. 17.00 –  Droga Krzyżowa.

Godz. 17.30 –  Rafał Sumiński z Bierwiec –  za śp. Henryka w r. śmierci, Annę, Stanisława i Stanisławę Sumińskich.

Sobota – 9 kwiecień 2022r.  

Godz. 7.00 –

Godz. 7.30 – Adam Ciężkowski z Bierwiec – za sp. Józefa, Mariannę, Teresę, Bronisławę, Wincentego Ciężkowskich, Kazimierę, Jana, Józefa Bieniek.

Niedziela – 10 kwiecień 2022r. Niedziela Palmowa

Godz. 7.00 – Za Parafian.

Godz. 9.00 – Wiesława Szmid z Czarnego Ługu – za sp. Juliannę, Józefa Biesiadeckich, Emilię, Romana Szmid, Katarzynę Kozłowską, dziadków Biesiadeckich, zmarłych z rodziny Szmidtów, Mąkosów i Gruntów.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Anny i Łukasza Paluch z Czarnego Ługu w r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, dla małżonków, dzieci i całej rodziny.

II

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Procesja z palmami na Mszy św. o godz. 12.00.

Tak jak każdego roku taca z Niedzieli Palmowej przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Grób Pana Jezusa w dolnej kaplicy, tak jak to było przez wiele lat przed pandemią. Kwiaty z grobu Pana Jezusa z dolnej kaplicy, w sobotę wieczorem zostaną przeniesiona do górnego kościoła.

III

Wracając do starej tradycji proszę aby sołtysi z poszczególnych wiosek zebrali jajka, jako dar naszej parafii dla naszego radomskiego seminarium. Jajka zawiozę do seminarium we wtorek 12 kwietnia, przed południem.

IV

Świecenie pokarmów świątecznych w Wielka Sobotę, tak jak w minionych latach, 2 razy w kościele i w domach na poszczególnych wioskach. Gdyby była jakaś zmiana lokalizacji święcenia pokarmów to proszę mnie o tym poinformować.

V

W dzisiejszą i następną niedzielę Wielkiego Postu, w imieniu całej społeczności Szkoły w Wierzchowinach, zapraszamy na  przedświąteczny kiermasz świątecznych ozdób i kart.

Prace zostały wykonane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Fundusze pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na organizację obchodów stulecia szkoły, im. Ks. Kardynała Wyszyńskiego w Wierzchowinach. Jubileusz stulecia szkoły przypada w tym roku.

Uroczystość i wspólne spotkanie otwarte, w formie festynu rodzinnego, na które już dzisiaj serdecznie zaprasza Pani Dyrektor wraz z pracownikami i rodzicami, planowane jest na dzień 4 czerwca.

W tym bardzo trudnym czasie, również pod względem pozyskiwania środków od sponsorów, Szkoła jest bardzo wdzięczna za każdą złotówkę przekazaną na ten cel. Zapraszamy do zakupu dzisiaj i w następną niedzielę.

VI

Dziękuje wszystkim, którzy na różne sposoby pomagają uchodzącą z Ukrainy. W tym tygodniu wszyscy uchodźcy otrzymali numer PESEL, profil zaufany i konto w banku. Wymagało to pewnego wysiłku i ofiarowania czasu, ale te wszystkie formalności i urzędowe sprawy, uchodźcy mają już za sobą.

Za pomoc uchodźcom w tych urzędowych sprawach dziękuje najbardziej panom, panu radnemu Marcinowi Drewnowskiemu i panu Pawłowi Adamczykowi. Dziękuje także za pomoc zorganizowaniu wizyt lekarskich i wykupienie leków w aptece dla chorych. Dziękuje tym którzy w minionym tygodniu ofiarowali im różne produkty spożywcze.

Kilka dni temu uchodźców odwiedził pan Wójt Gminy Jedlińsk, pan Kamil Dziewierz i pani radna Ewa Ofiara. Pan Wójt i Radni z naszego terenu ofiarowali wiele przyrządów sportowych dla dzieci z Ukrainy.

Pan Wójt od ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego, przekazał uchodźcom kilkanaście egzemplarzy rozmówek polsko-ukraińskich, czyli podręczników do nauki języka polskiego dla obywateli Ukrainy. Dziękuje w imieniu uchodźców ks. Biskupowi za praktyczny i cenny dar.

Dziękuję ks. Maciejowi Będzińskiemu za to, że wystarał się o nową pralkę dla uchodźców. Za pomoc w jej zainstalowaniu dziękuję panu Bogdanowi Adamskiemu i panu Piotrowi Jończykowi.

Za pomoc dla uchodźców dziękuje pani sołtys z Bierwiec Dorocie Króli pani Magdzie Wójcik.

Dzieci w wieku szkolnym rozpoczęły naukę w szkole w Bierwcach. Niektórzy z nich już podjęli pracę zawodową.

VII

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 na, które zapraszam wszystkich parafian, szczególnie dzieci które przygotowują się do I Komunii świętej i  młodzież która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Za tydzień pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy Św. o godz. 12.00.

VIII

Do chorych ze spowiedzią na Święta Wielkanocne, udam się 11 kwietnia (w poniedziałek) od godziny 9.00. Chorym można już od dziś zgłaszać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

IX

Spowiedź w dekanacie jedlińskim w następujących parafiach:

6 kwietnia (w środę) w Jedlińsku;

7 kwietnia (w czwartek) w Goryniu;

9 kwietnia (w sobotę) w Goździe.