Ogłoszenia parafialne na niedzielę 13 marca 2022 r.

Spis treści

  1. Intencje mszalne
  2. Pomoc dla Ukrainy
  3. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale
  4. Kandydaci do bierzmowania

I

Intencje mszalne – 6 – 13 luty 2022 r.

Niedziela – 13 marzec 2022r.

Godz. 7.00 – Za Parafian.

Godz. 9.00 – Jadwiga Skiba z Sakinówki – za sp. Grzegorza, Jana, Kazimierę Skibów, Józefa, Cecylię, Jana Sumińskich.

Godz. 12.00 – Od Dzieci – dz – bł w intencji Janiny Komorowskiej z Czarnego Ługu w 80 r. urodzin,      o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatki, dzieci, wnuków, prawnuków  i całej rodziny.

Poniedziałek – 14 marzec 2022r.  

Godz. 7.00 –

Wtorek – 15 marzec 2022r.   

Godz. 7.00 – Krystyna Kaczmarska z Bierwiec – za śp. Zofię, Józefa Kaczmarskich, Józefę, Stanisława, Kazimierza Kaczmarczyk, Zofie Maciąg.

Środa 16 marzec 2022r.

Godz. 7.00 – Zofia Gondek z Kruszyny – za śp. Marianne Bieniek, Zofię, Jana Kaniewskich, Stanisławę, Henryka Sznyr.

Czwartek17 marzec 2022r.

Godz. 7.00 –

Piątek18 marzec 2022r.   

Godz. 7.00 – Teresa Kowalczyk z Bierwiec – za śp. Józefa, Cecylię Chojnackich.

Godz. 16.00 – Droga Krzyżowa.

Godz. 16.30 – Irena Zegarek z Kruszyny – za sp. Tadeusza, Jana, Mariannę, Helenę Zegarek, Zofię, Edwarda Bolek, Mariana Potrzebowskiego, zmarłych z rodziny Zegarków, Bolków i Potrzebowskich.

Sobota – 19 marzec 2022r.

Godz. 7.00 – Halina Krupa z Bierwiec – za śp. Elżbietę Konarska w r. śmierci, Józefa, Mariannę, Eugeniusza, Pawła, Mariannę Krupa, Ignacego, Mariannę Majchrzaków.

Godz. 7.30 – MI

Niedziela – 20 marzec 2022r. Rekolekcje Wielkopostne

Godz. 7.00 – Agnieszka Babut z Bierwiec – za sp. Marianne Kujawiak w 1 r. śmierci i Józefa Kujawiaka z racji imienin.

Godz. 9.00 – Od córek – za sp. Helenę i Józefa Nowakowskich.

Godz. 10.30 – Dorota Żarłok  z Kruszyny Stacja – za śp. Józefę, Józefa Adamskich, Henryka, Tomasza, Ernesta Żarłok.

Godz. 12.00 – Od dzieci, wnucząt i prawnucząt – dz – bł w intencji Celiny Dawidowskiej z Huty w 88              r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

II

Jak wszyscy na pewno wiemy już od bez mała 2 tygodni gościmy w naszej parafii,               w budynku parafialnym uchodźców wojennych z Ukrainy. W tym momencie w budynku tym mieszka  25 osób, 16 dzieci i 9 dorosłych.

Dziękuję w imieniu wszystkich Uchodźców za wszelką o nich pamięć, troskę i złożone różnorakie dary. Dziękuję parafianom parafii Bierwce i życzliwym ofiarodawcom z innych parafii.

Dziękuję Rycerzom Kolumba za ofiarowane 1000 złotych i innym ofiarodawcom z naszej parafii. Dziękuję za żywność i z długim i krótkim okresem przechowywania, czyli różne półprodukty z których oni sami sobie coś ugotowali czy upiekli. Jeśli ktoś chciałby ofiarować jakiś swój dar, to to mogły by to być właśnie półprodukty mięsne, oleje roślinne, półprodukty do pieczenia ciasta.

Dziękuję za ofiarowane środki higieny i czystości czyli tzw. chemię. Dziękuję za ofiarowaną odzież i obuwie, ale także zabawki i gry dla dzieci, dziękuję za ofiarowane rowerki, hulajnogi, deskorolki, z których jak widzę dzieci bardzo chętnie korzystają każdego dnia, różnego rodzaju gry i zabawki dla dzieci.

Dary te napływały każdego dnia, wiele z nich dostarczonych jeszcze w niedziele tydzień temu, zaraz po zakończeniu ostatniej Mszy Św.

Dziękuję za ofiarowane urządzenia kuchenne, naczynia, sztuce i wiele przedmiotów używanych w kuchni, meble, półki.  Dziękuję za ofiarowane wczoraj drewno opałowe.

W tym tygodniu nie czekając do ostatniej chwil zakupie 2 tony ekogroszku do pieca centralnego ogrzewania. Słyszałem że na składach jest go mniej i ceny gkogroszku,                i w ogóle węgla poszły w górę, i jest on droższy, niż jeszcze miesiąc temu. Zakupię go z funduszy jakie wpłynęły z parafialnej składki z niedzieli 2 tygodnie temu i ze Środy Popielcowej.

Przypominam że z tych dwu puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy wpłynęła kwota 5000 zł. Z tej kwoty będę opłacał za pobór energii elektrycznej, wody i inne opłaty.

Jeśli czegoś będzie brakować, a będzie to musiało być nowe, to takie przedmioty kupuje z tego właśnie funduszu składkowego.

Dziękuje paniom, które układają, segregują złożone dary. To podziękowanie składam na ręce pani sołtys Doroty Król z Bierwiec.

Dziękuje panu Arturowi Kaczmarskiemu i Grzegorzowi Wziątkowi, za pomoc w obsłudze pieca centralnego ogrzewania i za inną różnoraką pomoc. Coś się nie zamyka, coś się nie otwiera, coś przecieka, czy jakieś inne usterki, w miarę nieduże, ale które także należy usunąć, coś zmienić czy naprawić.

Dodam ponadto że budynek parafialny gdzie schronienie znaleźli uchodźcy, zgłosiłem zgodnie z prawnym wymogiem do Starostw Powiatowego w Radomiu. Uchodźcy są także po spotkania z panią Dzielnicową w komisariatu policji w Jedlińsku.

Uchodźcy są stopniowo dowożeni do USC w Jedlińsku i otrzymują numer Pesel, który umożliwi im pobyt w Polsce, podjęcia legalnej pracy, opiekę zdrowotna i nauczanie dzieci w szkole.

Niektórzy z nich nie maja wszystkich, koniecznych dokumentów, to wtedy nadanie numeru Pesel nieco się wydłuża, bo dziecko musi mieć przetłumaczony na język polski akt urodzenia, przez zaprzysiężonego tłumacza.

W piątek gdy byłem a Urzędzie Gminy, to zauważyłem że z naszej gminie w urzędzie czekało około 15 innych obywateli Ukrainy, a to dopiero początek rejestracji.

III

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 na, które zapraszam wszystkich parafian, szczególnie dzieci które przygotowują się do I Komunii Świętej i  młodzież która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Za tydzień pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy Św. o godz. 12.00.

IV

Dziś kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie po Mszy Św. o godz. 9.00.