Parafialna zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy

Od kilku dni wszyscy stajemy bezradni wobec dramatów, jakie dzieją się na Ukrainie. Nasi bracia i siostry opuszczają własne domy, w których byli u siebie i czuli się bezpiecznie. Uciekają przed wojną, szukają schronienia. Chociaż trudności nie znikają, to dzięki obecności Chrystusa w naszych sercach panuje pokój, który zawsze zwycięża.

Ksiądz Biskup Marek Solarczyk i Caritas Diecezji Radomskiej, zwracają się z prośbą do Księży Proboszczów o ogłoszenie i przeprowadzenie zbiórki w parafiach, w dniach od 28 lutego do 6 marca najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane na Ukrainę, jak również uchodźcom, którzy są już w Polsce. Pośród najbardziej potrzebnych rzeczy znajdują się:

  • koce,
  • śpiwory,
  • poduszki,
  • kołdry,
  • pościel,
  • ręczniki,
  • środki opatrunkowe,
  • środki higieniczne (mydło w płynie, pasty do zębów, szczoteczki, szampony, proszki do prania),
  • artykuły dla niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne).

Zbiórka artykułów w parafii Bierwce trwa do 7 marca, które następnie zostaną przekazane do Księży Dziekanów. Artykuły te zostaną odebrane przez Caritas naszej diecezji w dniach 8 – 9 marca. Księży dekanatów radomskich prosimy o przekazanie zebranych artykułów do magazynu Caritas, ul. Kościelna 14 b.

Zebrane dary zostaną przekazane Księżom pracującym na Ukrainie, pochodzącym z naszej diecezji jak również na pomoc osobom przybywającym do Polski.