Ogłoszenia parafialne na niedzielę 27 lutego 2022 r.

2. Tydzień modlitw o trzeźwość
  3. Pomoc dla Ukrainy
  4. Środa Popielcowa
  5. I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca
  6. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale
  7. Uroczystość Św. Kazimierza
  8. Kandydaci do bierzmowania
  9. Sprzątanie kościoła

Intencje mszalne – 27 luty – 6 marzec 2022 r.

Niedziela – 27 luty 2022r.

Godz. 7.00 – Marianna Kalbarczyk z Czarnego Ługu – za sp. Mariana, Helenę, Wincentego , Franciszkę Król, Jana, Mariannę, Janinę Chojnackich, Janinę Kłosińską.

Godz. 9.00 – Anna Żarłok z Kruszyny – za śp. Henryka Żarłoka w r. śmierci, Tomasza, Ernest Żarłoków.

Poniedziałek – 28 luty 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Annę Gos.

Godz. 7.30 – Marianna Kwiatkowska z Jeziorna – za śp. Stanisława Kwiatkowskiego, Mariannę, Henryka Kwiatkowskich, Genowefę, Jana Kozdrach, Zofie Kowalonek.

Wtorek – 1 marzec 2022r.

Godz. 7.00 – Stanisław Król z Bierwiec – za sp. Wincentego w r. śmierci, Mariannę, Zdzisława Król, Mariannę, Józefa, Tadeusza Glegołów.

Środa 2 marzec 2022r.  Środa Popielcowa

Godz. 9.00 – Od rodziny – sp. Antoninę, Jana Ofiara i Danutę Górka.

Godz. 16.00 – od rodziny – za śp Krystynę, Henryka, Janusza Skowron, Teresę, Huberta, Piotra Bolek.

Czwartek3 marzec 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Janinę Petryka w 30 dzień po śmierci.

Piątek4 marzec 2022r. I Piątek miesiąca

Godz. 15.00 – Spowiedź.

Godz. 16.00 – Droga Krzyżowa.

Godz. 16.30 – KŻR Genowefy Nowińskiej z Kruszyny – dz – bł w intencji sióstr z KR, w intencji ich rodzin, o zdrowie, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego dla ks. Proboszcza, Ks. Grzegorza Lipca i Ks. Macieja Będzińskiego.

Sobota – 5 marzec 2022r. I Sobota miesiąca.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Leokadie Adamczyk.

Godz. 7.30 – Nabożeństwo I sobotnie.

Niedziela – 6 marzec 2022r.

Godz. 7.00 – Od dzieci – za śp. Antoninę, Jana Ofiara, Danutę Górka.

Godz. 9.00 – Krystyna Górka z Bierwiec –

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Polskiego Narodu. Jest to czas przeproszenia Pana Boga za grzechy pijaństwa i nadużywania alkoholu. Wielki Post zachęca na dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych przez cały okres Wielkiego Postu.

Pomoc dla Ukrainy.

Najbliższa środa to Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia 2 msze Św. o godz. 9.00 i 16.00. Na każdej z tych Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły tzn. łącznie ilościowy i jakościowy.

W tym tygodniu I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź chorych w domach od godz. 9.00. Spowiedź  w kościele od godz.15.00. następnie o16.00 Droga Krzyżowa a po niej Msza św.

Nabożeństwo I sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 na, które zapraszam wszystkich parafian, szczególnie dzieci które przygotowują się do I Komunii świętej i  młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Za tydzień pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy Św. o godz. 12.00.

W najbliższy piątek 4 marca uroczystość św. Kazimierza patron diecezji radomskiej.

VIII

Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie w przyszłą niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00.

IX

Dziękuje mieszkańcom Huty za sprzątanie, dbanie o czystość naszej świątyni. Kolejka sprzątających przechodzi teraz na Wierzchowiny (Sakinówkę) od strony Bożej Woli.