Ogłoszenia parafialne na niedzielę 2 stycznia 2022 r.

2. Trzech Króli
  3. I Czwartek i Piątek Miesiąca
  4. Niedziela Chrztu Pańskiego
  5. Kursy przedmałżeńskie
  6. Kolęda
  7. Koncert kolęd

Intencje mszalne 2 – 9 styczeń 2022 r.

Niedziela – 2 styczeń 2022 r.

Godz. 7.00 – Od rodziny – dz – bł w intencji Genowefy i Stanisława Nowińskich z Kruszyny w kolejną    r. ślubu, o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnucząt, prawnuczki i całej rodziny.

Godz. 9.00 – Celina Dawidowska z Huty – za śp. Feliksę Skowron w r. śmierci, Stanisława, Zdzisława, Janusza Skowron, Władysława, Zofię, Antoniego Dawidowskich, Kazimierę Bieniek, Wacławę Ćwiek, Władysławę Bednarek.

Godz. 12.00 – Za Parafian. Chrzest – Pola Kozłowska z Kruszyny.

Poniedziałek – 3 styczeń 2022r.

Wtorek – 4 styczeń 2022r.

Środa –  5 styczeń 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Leokadię Adamczyk.

Czwartek6 styczeń 2022r. Trzech Króli

Godz. 7.00 – MI

Godz. 9.00 – Jadwiga Ofiara z Wczasowej – za sp. Władysława Ofiarę w r. śmierci i Mirosława Słonawskiego w r. śmierci.

Piątek7 styczeń 2022r. I Piątek miesiąca

Godz. 15.00 – Spowiedź

Sobota – 8 styczeń 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Henryka Puka w 30 dzień po śmierci.

Niedziela – 9 styczeń 2022r.

Godz. 7.00 – Bartnik Gabriela z Huty – za śp. Tadeusza Bartnika w 1 r. śmierci.

Godz. 9.00 – Jolanta Maj z Obózka – Dz – bł w intencji Henryka Maja z Obózka w 60 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilata, małżonki, dzieci, wnuków i całej rodziny.

W najbliższy czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Jest to święto nakazanie, obowiązujące. Tego dnia 3 msze św. O godz. 7.00; 9.00 i 12.00.   Na każdej Mszy poświęcenie kredy.

W koszu obok chrzcielnicy będą wyłożone tzw. zestawy na 3 Króli. W foliowej torebce: kreda, kadzidło i węgielek. Z tego zestawu możemy skorzystać, składając dobrowolną ofiarę. Taca z tego dnia na potrzeby misji i misjonarzy.

W tym tygodniu I Czwartek i Piątek Miesiąca. Do chorych w domach udam się od godziny 8.00. Przypominam ze w każdej chwili możemy zgłosić chorych, starszych członków rodziny na I Piątki Miesiąca.

W przyszłą niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego.

Od stycznia 2022r. wznawiają działalność kursy przedmałżeńskie w ośrodku Emausa koło Białobrzeg i dzień skupienia dla narzeczonych w Błotnicy. Proszę aby osoby zamierzające   w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa, zapoznały się z terminami prowadzonych nauk. Informacja o terminach spotkań umieszczona  jest w naszej parafialnej gablocie

Z wizytą duszpasterską zwaną kolęda zamierzam udać się po święcie Trzech Króli czyli po 6 stycznia. Ofiary składane na kolędzie przeznaczone będą na rozbudowę, powiększenie naszego parafialnego cmentarza. Z ofiar za opłatki na wigilijny stół wpłynęła kotwa 6 tysięcy złotych. Wpłaciłem ją na parafialne konto w banku. Dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

Wizyta będzie tylko w tych rodzin, które będą tego chciały.

Jeśli ktoś odczuwa, lęk, obawę, bojaźń, przed Covid 19 i z tego powodu wolałby nie mieć kolędy w 2022r. to ja to przyjmę, w tym roku, ze pełnym zrozumieniem i uszanowaniem .

Osoby które czekają na kolędę, na poświęcenie domu i wspólną modlitwę, proszę aby ktoś   z rodziny był przed domem, przed wejściową furtką, abym wiedział do kogo mam się udać z wizytą duszpasterską.

Jeśli komuś oczekiwanie na zewnątrz sprawiałoby trudność to proszę przekazać sąsiadom, aby poinformowali księdza, aby udał się do następnego domu, chodź na przykład z racji wieku, czy innego powodu nikogo nie będzie przed wejściem do domu.

Może też być jakąś karteczka z informacją o zaproszeniu kapłana na kolędę.

Na dłuższych, większych wioskach każdego roku ktoś z mieszkańców przygotowywał obiad, posiłek, sołtysowie lub inne osoby. Za co byłem i jestem bardzo wdzięczy. Ale w czasie najbliższej kolędy proszę nie przygotować dla mnie żadnego posiłku, żadnego obiadu, ponieważ to bardzo wydłuża czas wizyty duszpasterskiej, od czasu do czasu wystarcza kawa lub herbata. Na pewno dam radę i siły mi wystarczy aby zakończyć planowane wizyty.

Mam nadzieję ze w przyszłości, w następnych latach będzie inaczej, tak jak to miało miejsce dotychczas, będzie czas na posiłek i dłuższą rozmowę z gospodarzami.

W czasie wizyty duszpasterskiej pozostawiałbym w domu dla dorosłych zamiast tradycyjnego obrazka, małą broszurkę, niewielką książeczkę o Bożym Miłosierdziu i siostrze Faustynie.

Wizyta rozpoczynać się będzie od godziny 9.00. Proszę aby tak jak w latach minionych, przyjechał pod plebanie jakiś samochód na godz. 8.50.

Jak wiemy w ubiegłym roku wizyty kolędowej nie było, podobnie jak w wielu innych parafiach.  Niektóre parafie decydowały się, na zapraszanie wiernych na wieczorową Mszę świętą, chodź w moim odczuciu, trudno to nazwać wizytą duszpasterską w tradycyjnym rozumieniu.

Jestem 3 krotnie zaszczepiony i w każdym domu będę miał na sobie prawidłowo założoną maseczkę na ustach  i nosie. Gospodarze u których zawitam z kolędą, sami decydują czy też będą chcieli używać maseczki. Maseczka w modlitwie nie przeszkadza.

Jeśli ktoś założy maseczkę no to założy, jeśli maseczki nie założy, no to nie założy, to też przyjmę z uszanowaniem. Ja jak już powiedziałem, maseczkę będę mieć w każdym dom, w czasie całej tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli po Mszy św. o godz. 9.00,
w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu naszej parafialnej scholi.

I jeszcze jeden koncert kolęd 9 stycznia, a więc w przyszła niedziela na Mszy św. o godz. 12.00 w wykonaniu dzieci śpiewających i grających z Gminnego Centrum Kultury w Jedlińsku.

Plan wizyty duszpasterskiej w parafii Bierwce 2022 r.

Rozpoczęcie o godzinie 9.00

7 styczeń 2022. (piątek)od godz. 9.00 – Urbanów. Tego samego dnia od godziny 12.00 – Zielonka

8 stycznia 2022r. (sobota) – Obózek i Godzisz. Rozpoczęcie od pana Grzegorza Małka