Ogłoszenia parafialne na niedzielę 18 grudnia 2021 r.

2. Godzinki o NMP
  3. Boże Narodzenie
  4. Paczuszka dla maluszka
  5. Opłatki na wielkanocny stół
  6. Nowy cmentarz

Intencje mszalne – 19 – 26 grudzień 2021r.

Niedziela – 19 listopad 2021r.

Godz. 6.30 – Godzinki o NMP

Godz. 7.00 –  Marianna Maj z Jeziorna – za śp. Stanisławę w r. śmierci, Stefana, Mieczysława, Piotra Majów, Karolinę, Jana Jaroszów, zmarłych z rodziny Majów i Wesołowskich.

Godz. 9.00 –  Elżbieta Adamczyk z Wczasowej – za sp. Józefa w r. śmierci, Leokadię, Franciszka Adamczyk.

Godz. 12.00 – Za Parafian.    Chrzest – Tymon Kołtunowicz z Wierzchowin.

Poniedziałek – 20 grudzień 2021r.

Godz. 6.00 – Godzinki o NMP

Godz. 6.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Jakuba Senatora.

Wtorek – 21 grudzień 2021r.

Godz. 6.00 – Godzinki o NMP

Godz. 6.30 –  od uczestników pogrzebu – za śp. Karola Wronę.

Środa22 grudzień 2021r.

Czwartek23 grudzień 2021r.

Godz. 6.00 – Godzinki o NMP

Godz. 6.30 – Teresa Gierasińska z Bierwiec – za sp. Adama, Cecylię, Zofię, Agnieszkę, Józefa Grabowskich, Stanisława, Józefę Romanowskich.

Piątek24 grudzień 2021r. Wigilia

Godz. 6.00 – Godzinki o NMP

Godz. 6.30 – Halina Maj z Bierwiec – za sp. Mieczysława w r. śmierci, Natalie Nesków i zmarłych z rodziny Nesków.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzeb – za śp. Bożenę Sułkowską.

Sobota – 25 grudzień 2021r. Boże Narodzenie

Godz. 0.00 – Pasterka – Dz – bł w intencji Krystyny i Mariana Łańcuchowskich z Sakinówki w r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Godz. 10.30 – W pewnej intencji znanej Panu Bogu. MI

Godz. 12.00 – Agnieszka i Stanisław Komorowscy z Czarnego Lugu – dz – bł w intencji dzieci i wnuków, o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.

Chrzest – Michalina Ofiara z Bierwiec i Helena Kołodziejczak z Kruszyny.

Niedziela – 26 listopad 2021r. Niedziela św. Rodziny

Godz. 7.00 – Maria Komorowska z Wierzchowin – za śp. Mariana, Karola, Józefę, Leokadię Komorowskich, Helenę Kucharczuk.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bł w intencji Huberta Zegarka z Kruszyny w 18 r. urodzin, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Godz. 12.00 – Od dzieci – dz – bl w intencji Wiesławy i Marka Szmid z Czarnego Ługu w 45 r. ślubu, o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci i wnuków.

Śpiew Godzinek o NMP na dniu powszednim o godz. 6.00, po Godzinkach Msza św. Roratnia o NMP.         W niedzielę śpiew godzinek o godz. 6.30.

W najbliższa sobotę uroczystość Bożego Narodzenia. Tego dnia 4 Msze św. O północy zwana Pasterką, o godz. 9.00; 10.30 i 12.00.

W niedzielę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia święto Świętej rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 12.00. Poświecenie ziarna owsa, bo to także święto św. Szczepana pierwszego męczennika.

Taca z Pasterki na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, a z 26 grudnia – KUL.

W imieniu Pani Dyrektor szkoły im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach Justyny Tuszyńskiej, pragnę serdecznie podziękować tym, którzy wzięli udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Dziękuję za wszystkie ofiarowane dary, produkty przeznaczone przed wszystkim dla małych dzieci. Ofiarowane przez naszą Parafie produkty trafią do Domów Samotnej Matki, do hospicjów dziecięcych i domów dziecka w całej Polsce, szczególnie do Domu Dziecka w Lublinie.

Wszystkie dostarczone paczki, produkty zostaną dostarczone, zawiezione w dniu jutrzejszym. Dużo paczek zostało także przyniesione bezpośrednio do szkoły w Wierzchowinach. Oprócz tych, które widzimy w kościele są także złożone w szkole w Wierzchowinach.

Jako ks. Proboszczowi wypada mi się cieszyć tym że wielu parafian złożyło jakiś swój dar, przygotowało paczkę. Cieszę się że gdy jest jakaś zbiórka na caritas, na pomoc różnorako poszkodowanym, potrzebującym, biednym to w naszej parafii jest wielu hojnych ofiarodawców, których niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Podobnie jak rok temu opłatki są wyłożone w koszu obok chrzcielnicy i po opłatek przychodzimy sami, opłatków nikt nie będzie po roznosił, najlepiej przyjść po opłatek w niedzielę lub na dniu powszednim przed lub po Mszy św. Dziękuję za ofiary składane za wigilijny opłatek.

Ofiary składane za opłatek będą przeznaczone na założenie nowego parafialnego cmentarza. Kilkakrotnie     w parafialnych ogłoszeniach, szeroko, dokładnie o tym informowałem. Ofiary z tegorocznej wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy, będą przeznaczone na pokrycie kosztów wiązanych z rozbudową, poszerzeniem naszego parafialnego cmentarza.