Ogłoszenia parafialne na niedzielę 22 sierpnia 2021 r.

Spis treści

  1. Intencje mszalne
  2. Odpust parafialny
  3. Parafialne Dożynki
  4. Matki Boskiej Częstochowskiej
  5. Nowy rok szkolny

I

Intencje mszalne – 22  29 sierpień 2021 r.

Niedziela –  22 sierpień 2021r. Odpust ku czci Matki Bożej Królowej.     Dożynki Parafialne

Godz. 7.00 – KŻR Jolanty Maj z Obózka – dz – bł w intencji sióstr z KŻR i ich rodzin, o zdrowie, potrzebne Boże łaski i opiekę Matki Bożej dla sióstr z Kółka różańcowego i ich rodzin, a także o potrzebne łaski dla kapłanów, ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego.

Godz. 9.00 – Dz – bł w i intencji Jadwigi i Waleriana Skiba z Sakinówki w 45 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Godz. 9.00 – Od rodziny – za śp. Piotra Cichockiego w 30 dzień po śmierci.

Godz. 12.00 – Msza św. Dożynkowa.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Ewy i Dominika Górnik z Kruszyny w 1 r. ślubu, o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków i córki Igi.

Poniedziałek – 23 sierpień 2021r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Marianne Kujawiak.

Wtorek – 24 sierpień 2021r.  

Godz. 7.00 – Aleksandra i Ryszard Bociarscy – za śp. Zofie Bednarczyk.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Wandę Ofiara.

Środa25 sierpień 2021r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Mieczysława Maja.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Stanisława Bienia.

Czwartek26 sierpień  2021r. Matki Boskiej Częstochowskiej

Godz. 9.00 –  Dz – bł w intencji Teresy i Stanisława Tchorzewskich z Jezioran, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnucząt i całej rodziny.

Godz. 17.00 – Od dzieci – Dz – bł w intencji dostojnych Jubilatów Stanisławy i Jana Zegarek z Bierwiec w 60 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci, wnuków, prawnuczki i całej rodziny.

Piątek 27 sierpień 2021r.     

Godz. 7.00 – Andrzej Sławiński z Sakinówki – za sp. Annę, Józefa, Stanisława, Andrzeja Sawickich, Władysławę Kozera, Jadwigę, Józefa Dróżdż, Annę, Wojciecha, Natalię Sawickich.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Henryka Krawczyka w 30 dzień po smierci.

Sobota –  28 sierpień 2021r.    

Godz. 7.00 – Krystyna Bolek z Wierzchowin – za sp. Jana Bolka w 3 r. śmierci.

Godz. 7.30 – Od rodziny – za śp. Mariana Nowińskiego w r. śmierci, Mariannę, Andrzeja Nowińskich, zmarłych z rodziny Nowińskich, Małków i Kowalczyków.

Godz. 16.30 – Msza św. ślubna – Paulina Rzeszot z Zielonki i Krystian Łukaszewski z par. Jastrzębia.

Niedziela –  29 sierpień 2021r.      

Godz. 7.00 – Od dzieci – za śp. Annę w r. śmierci, i Józefa Fudalów.

Godz. 9.00 – Od córki Renaty – dz – bł w intencji Jana Górki z Bierwiec z okazji 70 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Jolanty.

II

Dziś w naszej parafialny odpust ku czci Matki Bożej Królowej. Msze św. tak jak w każdą niedzielę, a wiec o godz. 7.00; 9.00 i 12.00. Procesja Eucharystyczna po Mszy o godz. 12.00. Proszę aby wziąć na procesje baldachim, feretrony, chorągwie i aby dziewczynki wypały kwiatki prze Najświętszym Sakramentem. Kazania odpustowe głosi ojciec Sylwester, paulin z Błotnicy.

III

Dziś także nasze Parafialne Dożynki. Dożynki czyli podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne zbiory naszych, pól, sadów i ogrodów.  W tym roku parafialny wieniec i dożynkową uroczystość przygotowują mieszkańcy Kruszyny, którym pragnę serdeczne, podziękować za dożynkowy piękny wieniec i całą dożynkową uroczystość.

Bardzo proszę by delegacja z wieńcem z naszej parafii wiała także udział w dożynkach gminnych w Jedlińsku.

IV

W najbliższy czwartek uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

V

Kończą sie z wolna tegoroczne wakacje, wkrótce Nowy Rok Szkolny. Na uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego zapraszam w przyszła niedzielę, 29 sierpnia na Mszę św. o godz. 9.00. Zapraszam Panie Dyrektor ze szkoły w Wierzchowinach i Bierwcach, zapraszam wszystkich nauczycieli, pracowników szkół, dzieci i rodziców. Na tej Mszy św. poświęcenie plecaków              i przyborów szkolnych dla najmłodszych dzieci.