Ogłoszenia parafialne na niedzielę 6 czerwca 2021 r.

Spis treści

  1. Intencje mszalne – 30 maj – 6 czerwiec 2021r.
  2. Oktawa Bożego Ciała
  3. Poświęcenie Jezusowemu Sercu
  4. Odpust parafialny
  5. Odnowiony feretron

I

Intencje mszalne – 6 – 13 czerwiec 2021r.

Niedziela –  6 czerwiec 2021r.

Godz. 7.00 – Dz – bł w intencji Edyty i Karola Warylak z Bierwiec w 20 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla małżonków, córek Zuzanny i Amelii i dla całej rodziny.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Małgorzaty i Jarosława Smyrdów  z Zielonki w 14 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci       i całej rodziny.

Godz. 12.00Dz – bł w intencji Karoliny Zabielskiej z Bierwiec w 18 r. urodzin, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Poniedziałek – 7 czerwiec 2021r.

Godz. 16.30 – Gabriela Bartnik z Czarnego Ługu – za śp. Tadeusza Bartnik.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo czerwcowe. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła.

Godz. 17.30 – Teresa Jarosz z Kruszyny Stacja –

Wtorek – 8 czerwiec 2021r.  

Godz. 7.00 – od uczestników pogrzebu – za śp. Eugeniusza Piątkowskiego w 7 dzień po śmierci.

Godz. 16.30 – KŻR Bożeny Krupa z Bierwiec – za sp. Marianne Kujawiak.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo czerwcowe.

Godz. 17.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Elżbietę Żuchowską.

Środa9 czerwiec 2021r.

Godz. 16.30 – Bezimienna – za dusze cierpiące w czyśćcu.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo czerwcowe.

Godz. 17.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Marcina Ofiarę.

Czwartek10 czerwiec 2021r. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

Godz. 16.30 – Od uczestnikowi pogrzebu – za sp. Zofie Bednarczyk w 30 dzień po śmierci.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo czerwcowe.

Godz. 17.30 – KŻR Petroneli Kołodziejczak z Kruszyny – o dary Ducha św. dla sióstr z Kółka Różańcowego i ich rodzin oraz dla nich o opiekę  Matki Bożej, a także o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego.

Piątek 11 czerwiec 2021r. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Godz. 7.00 – Helena Frączyk z Bierwiec –

Godz. 7.30 – Grażyna Cichowlas z Czarnego Ługu – za śp. Edmunda Staniszewskiego.

Godz. 8.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Krystynę Zbrożyna.

Sobota –  12 czerwiec 2021r. Parafialny Odpust Niepokalanego Serca NMP

Godz. 9.00 – KŻR Krystyny Bolek z Wierzchowin – za zmarłe siostry z KŻR, zmarłych księży Proboszczów parafii Bierwce: Bronisława Kaczmarskiego, Józefa Suligowskiego i Władysława Kosiec, oraz za sp. ks. Jana Grochowskiego i Jana Jóźwika.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

Godz. 17.00 – Od córek – dz – bł w intencji rodziców, Agnieszki i Tomasza Sułek z Bierwiec Stacji w 25 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Godz. 18.00 – Msza św. ślubna – Paulina Cielniak z Wierzchowi i Jacek Ulawski z Radomia.

Niedziela –  13 maj 2021r.

Godz. 7.00 –  Aneta Wolak z Wierzchowin – za śp. Łukasza i Bożenę Sułkowskich.

Godz. 9.00 –  Dz – bł w intencji Beaty i Adama Puk z Kruszyny w 25 r. ślubu, o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci i całej rodziny.

Godz. 12.00 Dz – bl w intencji Mai Murawskiej z Wierzchowin w 18 r. urodzin, o  zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

II

Z racji oktawy Bożego Ciała Msze św. po południu. Po pierwszej Mszy św. o godz. 17.00 Nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna jeden raz wokół świątyni. W najbliższy czwartek zakończenie oktawy i poświęcenie wianków. W czwartek Msza św. z kazaniem na pierwszej Mszy św. czyli o godz. 16.30 

III

Poświęcenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

11 czerwca 2021 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice NSPJ w Krakowie będzie miał miejsce akt odnowienia poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia, przy udziale Konferencji Episkopatu Polski.

W naszej parafii ten akt odnowimy w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 7.00.

Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Tego dnia ponieważ jest to uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

IV

12 czerwca,  w najbliższa sobotę nasz główny parafialny Odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia 3 Msze święte. O godz. 9.00; suma o 12.00 i o godz. 17.00.  Po Mszy św. o 12.00, procesja Eucharystyczna wokół świątyni. Bardzo proszę aby podobnie jak w Boże Ciało wziąć na procesje chorągwie, feretrony, baldachim i różaniec procesyjny. ZAChęcam do licznego udziła na Mszach św. odpustowych. Proszę o liczny udział w odpuście ministrantów, a na Mszy św. o 12.00 dziewczynek sypiących kwiatki. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Grzegorz Potrzebowski z Białobrzeg.

V

Dziękuję jeszcze raz za uroczystość Bosego Ciała. Dziękuję za przygotowane 4 ołtarze, dziękuje wszystkim, którzy na różne sposoby pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu procesji. Dziękuję za odnowienie jednego z feretronów. Dziękuję za to panu Andrzejowi Sławińskiemu, dziękuje paniom które ufundowały jego odnowienie: Iwonie Góreckiej, Monice Majkusiak, Anecie Szczepaniak i Małgorzacie Zabielskiej. Za zabieganie o jego odnowienie dziękuje pani Halinie Krupa.