Ogłoszenia parafialne na niedzielę 28 marca 2021 r.

Spis treści

 1. Niedziela Palmowa
 2. Taca na kwiaty do grobu Pana Jezusa
 3. Kandydaci do bierzmowania
 4. I czwartek, piątek i sobota miesiąca
 5. Spowiedź w Wielkim Tygodniu.
 6. Triduum Paschalne
 7. Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 8. Zalecenia epidemiczne
 9. Taca z Wielkiego Piątku i Poniedziałku Wielkanocnego
 10. Pomoc dla Igi
 11. Intencje mszalne – 28 marzec – 5 kwiecień 2021r.

Liturgia Wielkiego Tygodnia – 2021r. (w skrócie)

Wielki Czwartek – Liturgia Wielkiego Czwartku godz. 18.00
Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 18.00
Liturgia Wielkiego Piątku – 18.30
Czuwanie przy Grobie Pana Jezusa do godz. 21.00
Wielka Sobota – Adoracja przy grobie Pana Jezusa od godziny – 7.00 do 18.00.
Po zakończeniu Liturgii Wielkiej Soboty, adoracja Pana Jezusa w grobie do godziny 21.00.
Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele o godzinie 9.00  i  11.00. Po pierwszym poświęceniu w kościele, poświecenie na poszczególnych wioskach, tak jak w latach minionych.
Msza święta i Liturgia Wielkiej Soboty – godzina 18.00
Niedziela Wielkanocna – Msze św. o godzinie 6.00;  9.00;  10.30;  12.00
Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godzinie 7.00;  9.00;  12.00

I

Dziś Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Dziś na Mszy św. godz. 12.00 poświęcenie palm. Nie ma procesji z palmami wokół świątyni, tylko poświęcenie palm.

II

Tak jak każdego roku taca z Niedzieli Palmowej przeznaczona na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

III

Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania, które miało być dzisiejszej niedzieli zostaje odwołane i przeniesione na inny termin.

IV

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w Wielki Piątek od godz. 17.00 do 17.30. Później musze już być w zakrystii i czuwać nad przygotowaniami do Liturgii Wielkiego Piątku. Ostatnią Drogę Krzyżowa poprowadzi młodzież oazowa z naszej parafii, a ja w ty czasie znów będę mógł spowiadać.

V

Spowiedź w Wielkim Tygodniu

Spowiedź w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę
Przed Mszą Świętą o godzinie 7.00 i po zakończeniu Mszy świętej w dolnej kaplicy.

Oraz wieczorem po zakończeniu Liturgii w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.

VI

Liturgia Wielkiego Tygodnia – 2021r.

Wielki Czwartek – Liturgia Wielkiego Czwartku godz. 18.00

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 18.00

Liturgia Wielkiego Piątku – 18.30

Czuwanie przy Grobie Pana Jezusa do godz. 21.00

Wielka Sobota – Adoracja przy grobie Pana Jezusa od godziny – 7.00 do 18.00.

Po zakończeniu Liturgii Wielkiej Soboty, adoracja Pana Jezusa w grobie do godziny 21.00.

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele o godzinie 9.00  i  11.00. Po pierwszym poświęceniu w kościele, poświecenie na poszczególnych wioskach, tak jak w latach minionych.

Msza święta i Liturgia Wielkiej Soboty – godzina 18.00

Niedziela Wielkanocna – Msze św. o godzinie 6.00;  9.00;  10.30;  12.00

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godzinie 7.00;  9.00;  12.00

====================================

Liturgia Wielkiego Czwartku

Msza Święta o godzinie 18.00. Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Liturgia Wielkiego Piątku

O godzinie 18.00 Droga Krzyżowa i bezpośrednio po niej Liturgia Wielkiego Piątku. Tego dnia jedyny raz w roku,  nigdzie na świecie nie jest sprawowana ofiara Mszy św. Przeżywamy Liturgie Wielkiego Piątku.

W tym roku z powodu epidemii adoracja Pana Jezusa w grobie, nie w dolnej kaplicy, ale w górnym kościele do godziny 21.00. Czyli tak samo, jak to było w ubiegłym roku.

Tego dnia obowiązuje nas post ścisły. Spożywany jeden posiłek większy i dwa mniejsze.

Proszę aby Kółka różańcowe z naszej parafii, czuwały przy Panu Jezusie w Eucharystii i prowadziły całodzienną adoracje. Proszę aby panie Zelatorki, czyli opiekunki poszczególnych Kółek Różańcowych porozumiały się miedzy sobą i podzieliły godziny adoracji swoich Kółek Różańcowych w Wielką Sobotę, od godziny 7.00 do 18.00.

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych, koszyczków, w kościele dwa razy o godz. 9.00 i 11.00. Proszę aby te osoby które, będą wewnątrz świątyni nie stawiały swojego koszyczka na ławce, tylko cały czas trzymały go w ręce, tak aby później odbierając koszyczek, nie podchodzić do innych i cały czas zachować odpowiedni dystans.

Po poświęceniu koszyczków wewnątrz świątyni wyjdę także na zewnątrz, przed kościół i tam również dokonam poświęcenia. Jeśli będzie więcej ludzi to proszę ustawić się nie tylko na zewnątrz przed schodami, ale także po bokach świątyni z prawej i lewej strony.  Tak więc nie ma potrzeby aby wszyscy wchodzili do świątyni.

Po pierwszym poświęceniu o godz. 9.00 udam się na poszczególne wioski i poświęcę koszyczki      w ustalonych miejscach. Tak jak to miało miejsce wiele razy w latach minionych.

Zachęcam aby osoby u których jest poświęcenie pokarmów w miarę możliwości, tak wszystko przygotowali, aby koszyczki nie wnosić do domu, lecz postawić na odpowiednio przygotowanym miejscu na zewnątrz. Tak na pewno będzie  bezpieczniej.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.00, tradycyjnie od poświęcenia ognia na zewnątrz.

Woda święcona tylko w naczyniu stojącym obok chrzcielnicy.

Niedziela Wielkanocna

Tego dnia Msze Święte o godzinie: 6.00, 9.00, 10.30, 12.00.

Niedziele Zmartwychwstania rozpoczniemy o godz. 6.00 procesją Rezurekcyjną wokół świątyni, ale nie 3 razy jak to dotąd bywało, ale jeden raz wokół świątyni.
Poniedziałek Wielkanocny

Msze Święte o godzinie:
7.00;  9.00;  12.00.

VII

W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

VIII

Zalecenia epidemiczne. Jak wszyscy wiemy sytuacja epidemiczna uległa znacznemu pogorszeniu. Słyszymy o trzeciej tzw. fali epidemii, fali silniejszej niż dotychczasowe. Daj Boże, aby ta fala była już fala ostatnią  i po jej przejściu, za kilka, kilkanaście tygodni, powinna być już wyraźna  poprawa.

Ale nim to nastąpi, musimy wszyscy pamiętać że wiele zależy także od nas samych. Od przestrzegania 3 zasad tzw. DDM. Dystans, dezynfekcja, maseczka.

Bardzo proszę abyśmy wszyscy o tym pamiętali a kościele, ale także w innych miejscach.

Jak wiemy zalecaną osłoną ust i nosa są nie przyłbice ale maseczki.. Maseczkę musimy co jakiś czas prać, dezynfekować a najlepiej wymieniać na nowa. Ale maseczka maseczce nierówna. Lekarze, wirusolodzy mówią że nie wszystkie maseczki są jednakowo skuteczne.

Te najzwyczajniejsze, materiałowe, jedno, czy nawet dwu warstwowe, może i ładniej na twarzy wyglądają, ale gorzej filtrują, słabiej zabezpieczają i wszystkie badania to potwierdzają. To dlatego eksperci zachęcają do używania maseczek wyższej klasy, trójwarstwowych ze specjalnym filtrem, lub nawet 5 warstwowych, a takie też są i nie są trudne do zdobycia i nie są dużo droższe, do tych maseczek niższej klasy.

Jak wiemy zalecenia rządu, potwierdzone także przez Episkopat Polski i naszego Biskupa Ordynariusza ustanawiają limit wiernych 1 osoby na 20 m2. Dlatego w naszej świątyni według tych zaleceń, może być maksymalnie na jednej Mszy św. 25 osób, łącznie z chórem i prezbiterium.

Dla nas wszystkich są to trudne czasy. Już po raz drugi z rzędu, taka sytuacja przydarza się akurat       w czasie naszych największych i najważniejszych Świat Wielkanocnych. 25 osób to oczywiście nie jest dużo, dlatego przez cały czas trwania tych ograniczeń będzie otworzona dolna kaplica, w której także kilka osób będzie mogło uczestniczyć we Mszy św.

W dolnej kaplicy jest głośnik, nie będziemy widzieć ale będziemy słyszeć przebieg liturgii. Ponadto będzie cały czas włączony głośnik na zewnątrz kościoła ten nad schodami. Na zewnątrz przed schodami także może zgromadzić się pewna grupa osób, zachowując odpowiedni dystans i musząc maseczkę. Na każdej Mszy św. będę także wychodził na zewnątrz i  udzielał Komunii św.

IX

Taca z Wielkiego Piątku na utrzymanie grobu Pana Jezusa w Jerozolinie a taca z  i Poniedziałku Wielkanocnego czyli drugiego dnia świąt na KUL

X

Stowarzyszenie Czas na Zmiany z Wierzchowin, jak co roku organizuje w Niedzielę Palmową akcje „chleb dla każdej rodziny. Stowarzyszenie zaprasza do nabycia chlebka po każdej Mszy świętej. Cały dochód z akcji będzie przeznaczony na operacje dla Igi Sawościuk. Gorąco zachęcamy do nabycia chlebka i tym samym do wsparcia tak szczytnego celu.

XI

Intencje mszalne – 28 marzec – 5 kwiecień 2021r.

Niedziela –  28 marzec 2021r. Niedziela Palmowa   

Godz. 7.00 –  Jadwiga Skiba z Sakinówki – za sp. Grzegorza, Jana, Kazimierę Skibów, Józefa, Cecylię Jana Sumińskich.

Godz. 9.00 –  Od męża i dzień – w intencji Agnieszki Kowalskiej z Bierwiec w 40 r. urodzin, o zdrowie dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Godz. 12.00 –  Od córek z rodzinami – dz – bł w intencji Tadeusza Greckiego w 8 rocznice urodzin, o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilata, a także dla małżonki pani Gabrieli, dla dzieci, wnucząt i całej rodziny.

Poniedziałek – 29 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Mieczysława Maja.

Wtorek – 30 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 – Andrzej Sławiński z Sakinówki – za śp. Zofie, Adama  Sławińskich, zmarłych z rodziny Sławińskich i Wilanowiczów.

Środa – 31 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 –

Czwartek – 1 kwiecień 2021r. Wielki Czwartek

Godz. 18.00 – Msza św. za Kapłanów.

Piątek – 2 kwiecień 2021r. Wielki Piątek. I Piątek miesiąca

Godz. 18.00 – Droga Krzyżowa

Godz. 18.30 – Liturgia Wielkiego Piątku

Sobota –  3 kwiecień 2021r. Wielka Sobota. I Sobota miesiąca

Godz. 18.00 – Rafał Sumiński z Bierwiec – za śp. Henryka, Annę, Stanisławę, Stanisława Sumińskich.

Niedziela –  4 kwiecień 2021r. Niedziela Zmartwychwstania  

Godz. 6.00 – Rezurekcja. Dz – bł w intencji Teresy i Stanisława Tchórzewskich z Bierwiec, do Pana Jezusa zmartwychwstałego, o zdrowie, Boże błogosławieństwo dla małżonków, dzieci, wnucząt i całej rodziny.

Godz. 9.00 – Bożena Sułkowska z Wierzchowin – za sp. Eugeniusza Ptasińskiego w r. śmierci, , Celinę, Michała Ptasińskich, Łukasza Sułkowskiego.

Godz. 10.30 – Barbara Lewińska z Bierwiec –

Chrzest – Zofia Szymaniak z Kruszyny

Godz. 12.00 – Za Parafian

Poniedziałek – 5 kwiecień 2021r. Poniedziałek Wielkanocny

Godz. 7.00 – Od zony i córek – za sp. Tadeusza Rudzińskiego w 1 r. śmierci.

Godz. 9.00 – Bogdan Adamski z Kruszyny Stacja – za sp. Ernesta Żarłoka w 2 r. śmierci, Tomasza, Henryka Żarłoków, Stanisława, Józefa, Józefę Admskich.

Godz. 12.00 – Za Parafian.