Ogłoszenia parafialne na niedzielę 21 marca 2021 r.

Spis treści

 1. Droga Krzyżowa
 2. Gorzkie Żale
 3. Niedziela Palmowa
 4. Taca na kwiaty do grobu Pana Jezusa
 5. Dzień Świętości życia
 6. Kandydaci do bierzmowania
 7. Gość Niedzielny
 8. Pomoc dla Igi
 9. Spowiedź chorych
 10. Spowiedź w dekanacie jedlińskim
 11. Intencje mszalne – 21 – 28 marzec 2021 r.

I

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00.

II

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.

III

Niedziela za tydzień to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia a więc bliski już czas naszych najważniejszych chrześcijańskich świąt, świat Zmartwychwstania Pańskiego. Poświęcenie palm i procesja jeden raz wokół świątyni na Mszy św. o godzi. 12.00.

IV

Tak jak każdego roku taca z Niedzieli Palmowej przeznaczona na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

V

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i Duszpasterstwa Rodzin diecezji radomskiej zapraszam do włączenia się w Tydzień Modlitw o ochronę życia. Jest to inicjatywa modlitewna, mająca na celu uratowanie życia dzieci nienarodzonych, ich rodziców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji lub otrzymali trudną diagnozę prenatalną. Jest to także modlitwa w intencji pielęgniarek, położnych i lekarzy, polityków, dziennikarzy oraz wszystkich osób domagających się zabijania dzieci nienarodzonych.

Tydzień modlitw rozpoczął się we wspomnienie świętego Józefa (19 marca), a zakończy się w czwartek w Dzień Świętości Życia  (25 marca). Codziennie odmawiana jest Litania do świętego Józefa oraz modlitwa świętego Jana Pawła II o poszanowanie życia.

Dziś podczas nabożeństwa Gorzkich Żali, będziemy przepraszać Pana Boga za grzechy przeciwko nienaruszalności ludzkiego życia, modlitwy o nierozerwalność małżeństwa, oraz o szacunek, poszanowanie godności ludzkiego ciała, szczególnie ciała kobiecego.

25 marca każdego roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzony Dzień Świętości Życia.

Wydział duszpasterstwa rodzin kurii w Radomiu, prosi o przesłanie listy osób, które podjęły  Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, celem wpisania ich do „Księgi Życia”.

Podobne jak w ubiegłym roku 25 marca, rozpoczynamy także w naszej parafii, przez chętne osoby 9 miesięczną modlitwę, jako Duchową Adopcje Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Ta modlitwa trwać będzie do 25 grudnia, czyli równo 9 miesięcy.

Jak wiemy są tacy, także w Polsce, którzy żądają  zalegalizowania tzw. aborcji na żądanie, aborcji  bez granic. Jeśli ktoś jest zdecydowany, to Deklaracje przyrzeczenia możemy   wziąć z kościoła domu, wypełnić ją i przynieść 25 marca na Mszę świętą, bo wtedy uroczyście rozpoczniemy 9 miesięczne modlitwy i intencji dziecka, którego życie jest zagrożone.

Deklaracje położone jest na klęczniku, w przejściu pod chorem, ponadto możemy sobie wziąć krótki informator, czym jest duchowa adopcja. Osoby pragnące podjąć duchową Adopcję proszę aby przyniosły wypełnioną deklarację do kościoła, w najbliższy czwartek 25 marca na Mszę św. o godzinie 7.00 w dolnej kaplicy.

Gdyby koś tego dnia z różnych powodów nie mógł być w kościele, to proszę deklaracje przekazać przez kogoś innego, albo przynieść ją osobiście do mnie w jakiś inny dzień.

Najważniejsze aby tego dnia zacząć modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone, wybór dziecka pozostawiamy decyzji Pana Boga. Duchowa Adopcje rozpoczynamy 25 marca, chodź można zacząć także w jakiś inny dzień, chodź zasadniczo najczęściej rozpoczynamy ją 25 marca, czyli w uroczystość Zwiastowania NMP, a więc w najbliższy czwartek, w dolnej kaplicy, poprzez specjalne nabożeństwo i złożone ślubowanie.

VI

Kandydaci do bierzmowana w przyszła niedzielę mają swoje spotkanie po Mszy św.

o godz. 9.00.  Obecność obowiązkowa. Musimy zacząć przygotowania, bo w przeciwnym razie nie zdążymy z przygotowaniem do bierzmowania, wyznaczonym na dzień 1 czerwca.

VII

Redakcja „Gościa Niedzielnego” wydała specjalne pismo, zatytułowane „Gość Extra”, specjalny dodatek. Jest ono w całości poświęcone św. Józefowi z okazji Roku Świętego Józefa.  Wydanie kosztuje 9 zł. Ten dodatek mogą nabywać stali prenumeratorzy Gościa niedzielnego, ale także wszyscy inni chętni.

VIII

Tydzień temu z całej niedzielnej tacy została  zebrana kwota 7320 złotych jako pomoc dla Igi. Zebraną kwotę wpłaciłem na konto fundacji, „Siepomaga”, a fundacja sfinansuje koszt operacji Igi. W imieniu Igi i jej rodziców dziękuję wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom.

Dziś po każdej Mszy świętej, na placu przed kościołem będziemy mogli nabyć palmy na Niedzielę Palmową. Składane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla Igi.

Ponadto Stowarzyszenie Czas na Zmiany z Wierzchowin, jak co roku organizuje

w przyszłą niedzielę a więc Niedzielę Palmowa akcje „chleb dla każdej rodziny. Stowarzyszenie zaprasza do nabycia chlebka po każdej Mszy świętej. Cały dochód z akcji będzie przeznaczony na operacje dla Igi Sawościuk. Gorąco zachęcamy do nabycia chlebka i tym samym do wsparcia tak szczytnego celu.

IX

Do chorych ze spowiedzią wielkopostną, udam się w najbliższy piątek 26 marca, od godz. 9.00. Chorym można zgłaszać osobiście w zakrystii lub w parafialnej kancelarii, można to także uczynić telefonicznie.

X

W tym tygodniu spowiedź wielkopostna w sąsiednich parafiach. W Jedlińsku w najbliższą środę, w czwartek w Goryniu i ostatnia spowiedź sobotę w Goździe.

XI

Intencje mszalne 21 – 28 marzec 2021r.

Niedziela –  21 marzec 2021r.    

Godz. 7.00 – Dorota Żarłok z Kruszyny Stacja – za śp. Józefę, Józefa Adamskich, Henryka, Tomasza, Ernesta Żarłok.

Godz. 9.00 – Teresa Sułkowska z Huty – za sp. Mariannę, Stanisława Nadolnych, zmarłych z rodziny Nadolnych i Dyziaków.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Anny i Łukasza Paluch z Czarnego Ługu w r. ślubu, o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków i dzieci, Mikołaja i Julii.

Poniedziałek – 22 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Jana Ofiarę.

Godz. 7.30 – od uczestników pogrzebu – za sp. Stefana Cielniaka w 7 dzień po śmierci.

Wtorek – 23 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 –

Środa – 24 marzec 2021r.

Godz. 7.00 –

Czwartek – 25 marzec 2021r.

Godz. 7.00 – Dz – bł w intencji pana Mariana Jarosza w r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Piątek26 marzec 2021r.  

Godz. 16.00 – Droga Krzyżowa.

Godz. 16.30 – Irena Gizicka z Sakinówki –

Godz. 17.00 – Od rodziny – za sp. Marianne Kujawiak w 7 dzień po śmierci.

Sobota –  27 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 – Alicja Konopka z Bierwiec – za sp. Tadeusza Konopkę w 4 r. śmierci, Józefa, Mariannę Malinowskich, Annę Rutkowska i wszystkich zmarłych z rodziny.

Niedziela –  28 marzec 2021r. Niedziela Palmowa   

Godz. 7.00 –  Jadwiga Skiba z Sakinówki – za sp. Grzegorza, Jana, Kazimierę Skibów, Józefa, Cecylię Jana Sumińskich.

Godz. 9.00 –  Od męża i dzień – w intencji Agnieszki Kowalskiej z Bierwiec w 40 r. urodzin, o zdrowie dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Godz. 12.00 –  Od córek z rodzinami – dz – bł w intencji Tadeusza Greckiego w 8 rocznice urodzin, o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilata, a także dla małżonki pani Gabrieli, dla dzieci, wnucząt i całej rodziny.