Ogłoszenia parafialne na niedzielę 7 marca 2021 r.

Spis treści

  1. Rekolekcje Wielkopostne
  2. Droga Krzyżowa
  3. Gorzkie Żale
  4. 1% na Caritas
  5. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego
  6. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania
  7. Pomoc dla Igi
  8. Zapowiedzi
  9. Intencje mszalne – 7 – 14 marzec 2021r.

I

Tradycyjnie w 3 Niedziele Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze Wielkopostne rekolekcje.     Z powodu epidemii covid 19 będą one miały nieco inny przebieg niż zazwyczaj. Będą to zasadniczo rekolekcje dla dorosłych. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. Patryk Golczyński, ksiądz wikariusz z parafii Wsola.

Dzieci i młodzież będą przeżywać rekolekcje w szkołach, dla młodszych klas prowadzone przez panie katechetki, bądź prowadzone zdalnie online dla starszych klas.

Rekolekcje Wielkopostne w parafii Bierwce 7 – 9 marzec 2021r.

NIEDZIELA – 7 marzec  2021r.

Godz. 7.00 – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Godz. 10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 12.00 – Msza św. z nauką dla ogólną

PONIEDZIAŁEK – 8 marzec 2021r.

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

WTOREK – 9 marzec 2021r.   Dzień spowiedzi

Godz. 9.00 –  Msza św. z nauką dla dorosłych
Spowiedź – od 9.30 – 10.30. Potem przerwa w spowiedzi.
Spowiedź – od 11.30 – 12.00

Godz. 12.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.
Spowiedź od godz. 15.00 – 16.00

Godz. 16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych 

Ponadto dzieci, młodzież i dorośli będą mieli możliwość wysłuchać nauk rekolekcyjnych w  telewizji, w TVP 3.

INFORMACJE 

Redakcji Audycji Katolickich TVP dotyczące Rekolekcji wielkopostnych w TVP3

Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w następujących terminach i porach.

Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3

W czasie pandemii, kiedy dzieci mają utrudniony kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale również mają trudności z uczestniczeniem w życiu Kościoła, szczególnie ważne dla najmłodszych jest spotkanie z Panem Bogiem w telewizyjnych rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje dla dzieci poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB. Konwencja nauk rekolekcyjnych dla najmłodszych zostanie utrzymana w stylistyce programu „Ziarno”. Pojawi się w nich także Ciocia Ewelina i s. Maria Trukan FMA, która przy pomocy doświadczeń naukowych zachęci dzieci do szukania i rozpoznawania Pana Boga w świecie.

Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3

Trudne sprawy dorastania, brak kontaktu z przyjaciółmi, często samotność i brak wsparcia – to tematy, które stały się szczególnie ważne dla młodzieży w okresie pandemii. Młody człowiek często nie wie, gdzie szukać wsparcia. Dlatego Redakcja katolicka przygotowuje rekolekcje właśnie dla młodzieży. Cykl trzech spotkań wielkopostnych, opartych na czytaniach z Pisma Świętego, poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM wraz z twórcami programu młodzieżowego „Studio Raban” – Pauliną Worożbit oraz Michałem „Paxem” Bukowskim.

Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, TVP3

Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji zgłębiamy mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień często zapominamy, żyjąc w zamknięciu i codziennych trudnościach. Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej obojętny i nieczuły na biedę, samotność i krzywdę innych. Człowiek zatroskany, człowiek znękany, samotny, często odpowiedź na dręczące go pytania, otrzymuje właśnie podczas rekolekcji. Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa dają nadzieję współczesnemu człowiekowi. Wychodząc naprzeciw wielkiemu zapotrzebowaniu na Słowo Boże, Redakcja katolicka przygotowuje cykl trzech spotkań rekolekcyjnych, które poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak.

Każda seria rekolekcji (dzieci, dorośli, młodzież) odbędzie się w cyklu 3 odcinków, każdy o czasie 23 minut.

II

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00.

III

Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.

IV

Zachęcam wzorem lat ubiegłych do przekazanie 1% należnego podatku, na rzecz Caritas Diecezji Radomskiej. Ulotki jak to uczynić znajdziemy na klęczniku pod chórem.

V

Podobne jak w ubiegłym roku 25 marca, rozpoczynamy 9 miesięczną modlitwę, jako Duchową Adopcje Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Ta modlitwa trwać będzie do 25 grudnia, czyli równo 9 miesięcy.

Jak wiemy są tacy, także w Polsce, którzy żądają  zalegalizowania tzw. aborcji bez granic. Myślę że domyślamy się, co to znaczy aborcja bez granic. Jeśli ktoś jest zdecydowany, to deklaracje Przyrzeczenia możemy już dziś wziąć z kościoła domu, wypełnić ją i przynieść 25 marca na Mszę świętą, bo wtedy uroczyście rozpoczniemy 9 miesięczne modlitwy i intencji dziecka, którego życie jest zagrożone.

Deklaracje położone jest na klęczniku, w przejściu pod chorem, ponadto możemy sobie wziąć krótki informator, czym jest duchowa adopcja. Rok temu w naszej parafii 15 osób, podjęło Duchową Adopcje. Jak na pierwszy raz to sporo. Myślę ze w tym roku będzie więcej takich osób. Za tę wytrwałą modlitwę, kiedyś nas Pan Bóg wynagrodzi, a za pomoc w szczęśliwym przyjściu na świat, uratowane dziecko osobiście podziękuje i będzie w niebie naszym serdecznym przyjacielem.

VI

W przyszła niedziele po Mszy św. o godzinie 9.00, spotkanie z rodzicami kandydatów  do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

VII

OGŁOSZENIE !!!

W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej na terenie placu kościelnego odbędzie się sprzedaż różnego rodzaju domowych wypieków. Cała zebrana kwota ze sprzedaży zostanie przekazana na konto fundacji, na którym trwa zbiórka pieniążków na operację ciężko chorej Igi Sawościuk. Dziewczynka urodziła się ze złożoną wadą serca pod postacią zespołu izomeryzmu lewostronnego.

Podczas obecnego pobytu w szpitalu Iga jednego dnia przeszła dwie operacje na sercu  oraz jego cewnikowanie. Organizm dwu letniej dziewczynki jest bardzo osłabiony, co powoduje słabszą pracę serca. W Polsce zaplanowana jest jeszcze jedna i ostatnia operacja, która ma podtrzymać życie Igi tylko na kilka lat. Na szczęście jest szansa na bezpieczne i długie życie dla niej. Tą szansą jest operacja wykonana w Niemczech, która powinna się odbyć nie później niż za 2-3 miesiące a jej koszt wynosi około 35 000 euro.

Dlatego też zachęcamy do zakupu smakołyków z których zebrane pieniążki przybliżą drogę Igi do normalnego dzieciństwa i dalszego życia.

Dodatkową atrakcją  dnia dzisiejszego dnia będzie możliwość zakupienia przez panów kwiatka, oraz słodkiego miodku, jako prezent z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet.

Do włączenia się w pomoc dla Igi serdecznie zaprasza Dyrekcja Szkoły w Bierwcach, pani Agnieszka Szymańska wraz z Radą Rodziców.

Koszt operacji Igi jest dość znaczny, ta operacja nie może być zbyt długo odwlekana, dlatego aby jeszcze bardziej pomóc i przyspieszyć zbiórkę na pomoc dla Igi, postanowiłem aby taca  z całej przyszłej niedzieli, była w całości przeznaczona na ten cel. Podobne zbiórki były już kilkukrotnie, w ubiegłych latach w naszej parafii.

VIII

Zapowiedzi

IX

Intencje mszalne 28 luty – 7 marzec 2021r.

Niedziela –  7 marzec 2021r.  Rekolekcje Wielkopostne

Godz. 7.00 – KŻR Genowefy Nowińskiej z Kruszyny – dz – bł w intencji sióstr z Kółka różańcowego,       i intencji ich rodzin, o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Królowej Różańca świętego, oraz      w intencji księdza, Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego, o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej, Matki Kapłanów.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bl w intencji Kingi Rychel z Wierzchowin w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Godz. 10.30 –  Dz – bł w intencji Krystyny i Jana Górków z Bierwiec w r. ślubu, o zdrowie dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnucząt i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

Poniedziałek – 8 marzec 2021r. Rekolekcje

Godz. 9.00 – Franciszek Kalbarczyk z Czarnego Ługu – za śp. Mariana, Helenę, Wincentego, Franciszkę Królów, Jana, Mariannę, Janinę Chojnacką, Janinę Kłosińską.

Godz. 16.00 – Od przyjaciół za sp. Jakuba Senatora.

Wtorek – 9 marzec 2021r. Spowiedź wielkopostna

Godz. 9.00 – Marian Chojnacki z Kruszyny – za śp. Janinę w r. śmierci, Mariannę, Jana Chojnackich, Helenę, Adama, Walentego, Jana, Mariannę Zegarków, Janinę Kłosińską.

Godz. 12.00 –

Godz. 16.00 –

Środa10 marzec 2021r.

Godz. 7.00 –  Stanisława Grabowska z Bierwiec – za śp. zmarłych z rodziny Zagnieńskich, Mieczysława w r. śmierci, zmarłych z rodziny Grabowskich, siostrę Albertynkę, Krystynę Kundera.

Godz. 7.30 – Gr. – x. EP

Czwartek11 marzec 2021r.

Godz. 7.00 – Od kolegów i koleżanek – za sp. Elżbietę Żuchowską.

Godz. 7.30 – Gr. – x. EP

Piątek12 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Mariana Kucharczyka.

Godz. 16.00 – Droga Krzyżowa.

Godz. 16.30 –  Anna Żarłok z Kruszyny – za sp. Henryką, Tomasza, Ernesta Żarłoków, Józefę, Stanisława Adamskich.

Godz. 17.00 – Aneta Wolak z Wierzchowin – za śp. Łukasza Sułkowskiego.

Sobota –  13 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Marcina Ofiarę.

Godz. 7.30 – Od rodziny za sp. Wojciecha Kowalczyka w 10 r. śmierci.

Niedziela –  14 marzec 2021r.    

Godz. 7.00 – Krystyna Kaczmarska z Bierwiec – za sp. Zofię, Józefa Kaczmarskich w r. ich śmierci, Stanisława, Józefę, Kazimierza Kaczmarczyk, Zofię Maciąg.

Godz. 9.00 – Od córek z rodzinami – za sp. Helenę i Józefa Nowakowskich w 1 r. śmierci.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.