Ogłoszenia parafialne na niedzielę 28 lutego 2021 r.

Spis treści

 1. Droga Krzyżowa
 2. Gorzkie Żale
 3. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na misje.
 4. 1% na Caritas
 5. Rekolekcje wielkopostne
 6. I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca
 7. Rok świętego Józefa
 8. Rycerze Kolumba
 9. Pomoc dla Igi (więcej w punkcie 9)
 10. Kamizelki odblaskowe
 11. Intencje mszalne – 14 – 21 luty 2021 r.

I

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00.

II

Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.

III

W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na misje. Ad Gentes.

IV

Zachęcam wzorem lat ubiegłych do przekazanie 1% należnego podatku, na rzecz Caritas Diecezji Radomskiej. Ulotki jak to uczynić znajdziemy na klęczniku pod chórem.

V

Tradycyjnie w 3 Niedziele Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze Wielkopostne rekolekcje.     Z powodu epidemii covid 19 będą one miały nieco inny przebieg niż zazwyczaj. Będą to zasadniczo rekolekcje dla dorosłych. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. Patryk Golczyński, ksiądz wikariusz z parafii Wsola. Taca z rekolekcyjnych dni dla ks. rekolekcjonisty i na pokrycie kosztów rekolekcji.

Dzieci i młodzież będą przeżywać rekolekcje w szkołach, dla młodszych klas prowadzone przez panie katechetki, bądź prowadzone zdalnie online dla starszych klas.

Ponadto dzieci, młodzież i dorośli będą mieli możliwość wysłuchać nauk rekolekcyjnych w  telewizji, w TVP 3.

Rekolekcje Wielkopostne w parafii Bierwce 7 – 9 marzec 2021 r.

NIEDZIELA – 7 marzec  2021r.

7.00 – Msza św. z nauką ogólną
9.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży
10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci
12.00 – Msza św. z nauką dla ogólną

PONIEDZIAŁEK – 8 marzec 2021r.

9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

WTOREK – 9 marzec 2021r.  Dzień spowiedzi

Msze
9.00 –  Msza św. z nauką dla dorosłych
12.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
Spowiedzi
od 9.30 – 10.30
10.30 – 11.30 (- przerwa w spowiedzi)
od 11.30 – 12.00
od 15.00 – 16.00

INFORMACJE

Redakcji Audycji Katolickich TVP dotyczące Rekolekcji wielkopostnych w TVP3

Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w następujących terminach i porach.

Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3

W czasie pandemii, kiedy dzieci mają utrudniony kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale również mają trudności z uczestniczeniem w życiu Kościoła, szczególnie ważne dla najmłodszych jest spotkanie z Panem Bogiem w telewizyjnych rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje dla dzieci poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB. Konwencja nauk rekolekcyjnych dla najmłodszych zostanie utrzymana w stylistyce programu „Ziarno”. Pojawi się w nich także Ciocia Ewelina i s. Maria Trukan FMA, która przy pomocy doświadczeń naukowych zachęci dzieci do szukania i rozpoznawania Pana Boga w świecie.

Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3

Trudne sprawy dorastania, brak kontaktu z przyjaciółmi, często samotność i brak wsparcia – to tematy, które stały się szczególnie ważne dla młodzieży w okresie pandemii. Młody człowiek często nie wie, gdzie szukać wsparcia. Dlatego Redakcja katolicka przygotowuje rekolekcje właśnie dla młodzieży. Cykl trzech spotkań wielkopostnych, opartych na czytaniach z Pisma Świętego, poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM wraz z twórcami programu młodzieżowego „Studio Raban” – Pauliną Worożbit oraz Michałem „Paxem” Bukowskim.

Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, TVP3

Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji zgłębiamy mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień często zapominamy, żyjąc w zamknięciu i codziennych trudnościach. Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej obojętny i nieczuły na biedę, samotność i krzywdę innych. Człowiek zatroskany, człowiek znękany, samotny, często odpowiedź na dręczące go pytania, otrzymuje właśnie podczas rekolekcji. Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa dają nadzieję współczesnemu człowiekowi. Wychodząc naprzeciw wielkiemu zapotrzebowaniu na Słowo Boże, Redakcja katolicka przygotowuje cykl trzech spotkań rekolekcyjnych, które poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak.

Każda seria rekolekcji (dzieci, dorośli, młodzież) odbędzie się w cyklu 3 odcinków, każdy o czasie 23 minut.

VI

W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź w dolnej kaplicy od godz. 15.00. O godz. 16.00 Msza św. o Sercu Pana Jezusa.  Tradycyjne w pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo I sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00.

VII

Wskazania Penitencjarii Apostolskiej dla pragnących uzyskać dar Świętych Odpustów w Roku Świętego Józefa

(Dekret Penitencjarii Apostolskiej, Prot. N. 866/20/I z dnia 8 grudnia 2020 r.)

W Roku św. Józefa odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego) oraz za spełnienie jednego z aktów pobożności:

 • półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej (“Ojcze Nasz”) lub udział w dniu skupienia zawierającym rozważanie o Św. Józefie,
 • spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała,
 • odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych,
 • codzienne powierzenie swojej pracy opiece św. Józefa i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy i starających się o jej godność,
 • odmówienie Litanii do św. Józefa lub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan,
 • modlitwę do św. Józefa w: uroczystość św. Józefa (19 marca), wspomnienie św. Józefa Robotnika (1 maja), 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę (dzień poświęcony św. Józefowi).

W szczególny sposób dar odpustu jest rozszerzony na osoby w podeszłym wieku, chorych, umierających i tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, modlitwę do Świętego Józefa i ofiarują z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.

VIII

ZAPROSZENIE

Rycerze Kolumba w Radomiu kierują zaproszenie do wszystkich mężczyzn:

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, aby w czasie Wielkiego Postu wspólną modlitwą w „Męskim Różańcu” dać świadectwo wiary, i modlić się o ustanie pandemii, trzeźwość w naszych rodzinach, Ojczyznę i Kościół w Polsce. Modlitwa odbędzie się w niedzielę, 7 marca, w kościele pw. bł. Annuarity i św. Michała Archanioła przy ul. Św. Królowej Jadwigi w Radomiu na osiedlu Michałów. Rozpocznie się Mszą św. o godz.15.00, o godz.16.00 Konferencja ze świadectwem wiary i modlitwa różańcowa z zawierzeniem Matce Bożej.

Wszyscy chętni, którzy nie mogą przybyć, mogą uczestniczyć przez transmisję na żywo na YouTube: Rycerze Kolumba Radom, lub www.rycerzekolumba.radom.pl

Zapraszają Rycerze Kolumba
i Ks. Proboszcz Kazimierz Marchewka

 IX

OGŁOSZENIE !!!

W przyszłą niedzielę tj. 07.03 po każdej mszy świętej na terenie placu kościelnego odbędzie się sprzedaż różnego rodzaju domowych wypieków. Cała zebrana kwota ze sprzedaży zostanie przekazana na konto fundacji gdzie trwa zbiórka funduszy na operację ciężko chorej Igi Sawościuk. Dziewczynka urodziła się ze złożoną wadą serca pod postacią zespołu izomeryzmu lewostronnego.

Podczas obecnego pobytu w szpitalu Iga jednego dnia przeszła dwie operacje na sercu  oraz jego cewnikowanie . Organizm dwu letniej dziewczynki jest bardzo osłabiony, co powoduje słabszą pracę serca. W Polsce zaplanowana jest jeszcze jedna i ostatnia operacja, która ma podtrzymać życie Igi tylko na kilka lat. Na szczęście jest szansa na bezpieczne i długie życie dla niej. Tą szansą jest operacja wykonana w Niemczech, która powinna się odbyć nie później niż za 2-3 miesiące a jej koszt wynosi około 35 000 euro.

Dlatego też zachęcamy do zakupu smakołyków z których zebrane pieniążki przybliżą drogę Igi do normalnego dzieciństwa i dalszego życia.

Dodatkową atrakcją  dnia 07.03 będzie możliwość zakupienia przez panów kwiatka oraz słodkiego miodku, jako prezent z okazji zbliżającego się w dniu 08. marca Dnia Kobiet.

Do włączenia się w pomoc dla Igi serdecznie zaprasza Dyrekcja Szkoły w Bierwcach, pani Agnieszka Szymańska wraz z Radą Rodziców.

X

W przejściu pod chórem na ławce położone są kamizelki odblaskowe, zwiększające naszą widoczność po zapadnięciu zmroku. Wychodząc z kościoła możemy je sobie wziąć. Wszystkich kamizelek jest ponad 200. W rozmiarze także dla dorosłych XL i XXL. Są ponadto kamizelki w mniejszych rozmiarach dla dzieci. Zostały zakupione przez Gminę Jedlińsk. Dziękuję panu Wójtowi Kamilowi Dziewierzowi za ich ofiarowanie, dziękuje ponadto pani Dzielnicowej z Posterunku Policji w Jedlińsku, pani Dagmarze Komorowskiej za podjętą inicjatywę i za przywiezienie kamizelek do naszej parafii.

XI

Intencje mszalne 28 luty – 7 marzec 2021r.

Intencje mszalne – 28 luty – 7 marzec 2021r. 

Niedziela – 28 luty 2021r.

Godz. 7.00 –  Robert Żarłok z Jeziorna – za sp. Henryka Żarłoka w 3 r. śmierci, Tomasza, Ernesta Żarłok.

Godz. 9.00 –  Dz – bł w intencji Klaudiusza Galińskiego z Sakinówki w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Godz. 12.00 –  Dz – bł w intencji  Adriana Słomki z Czarnego Ługu w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Poniedziałek – 1 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Stanisława Brodę.

Wtorek – 2 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 – Od znajomych – za sp. Bolesława Kaczmarskiego.

Środa3 marzec 2021r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Stanisława Walczaka.

Czwartek4 marzec 2021r.

Godz. 7.00 – Bezimienna – za śp. Wszystkie dusze cierpiące w czyśćcu.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Tadeusza Bartnika.

Piątek5 marzec 2021r. I Piątek miesiąca

Godz. 15.00 – Spowiedź.

Godz. 16.00 – Droga Krzyżowa.

Godz. 16.30 – Irena Zegarek z Kruszyny – za sp. Tadeusza, Jana, Mariannę, Helenę Zegarek, Zofię, Edwarda Bolek, Mariana Potrzebowskiego.

Sobota –  6 marzec 2021r. I Sobota miesiąca

Godz. 7.00 – Anna Żarłok z Huty – za śp. Kazimierza Rafalaka, Janinę Mariannę Rafalak, Jana, Stefanię Winek, Bronisława, Genowefę Rafalak.

Godz. 7.30 – Nabożeństwo I sobotnie.

Niedziela –  7 marzec 2021r.    

Godz. 7.00 – KŻR Genowefy Nowińskiej z Kruszyny – dz – bl w intencji sióstr z Kółka różańcowego, i intencji ich rodzin, o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Królowej Różańca świętego, oraz w intencji księdza, Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego, o zdrowie, dary Ducha świętego              i opiekę Matki Bożej, Matki Kapłanów.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bl w intencji Kingi Rychel z Wierzchowin w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Godz. 10.30 –  Dz – bł w intencji Krystyny i Jana Górków z Bierwiec w r. ślubu, o zdrowie dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnucząt i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Za Parafian.