Ogłoszenia parafialne na niedzielę 31 stycznia 2021 r.

Spis treści

  1. Pomoc dla Chorwacji
  2. Święto Matki Bożej Gromnicznej
  3. Rodzicielski Akt ofiarowania dziecka Panu Bogu
  4. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  5. Rycerze Kolumba
  6. Intencje mszalne – 17 – 24 styczeń 2021r.

I

Na pomoc dla zniszczonej trzęsieniem ziemi Chorwacji, z ubiegłotygodniowej zbiórki do puszki wypłynęła ofiara w wysokości 720 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

II

W najbliższy wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji ludowej Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia 2 Msze św. o godz. 9.00 i 16.00. Na każdej Mszy poświęcenie świec gromnicznych.

Zachęcam aby w każdym domu, rodzinie była poświęcona gromniczna świeca. Bardzo proszę aby na Mszy św. świece były zabezpieczone przed zalewaniem ławek i posadzki woskiem. Jest to Dzień życia konsekrowanego, szczególnie tego dnia modlimy się za zakon klauzurowe.

Taca z 2 lutego na zakony klauzurowe.

III

Rodzicielski Akt ofiarowania dziecka Panu Bogu

Czterdzieści dni po Bożym Narodzeniu, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to pamiątka ofiarowania małego Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej.

W tym dniu zachęcamy rodziców do dokonania Aktu Ofiarowania swoich dzieci Panu Bogu. Akt ten uświadamia rodzicom, że władzę rodzicielską wobec dzieci wykonują niejako w imieniu Pana Boga. Z tej właśnie racji mają prawo nie tylko do szacunku, ale i do czci ze strony dzieci, co nakazuje czwarte przykazanie Boże: „Czcij ojca swego i matkę swoją”.

Rodzice ustawicznie mają mieć na uwadze i to, że w całym zatroskaniu o dzieci, są nieustannie wspierani Bożą łaską i Bożą Wszechmocą. Dokonanie tego Aktu wobec każdego dziecka doskonale współbrzmi z codzienną modlitwą rodziców i częstym błogosławieniem swoich dzieci.

AKT POŚWIĘCENIA SWOICH DZIECI PANU BOGU

Celebrans głośno odmawia modlitwę, którą rodzice powtarzają w ciszy:

Boże, dziękując Ci za powołanie do małżeństwa, polecamy Ci gorąco nasze najukochańsze dzieci. Oddajemy je pod Twoją ojcowską opiekę, aby wzrastały w Twojej świętej bojaźni, wiodły życie prawdziwie chrześcijańskie i przyniosły pociechę nie tylko nam, ale i Tobie, naszemu Stwórcy i Ojczyźnie. Spójrz wśród jakich ludzi się obracają. Udziel im pomocy i obrony, nam zaś dopomóż, abyśmy świadomi niebezpieczeństwa, jakie im grozi, przykładem naszego życia i obyczajów, najdoskonalszym zachowaniem świętych praw Twoich i Twego Kościoła, zdołali ich doprowadzić ścieżkami cnoty i Twoich przykazań do nieba, gdzie będziemy sławić Ciebie na wieki. Amen.

Teraz rodzice, kładąc na głowie dziecka dłoń, wypowiadają nad swoim dzieckiem słowa ofiarowania:

Bogu Ojcu, Dawcy życia, my rodzice, dzisiaj w Święto Ofiarowania Pańskiego poświęcamy nasze dziecko (wymienić imię), aby zawsze było Jemu wierne. Maryjo, upraszaj naszemu dziecku Boże błogosławieństwo i opiekuj się nim.

Ks. Sławomir Adamczyk

Duszpasterz rodzin diecezji radomskiej

IV

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w kościele od godz. 15.00.              O godzinie 16.00 Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I sobotnie w dolnej kaplicy.

V

ZAPROSZENIE

Rycerze Kolumba w Radomiu kierują zaproszenie do wszystkich mężczyzn:

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, aby wspólnie, modlitwą w „Męskim Różańcu” dać świadectwo wiary i modlić się wspólnie o ustanie pandemii, a także za nasze rodziny, Ojczyznę     i Kościół w Polsce.

Modlitwa odbędzie się w niedzielę, 7 lutego, w kościele pw. Św. Łukasza, ul. Piastowska 26 w Radomiu, na osiedlu Michałów i rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00; o godz.16.00 Konferencja ze świadectwem wiary i modlitwa różańcowa z zawierzeniem Matce Bożej. Honorowym gościem będzie Ks. Bp. Henryk Tomasik

Wszyscy chętni, którzy nie mogą przybyć, mogą uczestniczyć przez transmisję na żywo na YouTube: Rycerze Kolumba Radom lub www.rycerzekolumba.radom.pl

Zapraszają

Rycerze Kolumba i Ks. Proboszcz Marian Mazurkiewicz

VI

Intencje mszalne 24 – 31 styczeń 2021r.

VII

Intencje mszalne – 31 styczeń – 7 luty 2021r.

Niedziela –  31 styczeń 2021r.    

Godz. 7.00 – Za śp. ks. kanonika Władysława Kosiec w r. śmierci, ks. kanonika Jana Grochowskiego i Jana Jóźwika.

Godz. 9.00 –  Od Rodziców i braci z rodzinami – dz – bł w intencji ks. dr Macieja Będzińskiego w 40 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej Matki Kapłanów.

Godz. 9.00 – Od córek – dz – bł w intencji Moniki i Roberta Żarłok z Jeziorna w 21 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, dla małżonków i dla dzieci.

Godz. 12.00 – Od zony i dzieci – dz – bł w intencji Rafała Kowalskiego z Bierwiec w 40 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Poniedziałek – 1 luty 2021r.  

Godz. 7.00 – Jadwiga Wojtysiak z Kruszyny – za śp. Wacława Maja w r. śmierci, Henryka, Andrzeja Majów, Irenę, Jana Wojtysiaków, Jana, Elżbietę Gołąbek.

Wtorek – 2 luty 2021r. Matki Bożej Gromnicznej  

Godz. 9.00 – Irena Zegarek z Kruszyny – za śp. Tadeusza Zegarka w r. śmierci.

Godz. 10.00 – Od żony i dzieci – za śp. Mieczysława Maja w 7 dzień po śmierci.

Godz. 16.00 – Za śp. Danutę Górka, Antoninę i Jana Ofiarów.

Środa3 luty 2021r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu za śp. Stanisława Brodę w 30 dzień po śmierci.

Czwartek4 luty 2021r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Bolesława Kaczmarskiego.

Piątek5 luty 2021r. I Piątek miesiąca

Godz. 15.00 – Spowiedź.

Godz. 16.00 – Od uczestników pogrzebu za sp. Tadeusza Bartnika w 30 dzień po śmierci.

Sobota –  6 luty 2021r. I Sobota miesiąca

Godz. 7.00 – Od kolegów i koleżanek – za sp. Elżbietę Żuchowską.

Godz. 7.30 – Nabożeństwo I Sobotnie.

Niedziela –  7 luty 2021r. 

Godz. 7.00 – Bożena Sułkowska z Wierzchowin – za śp. Celinę w r. śmierci, Eugeniusza, Michała Ptasińskich, Łukasza Sułkowskiego.

Godz. 9.00 – Od Rodzeństwa – dz – bł w intencji Agnieszki Sułkowskiej z Wierzchowin w 40 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.