Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24 stycznia 2020 r.

Spis treści

  1. Tydzień Biblijny
  2. Ingres biskupa Marka Solarczyka
  3. Pomoc dla Chorwacji
  4. Świece Gromniczne
  5. Rodzicielski Akt ofiarowania dziecka Panu Bogu
  6. Odblaski
  7. Intencje mszalne – 17 – 24 styczeń 2021r.

I

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny i zachęca nas do częstej, najlepiej codziennej lektury Pisma Św.

II

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 27 stycznia 2021 r. o godz. 11.00 (środa) odbędzie się mój ingres do katedry radomskiej. Chcąc zachować wszelkie normy sanitarne podczas sprawowania tej liturgii, liczba uczestników będzie bardzo ograniczona. Niestety, w związku z tym, do świątyni będą mogły wejść jedynie osoby z zaproszeniami. Takie okoliczności sprawiają, że wielu z Was będzie łączyło się tylko duchowo oraz będzie mogło włączyć się we wspólnotę modlitwy poprzez przekaz medialny.

Jest mi bardzo przykro, że w tak ważnym dla naszej społeczności dniu nie będziemy mogli wszyscy zgromadzić się w katedrze. Proszę o zrozumienie i wyrażam nadzieję, że w kolejnych tygodniach będziemy mogli przeżyć osobiście wspólnotę wiary i modlitwy podczas Mszy Świętych w każdym z dekanatów.

Bóg ofiarował nam ten czas, abyśmy wspólnie odkrywali Jego Tajemnice
i spotykając się w naszych parafiach, grupach formacyjnych, wspólnocie kapłańskiej i życia konsekrowanego budowali wspólnotę Kościoła Radomskiego.

Dla każdego z Was przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa i proszę o modlitewne wsparcie mojej posługi pasterskiej wśród Was i dla Was.

Wasz biskup Marek

  1. Ingres Księdza Biskupa Marka, w środę, 27 stycznia, będą transmitować: telewizja Trwam, Radio Plus Radom i telewizja Dami.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem mediów. Początek o godz. 11.00.

III

Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Są zabici, wielu rannych i wielkie zmieszczenia budynków. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.

W tej nadzwyczajnej sytuacji niedziela 24 stycznia br. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.  Bp Marek Solarczyk

IV

Można nabyć świece gromniczną woskową w cenie 20 złotych, którą poświęcamy 2 lutego, w święto Matki Boskiej Gromnicznej.

V

Rodzicielski Akt ofiarowania dziecka Panu Bogu

Czterdzieści dni po Bożym Narodzeniu, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to pamiątka ofiarowania małego Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej.

W tym dniu zachęcamy rodziców do dokonania Aktu Ofiarowania swoich dzieci Panu Bogu. Akt ten uświadamia rodzicom, że władzę rodzicielską wobec dzieci wykonują niejako w imieniu Pana Boga. Z tej właśnie racji mają prawo nie tylko do szacunku, ale i do czci ze strony dzieci, co nakazuje czwarte przykazanie Boże: „Czcij ojca swego i matkę swoją”.

Rodzice ustawicznie mają mieć na uwadze i to, że w całym zatroskaniu o dzieci, są nieustannie wspierani Bożą łaską i Bożą Wszechmocą. Dokonanie tego Aktu wobec każdego dziecka doskonale współbrzmi z codzienną modlitwą rodziców i częstym błogosławieniem swoich dzieci.

AKT POŚWIĘCENIA SWOICH DZIECI PANU BOGU

Celebrans głośno odmawia modlitwę, którą rodzice powtarzają w ciszy:

Boże, dziękując Ci za powołanie do małżeństwa, polecamy Ci gorąco nasze najukochańsze dzieci. Oddajemy je pod Twoją ojcowską opiekę, aby wzrastały w Twojej świętej bojaźni, wiodły życie prawdziwie chrześcijańskie i przyniosły pociechę nie tylko nam, ale i Tobie, naszemu Stwórcy i Ojczyźnie. Spójrz wśród jakich ludzi się obracają. Udziel im pomocy i obrony, nam zaś dopomóż, abyśmy świadomi niebezpieczeństwa, jakie im grozi, przykładem naszego życia i obyczajów, najdoskonalszym zachowaniem świętych praw Twoich i Twego Kościoła, zdołali ich doprowadzić ścieżkami cnoty i Twoich przykazań do nieba, gdzie będziemy sławić Ciebie na wieki. Amen.

Teraz rodzice, kładąc na głowie dziecka dłoń, wypowiadają nad swoim dzieckiem słowa ofiarowania:

Bogu Ojcu, Dawcy życia, my rodzice, dzisiaj w Święto Ofiarowania Pańskiego poświęcamy nasze dziecko (wymienić imię), aby zawsze było Jemu wierne. Maryjo, upraszaj naszemu dziecku Boże błogosławieństwo i opiekuj się nim.

Ks. Sławomir Adamczyk

Duszpasterz rodzin diecezji radomskiej

VI

Szanowni Państwo, w związku z promowaniem akcji,, świeć przykładem, bądź widoczny na drodze i bezpieczny po zmroku” zwracam się z prośbą, abyśmy  w drodze do kościoła, czy też innego miejsca nosili elementy odblaskowe dzięki, którym będziemy widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, a  przede wszystkim dla kierujących samochodem.

Zwracam uwagę, że na naszych drogach jest mnóstwo tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, którzy  z powodu nie odpowiedniej widoczności na drodze, braku oświetlenia, nie korzystania z kamizelek, elementów odblaskowych giną na drogach.

W związku z powyższym przed wyjściem z domu pamiętajmy abyśmy  wszyscy razem z naszymi najbliższymi nosili elementy odblaskowe- opaski, kamizelki i w dosłownym tego słowa znaczeniu świecili przykładem, bo przecież jeśli jesteśmy widoczni na drodze, jesteśmy bezpieczni po zmroku!

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Jedlińsku, starszej sierżant Dagmara Komorowska.

Odblaskowe opaski wyłożone są w przejściu pod chórem. Jest ich duża ilość. Możemy ich wziąć więcej i także innym ofiarować. Dziękuję pani Dzielnicowej Dagmarze Komorowskiej,  za ich ofiarowanie i troskę o nasze bezpieczeństwo.

W przejściu pod chórem zawieszony jest także duży plakat, ostrzegający nas przed różnego rodzaju oszustami i opis metod jakimi się posługują. W naszej parafii tez były przypadki takich oszustw.

VII

Intencje mszalne – 24 – 31 styczeń 2021r.  

Niedziela –  24 styczeń 2021r.    

Godz. 7.00 – Strzelczyk Marian z Bierwiec – za śp. Mariannę Sadowską w 1. R. śmierci, Władysława, Jan, Łucje Sadowskich.

Godz. 9.00 – Od wnucząt i prawnucząt – za śp. Józefa Kujawiaka w 30 dzień po śmierci.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

Poniedziałek – 25 styczeń 2021r.  

Godz. 7.00 – Teresa Potrzebowska z Kruszyny – za śp. Jana  w r. śmierci, Mariannę, Tadeusza, Helenę, Zegarków, Mariana Potrzebowskiego, Józefa Kujawiaka.

Wtorek – 26 styczeń 2021r.   

Godz. 7.00 –  Jadwiga Pomarańska z Kruszyny – za śp. Marianne w r. śmierci, Jana, Antoniego, Józefę Piechurskich,  Jana Pomarańskiego.

Środa – 27 styczeń 2021r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Andrzeja Szatana.

Czwartek28 styczeń 2021r.

Godz. 7.00 –

Piątek29 styczeń 2021r.  

Godz. 7.00 –

Sobota –  30 styczeń 2021r.

Godz. 7.00 – Od Rodziny – za śp. Mariana Sowińskiego w r. śmierci, Stanisławę, Danutę Sowińskich, Pawła, Marianne Galińskich, Wacława, Janinę Sowińskich.

Godz. 7.30 – Jan Górka z Bierwiec – za sp. Leokadię w 3 r. śmierci, Stefana, Franciszkę, Pawła Górków, Małgorzatę, Władysława Rdzanków.

Niedziela –  31 styczeń 2021r.    

Godz. 7.00 – Za śp. ks. kanonika Władysława Kosiec w r. śmierci, ks. kanonika Jana Grochowskiego i Jana Jóźwika.

Godz. 9.00 –  Od Rodziców i braci z rodzinami – dz – bł w intencji ks. dr Macieja Będzińskiego w 40 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej Matki Kapłanów.

Godz. 9.00 – Od córek – dz – bł w intencji Moniki i Roberta Żarłok z Jeziorna w 21 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, dla małżonków i dla dzieci.

Godz. 12.00 – Od zony i dzieci – dz – bł w intencji Rafała Kowalskiego z Bierwiec w 40 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.