Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3 stycznia 2021 r.

1. Zestaw na 3 Króli
  2. Świeca gromniczna
  3. Sprzątanie kościoła
  4. Niedziela Chrztu Pańskiego
  5. Intencje mszalne – 3 – 10 styczeń 2021r.

Można nabyć tzw. zestaw kolędowy na 3 Króli. A więc kreda, węgielki i zapachowe kadzidło. W domu w uroczystość 3 Króli, czyli 6 stycznia, znaczymy drzwi naszych domów kredą, a rozpalony do czerwoności węgielek posypujemy zapachowym kadzidłem.

Zestaw ten możemy nabyć 5 zł. Zestaw ten przynosimy ze sobą do kościoła 6 stycznia         i wtedy będzie poświęcony, gotowy do użycia. Zestaw na 3 Króli,  będzie także można nabyć po Mszy św.  będą one wystawione tu gdzie stał kosz z opłatkami, a wiec obok chrzcielnicy.

Ale także tak jak każdego roku, na klęczniku przed ołtarzem, będzie naczynie z samą kredą, po którą możemy podejść i sami wziąć do domu.

W styczniu będzie można także nabyć świecę gromniczną, woskową.

Kolejka sprzątających kościół przeszła teraz z Godzisza na Budki Wierzchowskie.

W Przyszłą niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego, zakończenie okresu świąt Bożego Narodzenia.

Intencje mszalne – 3 – 10 styczeń 2021 r.

Niedziela –  3 styczeń 2021r.

Godz. 7.00 –  Za Parafian.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Elżbiety i Czesława Marus z Wierzchowin w 40 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnuczka.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Genowefy i Stanisława Nowińskich z Kruszyny w kolejną r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo dla dostojnych Jubilatów, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnucząt, prawnuczki i całej rodziny.

Poniedziałek – 4 styczeń 2021r.

Wtorek – 5 styczeń 2021r.

Środa6 styczeń 2021r. Trzech Króli

Godz. 9.00 –  Celina Dawidowska z Huty –

Godz. 12.00 – Od córek – dz – bł w intencji mamy Aleksandry Kowalczyk w 75 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Czwartek7 styczeń 2021r.

Godz. 16.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Stanisława Walczaka.

Piątek8 styczeń 2021r.

Godz. 7.00 – Od kolegów i koleżanek – za śp. Elzbietę Żuchowską.

Sobota –  9 styczeń 2021r.

Godz. 7.00 – Elżbieta Baran z Bierwiec – za śp. Adama, Cecylie w r. śmierci Grabowskich.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Bolesława Kaczmarskiego w 30 dzień po śmierci.

Niedziela –  10 styczeń 2021r. Chrzest Pana Jezusa.

Godz. 7.00 – Jadwiga Ofiara z Wczasowej – za sp. Władysława Ofiarę w 11 r. śmierci i Huberta Świątkowskiego.

Godz. 9.00 – Od dzieci i wnucząt – dz – bł w intencji małżonków Anastazji i Adama Kwiecień w 50 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów dzieci, wnuków i całej rodziny.