Ogłoszenia parafialne na niedzielę 27 grudnia 2020 r.

Spis treści

  1. Św. Rodziny z Nazaretu. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
  2. Zestawy na 3 Króli
  3. Świeca gromniczna
  4. Zakończenie Starego Roku
  5. Wizyta kolędowa
  6. 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
  7. I Piątek miesiąca
  8. I Sobota miesiąca
  9. Intencje mszalne 27 grudzień 2020r. – 3 styczeń 2021r.

I

Dziś w pierwszą niedzielę po światach Bożego Narodzenia, Niedziela Świętej Rodziny a więc Pana Jezusa Matki Boże i świętego Józefa. Dziś na każdej Mszy św. chętni małżonkowie będą mieli możliwość odnowić małżeńskie przyrzeczenia, a więc wypowiadać podobne słowa jakie kiedyś, wypowiedzieli przed ołtarzem, w czasie zamierania sakramentu małżeństwa.

II

Można nabyć tzw. zestaw kolędowy na 3 Króli. Ten kolędowy zestaw to mały foliowy woreczek a w nim, drugi mniejszy woreczek z kredą, węgielkiem i zapachowym kadzidłem.   W domu w uroczystość 3 Króli, czyli 6 stycznia, znaczymy drzwi naszych domów kredą, a rozpalony do czerwoności węgielek posypujemy zapachowym kadzidłem.

Tych zestawów zamówiłem 200. Nie wiem czy to dużo czy mało, rok temu było ich 100, w tym roku 200. Zestaw ten możemy nabyć w cenie 5 zł. Zestaw ten przynosimy ze sobą do kościoła  6 stycznia i wtedy będzie poświęcony, gotowy do użycia.

Zestaw na 3 Króli, kreda, kadzidło i węgielek, będzie także można nabyć po Mszy św. jeśli jeszcze zostanie, a chyba część sądzę że zostanie. W 3 Króli, 6 stycznia, będą one wystawione tu gdzie stał kosz z opłatkami, a wiec obok chrzcielnicy. Ale także tak jak każdego roku, na klęczniku przed ołtarzem, będzie naczynie z samą kredą, po którą możemy podejść i sami wziąć do domu.

III

Po świętach będzie można także nabyć świecę gromniczną, którą jak wiemy poświęcamy jeden raz w roku 2 lutego, w Matki Bożej Gromnicznej. Spotykamy 2 rodzaje świec gromnicznych. Parafinową i woskową. To będą świece woskowe, z wysoką zawartością wosku. Ale to w styczniu, po Nowym Roku.

IV

Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku

w czwartek 31 stycznia, na Mszy św. o godz. 16.00.

 V

Wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą w najbliższym czasie z powodu epidemii i narodowej kwarantanny, w najbliższych tygodniach, miesiącach nie będzie. Być może w przełomie marca, kwietnia, może w maju. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji.

VI

W najbliższy piątek 1 stycznia w Nowy Rok uroczystość św. Bożej Rodzicieli. W nieznane,   w Nowy rok 2021 ruszamy pod opieką Matki Bożej. Jest to jedno z tzw. świąt nakazanych. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w kościele, bądź poprzez transmisję telewizyjną lub radiową. Ponieważ jest to uroczystość, to tego dnia nie obowiązuje nas post, a mówiąc dokładnie, nie obowiązuje nas tzw. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, chodź to dzień piątkowy.

VII

Tego dnia przypada także I Piątek miesiąca. Przypominam o tym szczególnie dzieciom aby pamiętały o I Piątku i konieczności przyjęcia tego dna Komunii św. Spowiedź tego dnia nie jest konieczna, jeśli nie czujemy w sobie grzechu ciężkiego. Będę dłużej spowiadał dzień wcześniej, czyli w czwartek, od godziny 15.30 a więc pól godziny przed Msza św. na zakończenie Starego Roku. I także jakiś czas, przed każdą Mszą sw. a więc przed godziną 7.9 i 12.

 VIII

Najbliższą sobota to I Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I sobotnie w dolnej kaplicy. Na ławce będą wyłożone intencje dla Kółek Różańcowych na pierwsze półrocze 2021r i po raz pierwszy harmonogram zmian tajemniczek różańcowych na cały 2021r.

Intencje mszalne 27 grudzień 2020r. – 3 styczeń 2021r.

Niedziela – 27 grudzień 2020r. Niedziela Świętej Rodziny

Godz. 7.00 – Elżbieta Adamczyk z Wczasowej – za śp. Józefa w r. śmierci, Leokadię, Franciszka, Andrzeja Adamczyk.

Godz. 9.00 – Od dzieci z rodzinami – za sp. Teresę Kowalczyk w 9 r. śmierci, i Henryka Kowalczyka.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

Poniedziałek – 28 grudzień 2020r.  

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu za śp. Andrzeja Szatana.

Wtorek – 29 grudzień 2020r.   

Godz. 7.00 –  Od uczestników pogrzebu za sp. Arkadiusza Świątkowskiego.

Środa30 grudzień 2020r.

Godz. 7.00 – Małgorzata Romanowska z Huty – za śp. Stefanie Romanowska w 2 r. śmierci, Jana Romanowskiego, Henrykę, Jana Bębeńcę, Stanisława Mrozika, Filomenę Romanowską.

Czwartek31 grudzień 2020r.

Godz. 16.00 – Msza św. i Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku.

Piątek1 styczeń 2021r. Świętej Bożej Rodzicielki Nowy Rok

Godz. 7.00 – Bezimienna – za wszystkie dusze cierpiące w czyśćcu.

Godz. 9.00 – Karolina Radzanek z Bierwiec –

Godz. 12.00 –  Za Parafian.

Sobota –  2 styczeń 2021r.   

Godz. 7.00 –  Bezimienna – za sp. ks. kan. Jana Grochowskiego.

Niedziela –  3 styczeń 2021r.

Godz. 7.00 –  Za Parafian.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Elżbiety i Czesława Marus z Wierzchowin w 40 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnuczka.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Genowefy i Stanisława Nowińskich z Kruszyny w kolejną r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo dla dostojnych Jubilatów, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnucząt, prawnuczki i całej rodziny.