Ogłoszenia parafialne na niedzielę 20 grudnia 2020 r.

1. Śpiew Godzinek o NMP i Msza św. Roratnia.
  2. Opłatki na Wigilijny stół.
  3. Boże Narodzenie.
  4. Uroczystość Św. Szczepana.
  5. Św. Rodziny z Nazaretu.
  6. Zestawy na III Króli.
  7. Świeca gromniczna.
  8. Intencje mszalne 20 – 27 grudzień 2020 r.

Śpiew Godzinek o NMP na dniu powszednim w dolnej kaplicy o godzinie 6.00,  a w niedzielę o godz. 6.30. Po śpiewie Godzinek Msza św. roratna o NMP.

Opłatki na wigilijny stół w tym roku odbieramy sami. Ofiary składane za opłatki przeznaczone na potrzeby kościoła.

W piątek uroczystość Narodzenie a Pańskiego. Tego dnia 4 Msze św. Pasterka o  godz. 0.00,  9.00; 10.30 i 12.00.

Nie ma mszy św. o godz. 7.00.

Taca z Pasterki tak jak każdego roku na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

W sobotę, 26 grudnia drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, uroczystość św. Szczepana. Poświęcenie ziarna owsa na Mszy św. o godz. 12.00. Taca z tego dnia, także tradycyjnie na KUL.

W przyszłą niedzielę uroczystość św. Rodziny z Nazaretu.

Nie ma już świec caritas i kalendarzy na 2021r. ale od dziś można nabyć tzw. zestaw kolędowy na 3 Króli. Ten kolędowy zestaw to mały foliowy woreczek a w nim, drugi mniejszy woreczek z kredą i zapachowym kadzidłem. W woreczku jest także gotowy węgielek. W domu w uroczystość 3 Króli, czyli 6 stycznia, znaczymy drzwi naszych domów kredą, a rozpalony do czerwoności węgielek posypujemy zapachowym kadzidłem.

Zestaw ten możemy nabyć już dziś w cenie 5 zł. Zestaw ten przynosimy ze sobą do kościoła 6 stycznia i wtedy będzie poświęcony, gotowy do użycia. Jest nieduży z łatwością zmieści się w każdej kieszeni.

Po świętach będzie można także nabyć świece gromniczną, którą jak wiemy poświęcamy jeden raz w roku 2 lutego, w Matki Bożej Gromnicznej. Spotykamy 2 rodzaje świec gromnicznych. Parafinową i woskową.

Każda jest dobra, ale najlepiej, aby była woskowa. Łatwo ją poznać po miodowym kolorze i specyficzny ładnym zapachu. Im więcej wosku, tym lepszy gatunek świecy. To będą świece 3 centymetrowej grubości i bez mała 40 centymetrowej wysokości. Ja od zawsze używam woskowej. Te świece są z ładną naklejką Matki Bożej Gromnicznej, odpędzającej zapaloną świecą wilki, które nocą zbliżają się do ludzkich domostw. Domyślamy się ze tu chodzi nie o prawdziwe wilki, lecz odpędzenie złego ducha szatana.

Intencje mszalne – 20 – 27 grudzień 2020 r.

Niedziela – 20 grudzień  2020r.

Godz. 6.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 7.00 – Od Rodziny – za sp. Henryka w r. śmierci, Krystynę, Janusza Skowron .

Godz. 9.00 – Dz – bl w intencji Macieja Wziątka z Bierwiec w 18 r. urodzin, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Poniedziałek – 21 grudzień 2020r.

Godz. 6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 6.30 – Od Rodziny za śp. Reginę Sieradzką w 30 dzień po śmierci.

Godz. 13.00 – Pogrzeb śp. Józefa Kujawiaka.

Wtorek – 22 grudzień 2020r.

Godz. 6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 6.30 – Od uczestników pogrzebu za sp. Mariana Kucharczyka w 7 dzień po śmierci.

Środa23 grudzień 2020r.

Godz. 6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 6.30 – Od żony i córek – za sp. za śp. Józefa Kujawiaka w 7 dzień po śmierci.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu za sp. Jana Ofiarę w 7 dzień po śmierci.

Czwartek24 grudzień 2020r. Wigilia

Godz. 6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 6.30 – Teresa Gierasińska z Bierwiec – za sp. Adama, Cecylię, Zofię, Agnieszkę, Józefa Grabowskich, Stanisława, Józefę Romanowskich.

Piątek25 grudzień 2020r. Boże Narodzenie

0.00 Pasterka – Dz – bł w intencji Krystyny i Mariana Łańcuchowskich z Sakinówki w r. ślubu, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci  i wnuków.

Godz. 9.00 – O zdrowie i potrzebne łaski dla pewnej rodziny znanej Panu Bogu. M. I.

Sobota –   26 grudzień 2020r. Św. Szczepana

Godz. 7.00 – Maria Komorowska z Wierzchowin – za sp. Mariana, Karola, Józefę, Leokadie Komorowskich, Helenę Kucharczuk.

Godz. 9.00 – Halina Maj z Bierwiec – za sp. Natalię, Mieczysława w r. śmierci Nesków, Józefa, Marianne Maj, zmarłych z rodziny Nesków i Majów.

Godz. 12.00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Michała i Mai. M. I.

Niedziela – 27 grudzień 2020r. Niedziela Świętej Rodziny

Godz. 7.00 – Elżbieta Adamczyk z Wczasowej – za śp. Józefa w r. śmierci, Leokadię, Franciszka, Andrzeja Adamczyk.

Godz. 9.00 – Od dzieci z rodzinami – za sp. Teresę Kowalczyk w 9 r. śmierci, i Henryka Kowalczyka.