Ogłoszenia parafialne na niedzielę 6 grudnia 2020 r.

1. Rekolekcje Adwentowe
  2. Spowiedź Adwentowa
  3. Śpiew Godzinek o NMP i Msza św. roratnia
  4. Świece caritas na wigilijny stół
  5. Kalendarze na 2021r.
  6. Poświęcenie medalików
  7. Opłatki na Wigilijny stół.
  8. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie
  9. Spowiedź chorych
  10. Intencje mszalne – 6 – 13 grudzień 2020 r

Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. W tym roku  z powodu epidemii i limitu wiernych w świątyniach, będą one trwały jeden dzień, czyli w dzisiejszą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciecha Jończyk z parafii Jastrzębia.

ADWENTOWA SPOWIEDŹ

W poniedziałek 7 grudnia, dzień adwentowej spowiedzi i zarazem Nabożeństwo 40 godzinne w naszej parafii. W dzień spowiedzi będą 2 Msze święte, bez kazania o godz. 9.00         i 16.00.

Spowiedników będzie nie 8 ale 4, w zaistniałej sytuacji tylu wystarczy. Tak jest w każdej innej parafii.

SPOWIEDŹ DO POŁUDNIA –  od godziny 9.30 – 10.30 I po przerwie od godziny 11.30 – 12.00

SPOWIEDŹ PO POŁUDNIU –  od godziny 15.00 – 16.00.

Ponadto możliwość spowiedzi każdego dnia, w dolnej kaplicy w czasie śpiewu Godzinek do NMP od godz. 6.00 – 6.30. A także w dolnej kaplicy na dniu powszednim po zakończeniu Mszy św.

Śpiew Godzinek o NMP na dniu powszednim w dolnej kaplicy o godzinie 6.00,  a w niedzielę o godz. 6.30. Po śpiewie Godzinek Msza św. roratna o NMP.

Do nabycia świece caritas w ramach Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Są 3 wzory mała świeca w cenie 5 zł. i duże w cenie 15 zł.

Do nabycia także kalendarze katolickie na 2021r. w cenie 5 zł.

W dzisiejszą niedzielę zgodnie z wcześniej ustalonym planem, poświęcenie medalików dla dzieci z klas III. Dzieci przychodzą nie razem na jedną Mszę św. lecz w dwóch grupach na dwie różne Msze św.

Dzieci z Wierzchowin, które uczy pani Aneta mają poświecenie medalików na Mszy Św.    o godz. 10.30, a dzieci z Bierwiec, które uczy pani Agnieszka przychodzą na Msze św o godzinie 12.00.

Opłatki na Wigilijny stół, są wyłożone w kościele, obok chrzcielnicy. Będzie je można sobie wziąć przed lub po Mszy św. W niedzielę także między Mszami, kościół będzie otwarty i również wtedy będzie można po nie przyjść. Opłatki będzie można także wziąć po Mszy św. porannej  w  dolnej kaplicy  w Okresie Adwentu.

Ofiary składane od puszki, będą przeznaczone na potrzeby kościoła, szczególnie na ogrzewanie świątyni w okresie zimowym.

W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

IX

Do chorych w domach ze spowiedzią i Komunia św. udam się w piątek 18 grudnia od godziny 9.00.

Intencje mszalne – 6 – 13 grudzień 2020r.

Niedziela – 6 grudzień  2020r. Rekolekcje Adwentowe

Godz. 6.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 7.00 – Iwona Bień z Huty –  za śp. Elżbietę w r. śmierci i Jana Gołąbek, Sławomira Bienia.

Godz. 9.00 –  Teresa Sułek z Kruszyny Stacja – za sp. Mieczysławę w r. śmierci, Józefa Grzywacz, Annę, Stanisława Sułek, Alicję, Katarzynę, Andrzeja, Sułkowskich, Annę Rutkowska i Macieja Walczaka.

Godz. 10.30 – Maria Bień z Huty – za sp. Sławomira Bienia w r. śmierci, Rozalie, Stanisława, Jana, Sylwestra Bień.

Poniedziałek – 7 grudzień 2020r. Spowiedź Adwentowa

Godz. 8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 9.00 – Od uczestników pogrzebu za śp. Teresę Ciężkowską

Godz. 16.00 – Elżbieta Flis z Bierwiec – za śp. Tadeusza i Bogdana Kocińskich, Aleksandrę i Jana Sąpór.

Wtorek – 8 grudzień 2020r.  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Godz. 8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 9.00 – Od kolegów i koleżanek – za sp. Elżbietę Żuchowską.

Godz. 16.00 – Sławomir Żarłok z Jedlanki – za sp. Jana, Janinę Żarłok, Elżbietę Kucharczyk.

Środa 9 grudzień 2020r.

Godz. 6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 6.30 – Od uczestników pogrzebu za śp. Arkadiusza Świątkowskiego.

Czwartek – 10 grudzień 2020r.

Godz. 6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 6.30 – Od uczestników pogrzebu za śp. Stanisława Walczaka w 30 dzień po śmierci.

Piątek11 grudzień 2020r.

Godz. 6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Sobota –  12 grudzień 2020r.

Godz. 6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 6.30 – Mieczysław Kwiatkowski z Jeziorna – za śp. Annę, Józefa Krzysztofa Kwiatkowskich, Andrzeja Podsiadło, Józefa, Helenę Walczaków, Władysława, Anielę Jarosińskich.

Niedziela – 13 grudzień  2020r.

Godz. 6.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Godz. 7.00 – Teresa Jędrasiewicz z Zielonki – za sp. Mariannę, Józefa Galińskich.

Godz. 9.00 – W intencji Małgorzaty i Jana Kwiatkowskich z Wierzchowin, o zdrowie, i potrzebne w życiu łaski, opiekę Matki Bożej, także dla dzieci i wnuka Krzysztofa.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.