Ogłoszenia parafialne na niedzielę 8 listopada 2020 r.

1. Odpust za dusze czyśćcowe.
  2. Limit osób na Mszy św.
  3. Święto Odzyskania Niepodległości
  4. Opłatki na Wigilijny stół.
  5. Intencje mszalne 8 – 15 listopada 2020r.

I.

Papież Franciszek wyjątkowo w tym roku wydłużył czas zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych w miesiącu listopadzie. Nie od 1 do 8 listopada ale przez cały miesiąc listopad. Odpust zyskujemy pod zwykłymi warunkami. Przystępujemy do Komunii Świętej, modlimy się w intencji Ojca św. i nawiedzamy cmentarz.

II.

Cała Polska jest aktualnie w strefie czerwonej. W kościołach obowiązuje limit 1 osoby na 15 m2. W naszym kościele na Mszy św. jednocześnie może brać udział około 30 osób. W prezbiterium tu gdzie ołtarz 5 osób, na dole tu gdzie wierni siadają w ławkach 20 osób       i na chórze 5 osób. Osoby te powinny byś równomiernie rozproszone, po prawej i lewej stronie, zachowując odpowiedni dystans.

III.

W najbliższą środę 11 listopada, Święto Odzyskania Niepodległości. Msze święte o godzinie 9.00 i 12.00.

IV.

W tym roku z powodu zaistniałej sytuacji epidemicznej, po opłatki na Wigilijny stół będziemy odbierać sami. Ministranci i inne osoby, nie będą roznosić opłatków do poszczególnych rodzin w naszej parafii. Opłatki będziemy mogli odebrać sami w kościele lub na plebanii. Szczegółowe informacje podam innym razem. Poświęcenie opłatków tak jak każdego roku, w I niedzielę Adwentu czyli 29 listopada. Od tego dnia będzie można odbierać opłatki na rodzinny Wigilijny stół. Ogłaszam to dużo wcześniej, aby ta informacja dotarła do wszystkich rodzin w naszej parafii.

Intencje mszalne – 8 – 15 listopad 2020r.

Niedziela – 8 listopad 2020r.

Godz. 7.00 – Stanisława Grabowska z Bierwiec –

Godz. 9.00 –  Dz – bł w intencji Renaty i Pawła Słomków z Czarnego Ługu w 25 rocznice ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Marki Bożej dla Jubilatów i dla dzieci.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Ireny i Janusza Starzyków z Czarnego Ługu w 40 r. ślubu, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Poniedziałek – 9 listopad 2020r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu za sp. Waldemara Markiewicza.

Godz. 7.30 – Od kolegów i koleżanek za sp. Elżbietę Żuchowską.

Wtorek – 10 listopad 2020r.

Godz. 7.00 –  Od uczestników pogrzebu za sp. Henryka Kowalczyka.

Środa –   11 listopad 2020r. Narodowe Święto Niepodległości.

Godz.  9.00 – Od synów z rodzinami – za śp. Juliana Wójcika w 17 r. śmierci i Genowefę Wójcik.

Czwartek12 listopad 2020r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu za sp. Arkadiusza Świątkowskiego.

Piątek –   13 listopad  2020r.

Sobota –  14 listopad 2020r.

Godz. 7.00 – Od rodziny Dawidowskich – za sp. Kazimierza Rafalaka.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu za śp. Marcina Ofiarę.

Niedziela – 15 listopad 2020r.

Godz. 7.00 – Krystyna Kaczmarska z Bierwiec – za sp. Józefę, Stanisława w r. śmierci, Kazimierza Kaczmarczyk, Zofie Maciąg, Zofię, Józefa Kaczmarskich.

Godz. 9.00 – Anna Wojciechowska z Sakinówki – za śp. Marię w r. śmierci, Zbigniewa Żołądkiewicz, Jadwigę w r. śmierci, Tadeusza, Bogusława Wojciechowskich.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.